Powstanie 2. sezon “1670” Netflixa. Jest nawet przybliżona data premiery

06.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 1 Minuta
Powstanie 2. sezon “1670” Netflixa. Jest nawet przybliżona data premiery
Przeczytasz w 1 Minuta
Zwiększ rozmiar tekstu

Na tę informację czekało wielu polskich widzów. 2. sezon “1670” powstanie! Otrzymaliśmy też przybliżoną datę premiery na Netfliksie. 

2 sezon 1670 Netflixa powstanie

Tu nie mogło być liberum veto. 1670 wraca na 2. sezon!

– ogłasza Netflix w swoim oficjalnym komunikacie. Fenomen, jakim stał się polski serial, nie pozostawił mu zresztą pola do podjęcia odmiennej decyzji. Satyra na rodzime realia, osadzona w Rzeczpospolitej szlacheckiej przez całe 11 tygodni utrzymywała się w TOP 10 produkcji w kraju nad Wisłą. Cytaty, które wybrzmiały na jej łamach, wdarły się zaś do popkultury i – kto wie – być może zostaną z nami na dłużej.

Jak zdradza Kuba Razowski, Netflix Series Manager, CEE:

Od chwili przeczytania pierwszych stron scenariusza Jakuba Rużyłły wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Zespół utalentowanej obsady i twórców, na czele z duetem reżyserskim Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli, stworzył serial niezwykle oryginalny i rezonujący z poczuciem humoru Polaków. Fakt, że cytaty z serialu na stałe weszły do naszego języka, jest najbardziej wymiernym dowodem fenomenu produkcji i ogromnej sympatii widzów. Cieszymy, że możemy oficjalnie potwierdzić to, na co czekają fani i ogłosić rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem produkcji.

2 sezon 1670 – kto powróci? 

Jak czytamy, “o tym, co czeka na fanów w drugim sezonie, nie wie na razie nawet Cyceron”. Rąbka tajemnicy uchylono za to w odniesieniu do ekipy twórców, która podejmie się niełatwego wyzwania dorównania oryginałowi. 

Scenariusz i tym razem będzie dziełem Jakuba Rużyłły – laureata Polskiej Gildii Scenarzystów. Stanowiska producentów ponownie piastują zaś Ivo Krankowski i Jan Kwieciński. Za produkcję odpowiedzialne jest Akson Studio.

Kiedy premiera na Netfliksie? 

Premiera 2. sezonu „1670” na Netfliksie zaplanowana jest na 2025 rok.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.