Premiery Apple 2021: nowe iPady

20.09.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiery Apple 2021: nowe iPady
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Coroczna konferencja Apple to wydarzenie, na które czeka cały technologiczny (i nie tylko świat). To właśnie we wrześniu swoją premierę mają nowe urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka. Tym razem na Apple Event 2021 pokazano m.in. nową generację iPada mini, co było spodziewane i oczekiwane przez wiele osób w branży. Niespodzianką było natomiast kolejne odświeżenie podstawowego modelu tabletu. iPad 2021 wizualnie nie różni się może od swoich poprzedników, ale pod wieloma względami jest to lepsze urządzenie. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej.

Przejdź do:

Podstawowy model iPada z 2021 roku – specyfikacja techniczna

Budżetowy tablet, który po prostu nazywa się „iPad” został odświeżony. Poszczególne komponenty są więc lepsze niż w przypadku poprzedniej generacji, ale wygląd urządzenia nie uległ zmianie.

Nowy iPad wyposażony jest w układ A13 Bionic, który pierwotnie montowany był w iPhone’ach 11. Jest on jednak o około 20% wydajniejszy niż procesor w poprzedniej generacji tego tabletu.

Dostępne są dwa warianty pojemności pamięci: 64 oraz 256 GB. Warto zauważyć, że rok temu podstawowa wersja miała pamięć o pojemności 32GB, czyli o połowę mniej.

Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz Retina z podświetleniem LED i technologią True Tone. Długość jego przekątnej to 10,2 cala, a rozdzielczość wynosi 2160×1620 pikseli.

ipad 2021

Tylny aparat nie zachwyca. Tablet wyposażony jest w obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 8MP z przysłoną f/2,4 oraz 5-krotnym zoomem cyfrowym i automatyczną stabilizacją obrazu.

Z przodu znajduje się Aparat Face Time HD z ultraszerokokątnym obiektywem o rozdzielczości 12MP, przysłoną f/2,4 oraz trybem HDR i automatyczną stabilizacją obrazu.

Nowym iPadem można nagrać wideo w maksymalnej rozdzielczości 1080p z częstością 30 klatek na sekundę. Podczas nagrywania filmów można korzystać z 3-krotnego zoomu.

Apple deklaruje, że bateria wystarcza na 10 godzin przeglądania Internetu lub oglądania filmów.

ipad 2021

iPad dostępny jest w dwóch kolorach:

  • gwiezdna szarość
  • srebrny.

Ceny rozpoczynają się od 1700 złotych za model z Wi-Fi. Za tablet z obsługa 4G trzeba zapłacić co najmniej 2350 złotych

iPad mini z 2021 roku – specyfikacja techniczna

iPad mini zyskał zupełnie nową formę. Przypomina teraz tablety marki Apple serii Air i Pro. Krawędzie obudowy są mniej zaokrąglone, a ramki wokół ekranu węższe niż w poprzednim modelu. Zrezygnowano także z przycisku Home.

W iPadzie mini zastosowano układ A15, czyli ten sam co w przypadku iPhone’ów serii 13. Posiada 6-rdzeniowy CPU i 5-rdzeniowy procesor graficzny.

Wyświetlacz iPada mini jest lepszy niż w tanim iPadzie. Charakteryzuje się szeroką gamą kolorów P3 oraz rozdzielczością 2266×1488, co przy przekątnej o długości 8,3 cala daje większą liczbę pikseli na cal, dzięki czemu obraz jest bardziej ostry. Jest też technologia True Tone.

ipad mini 2021

Tylny aparat stanowi obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12MP z przysłoną f/1,8 oraz 5-krotnym zoomem cyfrowym, automatyczną stabilizacją obrazu i trybem HDR 3.

Aparat Face Time HD to ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 12MP z przysłoną f/2,4 oraz trybem HDR i automatyczną stabilizacją obrazu.

iPad mini potrafi nagrać wideo w rozdzielczości 4K z maksymalną częstością 60 klatek na sekundę. Można też nagrać film poklatkowy i w zwolnionym tempie.

Bateria ma wystarczyć na 10 godzin przeglądania Internetu lub oglądania filmów.

Warto dodać, że w celu zmiany wyglądu zrezygnowano z przycisku Home, a w górnym przycisku ukryto czujnik Touch ID. Tablet posiada także port USB-C zamiast Lightning.

ipad 2021 mini

iPad mini dostępny jest w kilku kolorach:

  • gwiezdna szarość,
  • różowy,
  • fioletowy,
  • księżycowa poświata (odcień czerni).

Ceny rozpoczynają się od 2600 złotych za model z Wi-Fi. Za tablet z obsługa 5G trzeba zapłacić co najmniej 3400 złotych.

Wszystkie nowości z Apple Event 2021
Konferencja Apple 2021 – wszystkie premiery i nowości
TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.