Smartwatch Amazfit Pop 3R – atrakcyjny design, wytrzymała bateria i cena poniżej 200 zł

28.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Smartwatch Amazfit Pop 3R – atrakcyjny design, wytrzymała bateria i cena poniżej 200 zł
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Amazfit Pop 3R to najnowszy smartwatch tej renomowanej marki. Mimo niskiej ceny może działać długo na jednym ładowaniu, ma ponad 100 trybów sportowych i wygląda świetnie. Czy trafi na polski rynek i dlaczego warto na to czekać?

Premiera zegarka Amazfit Pop 3R

Na rynku nie brakuje dziś mniej lub bardziej udanych zegarków smart i opasek sportowych. Amazfit Pop 3R z pewnością zaliczymy do tej drugiej grupy – zapowiada się wyjątkowo dobrze! Jego największą zaletą powinna być pojemna bateria.

Producent twierdzi, że Amazfit Pop 3R wytrzyma nawet 12 dni na jednym ładowaniu.

Sterowanie funkcjami zegarka, a także podgląd istotnych dla użytkownika danych odbywa się na wyświetlaczu AMOLED. Ma przekątną 1,43″ i funkcję Always-On Display. Pokrywa go szkło 2.5D z zaokrąglonymi krawędziami. Okrągły ekran otacza ramka z tworzywa sztucznego, które jednak doskonale imituje metalowe wykończenie. Zastosowanie tworzywa ma jednak swoje zalety – zegarek jest lekki, a przy tym tańszy. Smartwatch wygląda jednak bardzo dobrze i nie odbiega pod tym względem od znacznie droższych modeli.

Amazfit Pop 3R
Amazfit Pop 3R

Dobre wrażenie robi również wysoka rozdzielczość ekranu – 466×466 pikseli. Także ta cecha kojarzy nam się raczej z droższymi urządzeniami tego typu. Do wyboru mamy ponad 100 tarcz zegarka – każdy z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.

100 trybów sportowych i komplet niezbędnych czujników

Stylowy design to spora zaleta smartwatcha Amazfit Pop 3R. Producent nie zapomniał jednak, że dla wielu użytkowników najważniejsze są funkcje sportowe i możliwość monitorowania parametrów organizmu. W tym modelu mamy ponad 100 trybów sportowych, a podstawowe aktywności są rozpoznawane automatycznie. Do jak najlepszego zmierzenia parametrów naszego organizmu służy zestaw funkcji:

 • pomiar nasycenia krwi tlenem
 • monitorowanie stresu
 • analiza snu
 • pomiar tętna

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi Amazfit Pop 3R pozwoli prowadzić rozmowy telefoniczne.

Przydatne są też komendy głosowe służące do sterowania funkcjami zegarka i telefonu. To bardzo wygodne, ponieważ nie musimy nawet wyciągać swojego smartfona z kieszeni. Zegarek pozwala również na sterowanie odtwarzaczem muzycznym. Możemy się połączyć przy pomocy modułu Bluetooth 5.2. Amazfit Pop 3R współpracuje z telefonami na Androidzie oraz iOS.

Amazfit Pop 3R
Amazfit Pop 3R

Sparowanie ze smartfonem pozwoli m.in. na odczytywanie powiadomień, danych z kalendarza, a nawet obsługę aparatu fotograficznego.

Bateria na 12 dni pracy to mocny punkt specyfikacji Amazfita Pop 3R

Amazfit Pop 3R posiada baterię, która zapewni 12 dni działania. Tak przynajmniej twierdzi sam producent, a wiadomo, że takie informacje bywają trudne do potwierdzenia w praktyce. Z pewnością długi czas pracy na jednym ładowaniu osiągniemy, jeśli będziemy oszczędnie korzystać z dostępnych funkcji.

Cena Amazfit Pop 3R – to jego największa zaleta!

W przypadku budżetowych urządzeń, często największym plusem jest po prostu niska cena. Zwykle musimy się wtedy jednak godzić na wiele kompromisów, czy słabe wykonanie. W przypadku Amazfit Pop 3R jest jednak inaczej. Smartfon ma dobrze wykonaną obudowę z certyfikatem wodoszczelności IP68. Nie brakuje mu przydatnych funkcji, a wygląd przypomina raczej wielokrotnie droższe urządzenia. Zegarek póki co nie jest dostępny w Polsce. Na innych rynkach (m.in. w Indiach) pojawił się jednak w dwóch wersjach.

Amazfit Pop 3R z silikonowym, sportowym paskiem wyceniono na równowartość około 175 złotych. Wariant z metalową bransoletą jest tylko nieznacznie droższy – wciąż koszt zakupu wynosi mniej niż 200 złotych. Jeżeli urządzenie trafi do Polski, zapewne będzie nieco droższe, choćby przez obowiązujące cło i podatki. Nawet dwukrotnie wyższa cena byłaby jednak jak najbardziej do przyjęcia. Amazfit Pop 3R wciąż byłby jedną z najciekawszych propozycji w kategorii zegarków smart bez GPS-u.

Amazfit Pop 3R
Amazfit Pop 3R

Specyfikacja Amazfit Pop 3R

 • Wymiary: 45,5 × 45,5 × 10,8 mm, waga 55 gram
 • Ekran: AMOLED 1,43″, rozdzielczość 466 x 466 pikseli, częstotliwość odświeżania 60 Hz, Always-on Display, ekran dotykowy, 100 tarcz do wyboru, dodatkowy przycisk do sterowania
 • Tworzywo: tworzywo doskonale imitujące metal
 • Wodoodporność: tak, IP68 5 ATM (do 50 metrów)
 • Bateria: 300 mAh, do 12 dni użytkowania (wg zapewnień producenta)
 • Funkcje: pulsometr, pomiar SpO2, tryby sportowe, analiza snu, monitorowanie stresu, sterowanie smartfonem (powiadomienia, rozmowy, odtwarzacz muzyczny, spust aparatu), mikrofon i głośnik do rozmów telefonicznych
 • Tryby sportowe: tak, ponad 100 trybów, automatyczne rozpoznawanie
 • Łączność: Bluetooth 5.2 BLE
 • GPS: nie
 • Cena: 175 złotych (opaska z silikonu) do 200 złotych (metalowa bransoleta) – ceny na rynku indyjskim (zegarek na razie jest niedostępny w Polsce)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.