Search icon

Premiery Apple 2021: Apple Watch Series 7

20.09.2021 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiery Apple 2021: Apple Watch Series 7
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas ostatniej konferencji produktowej firma Apple zaprezentowała zegarek Apple Watch Series 7. Wiele mówiło się o tym urządzeniu przed konferencją. Analitycy twierdzili, że zegarek zostanie przeprojektowany tak, by jego bryła pasowała do nowych modeli iPhone’ów. Co więcej, miał on zostać wyposażony w nowe czujniki monitorujące parametry zdrowotne, ale tak się nie stało. Gdyby tego było mało, to nie jest znana oficjalna data rozpoczęcia sprzedaży Series 7. Wiadomo tylko, że pojawi się jesienią.

Apple Watch Series 7 – specyfikacja techniczna

Na oficjalnej stronie Apple nie podano jeszcze specyfikacji nowego modelu zegarka. Wiadomo jednak, że jedną z największych zmian jest zwiększenie rozmiaru.

Koperta mniejszego modelu ma 41 mm, a większego 45 mm. Zmiana wynosi zaledwie 1mm, ale dzięki zastosowaniu węższych ramek wokół ekranu, powierzchnia wyświetlacza jest o około 20% większa niż w przypadku poprzedniej generacji.

Dzięki temu dostępne będą nowe tarcze, które potrafią wyświetlać więcej informacji. Zastosowano także bardziej odporne na uszkodzenia szkło, które chroni wyświetlacz zegarka.

Co ważne, mimo zmiany rozmiarów zegarka, dotychczasowe paski wciąż będą pasować do nowych smartwatchy.

Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów. Po raz pierwszy powiedziano także, że Apple Watch jest odporny na pył i spełnia wymagania normy IP68.

apple watch 7 specyfikacja

Tak jak Series 6, nowy model potrafi mierzyć natlenienie krwi, przeprowadzić badanie EKG oraz monitoruje tętno. Udoskonalono także system ładowania. Nowy zegarek ładuje się o około 30% szybciej niż poprzednia wersja.

nano google news

Ceny nie uległy zmianie w porównaniu do poprzedniego modelu. Najtańszy wariant kosztuje 1900 złotych. Apple Watch 7 dostępny będzie w 5 kolorach: grafitowym, srebrnym, czerwonym, oliwkowym i niebieskim.

Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.