CES 2023: ekran OLED i najnowsze chipsety Intela w laptopach Acer Swift Go

12.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
CES 2023: ekran OLED i najnowsze chipsety Intela w laptopach Acer Swift Go
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Acer Swift to seria dość smukłych i lekkich laptopów. Producent właśnie uzupełnił ją o kolejne modele na rok 2023. Acer Swift Go w dwóch rozmiarach ekranu mają mocną specyfikację i smukłą sylwetkę. Powinny nieźle się sprawdzić w roli biznesowych ultrabooków, czy jako domowe centrum rozrywki.

Acer Swift Go – warianty i specyfikacja

Producent daje sporą możliwość wyboru sprzętu. W przypadku najnowszego komputera Acer Swift Go z 16″ lub 14″ matrycą możemy wybrać spośród kilku rodzajów ekranu:

  • IPS LCD z rozdzielczością Full HD+
  • IPS LCD z rozdzielczością 2560 x 1600 pikseli
  • OLED 120 Hz z rozdzielczością 3200 x 2000 pikseli
Acer Swift Go ces 2023
Acer Swift Go

Możemy też wybrać jeden z kilku procesorów, choć zawsze będzie to Intel Core 13-tej generacji. W podstawowych modelach znajdą się chipsety Intel Core i3 (np. Core i3-1315U) z niskim poborem energii. Powinno to zapewnić dość długi czas pracy na baterii. Na przeciwległym końcu listy dostępnych procesorów mamy nadmiar bardzo wydajny model Intel Core i7-13700H, charakteryzujący się TDP równym 45W. Z pewnością większość użytkowników wybierze rozwiązanie kompromisowe – procesor Intel Core i5.

Acer Swift Go może mieć do 16 GB RAM LPDDR5 i szybki dysk SSD o pojemności do 2 TB.

Dla zapewnienia optymalnych warunków pracy podzespołom komputera, Acer Swift Go posiada unikalny system chłodzenia. Składają się na niego warstwy odprowadzające ciepło przy pomocy specjalnych ciepłowodów. Dla lepszego przepływu powietrza, otwory wentylacyjne znalazły się również w klawiaturze.

Acer Swift Go

Komplet złączy w Acer Swift Go

Jak przystało na nowoczesnego laptopa, Acer Swift Go oferuje nowoczesne złącza. Klient może wybrać jedną z wielu wersji (różniącą się wielkością ekranu, rodzajem matrycy i zastosowanymi podzespołami), zawsze może jednak liczyć na obecność dobrej kamery internetowej. Ma rozdzielczość 1440p, co pozwoli na rejestrowanie wysokiej jakości obrazu.

acer swift go złacza

Komputer ma dwa złącza Thunderbolt 4, dwa wyjścia USB typu A, port do podłączenia słuchawek 3,5 mm, najnowsze HDMI 2.1, czy złącze Ethernet. Nie zabrakło też czytnika kart pamięci microSD.

Acer Swift Go w wersji 14″ waży jedynie 1,25 kg. Grubość każdej wersji to poniżej 15 milimetrów.

Cena laptopa Acer Swift Go

Znamy też cenę urządzeń. Niestety, nie jest niska. Pamiętajmy jednak o wyposażaniu sprzętu w najnowsze procesory z serii Intel Raptor Lake. Zakup takiego sprzętu to gwarancja płynnej pracy przez następne kilka lat.

Acer Swift Go z ekranem 14″ kosztuje od 4060 złotych. Podstawowy model z wyświetlaczem 16″ jest o około 500 złotych droższy.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.