Porównanie Samsung Galaxy Fit3 vs. Xiaomi Smart Band 8 Pro. Który wybrać?

07.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Porównanie Samsung Galaxy Fit3 vs. Xiaomi Smart Band 8 Pro. Który wybrać?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od jakiegoś czasu na rynku pojawiają się urządzenia zaliczane do inteligentnych opasek, które jednak coraz bardziej przypominają smartwatche. Przykładami mogą być chociażby Xiaomi Smart Band 8 Pro czy Samsung Galaxy Fit 3. Pierwsza to bardziej zaawansowana wersja niezwykle popularnej opaski Band 8. Druga to propozycja od firmy Samsung, która także zadebiutowała niedawno. Sprawdźmy porównanie Galaxy Fit3 vs. Xiaomi Band 8 Pro.

Samsung Galaxy Fit3 vs. Xiaomi Smart Band 8 Pro – specyfikacja

Specyfikacja obu opasek jest podobna. Co prawda różnią się one niektórymi szczegółami, ale w obu przypadkach mamy do czynienia z podzespołami, które zapewniają komfortowe użytkowanie i płynną pracę. Warto też dodać, że oba urządzenia charakteryzują się bardzo dobrą relacją ceny do oferowanych możliwości.

Xiaomi Band 8 Pro – specyfikacja techniczna

 • Waga – około 22,5 g (bez paska)
 • Wymiary – 46 × 33,35 × 9,99 mm
 • Typ wyświetlacza – dotykowy AMOLED 1,74″
 • Rozdzielczość – 336 × 480, 336 PPI
 • Czujniki – akcelerometr, żyroskop, optyczny czujnik tętna, czujnik światła otoczenia
 • Wodoszczelność – 5 ATM
 • Pojemność baterii – 289 mAh

Samsung Galaxy Fit3 – specyfikacja techniczna

 • Waga – około 18,5 g (bez paska)
 • Wymiary – 42,9 × 28,8 × 9,99 mm
 • Typ wyświetlacza – dotykowy AMOLED 1,6″
 • Rozdzielczość – 256 × 402, 298 PPI
 • Czujniki – akcelerometr, barometr, żyroskop, optyczny czujnik tętna, czujnik światła otoczenia
 • Wodoszczelność – 5 ATM
 • Pojemność baterii – 208 mAh

Xiaomi Smart Band 8 Pro vs. Samsung Galaxy Fit 3 – wygląd i rozmiary

Obie opaski są do siebie podobne. Mają duży, jak na tego typu urządzenie, wyświetlacz oraz prostokątną kopertę. Ramki Xiaomi Smart Band 8 Pro wykonane są ze stali, a Samsung Galaxy Fit 3 ma aluminiową obudowę. Oba urządzenia dostępne są w czarnej i białej wersji kolorystycznej, a w przypadku opaski Samsunga do wyboru jest jeszcze różowy wariant. Koperta Band 8 Pro jest nieco większa i cięższa, ale różnice są minimalne.

Warto tutaj dodać, że firma Xiaomi oferuje wiele rodzajów i kolorów pasków, które potrafią zupełnie zmienić wygląd opaski Band 8 Pro. Do wyboru są paski wykonane z TPU (gumowe), skórzane, plecione oraz ze stali nierdzewnej.

Xiaomi Band 8 pro

Samsung Galaxy Fit3 czy Xiaomi Smart Band 8 Pro – wyświetlacz

W Xiaomi Smart Band 8 Pro zastosowano wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 336 na 480 pikseli. Długość jego przekątnej to 1,74 cala, co przekłada się na współczynnik zagęszczenia pikseli wynoszący 326 PPI. Wyświetlacz chroniony jest szkłem Gorilla Glass 3, a jego maksymalna jasność wynosi 600 nitów.

W przypadku Samsung Galaxy Fit3 jest podobnie. Tutaj także mamy do czynienia z ekranem AMOLED, ale jest on nieco mniejszy. Przekątna ma długość wynoszącą 1,6 cala, a rozdzielczość to 402 na 256 pikseli (zagęszczenie wynosi 298 PPI). Ostatni wynik jest nieco gorszy niż w przypadku Band 8 Pro, ale w praktyce ta różnica nie ma żadnego znaczenia. Producent nie podaje parametrów związanych z jasnością, ale z recenzji dostępnych w sieci wynika, że jest ona wystarczająca.

opaska Samsung Galaxy Fit3

Samsung Galaxy Fit3 vs. Xiaomi Smart Band 8 Pro – bateria i ładowanie

Trudno tutaj spodziewać się pojemności baterii, które występują w przypadku smartfonów. Akumulatory w inteligentnych opaskach i zegarkach są niewielkie, ale pozwalają na wiele. W przypadku Band 8 Pro pojemność akumulatora to 289 mAh, ale według producenta wystarcza on na 16 dni pracy z wyłączoną funkcją always on oraz 6 dni z ciągle włączonym ekranem. Ładowanie zajmuje nieco ponad godzinę.

W opasce Samsung Galaxy Fit3 zastosowano baterię o pojemności 208 mAh. Według firmy Samsung pozwala ona na maksymalnie 13 dni użytkowania opaski. W tym przypadku także dostępna jest funkcja szybkiego ładowania. Baterię ładuje się do 65% w zaledwie 30 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem, ponieważ w praktyce oznacza, że nawet kilka minut ładowania zapewni cały dzień pracy.

Xiaomi Smart Band 8 Pro kontra Samsung Galaxy Fit3 – funkcje sportowe

Zacznijmy od Xiaomi Smart Band 8 Pro. Opaska ma wbudowanych ponad 150 trybów fitness, dzięki którym na bieżąco analizować można parametry aktywności. Warto też wspomnieć o możliwości oceny witalności fizycznej na podstawie aktywności z 7 ostatnich dni. Band 8 Pro ma wbudowane czujniki satelitarne (Beidou, GPS, GLONASS, Galileo i QZSS), które umożliwiają na precyzyjne śledzenie prędkości i przebytego dystansu. Do dyspozycji są także animowane wskazówki związane z ćwiczeniami w ramach rozgrzewki przed treningiem.

funkcje sportowe w Xiaomi Band 8 Pro

W Samsung Galaxy Fit3 mamy do dyspozycji ponad 100 trybów fitness, ale można zaryzykować, że w praktyce możliwości są takie same. Co więcej, Galaxy Fit3 automatycznie rozpoznaje popularne treningi i uruchamia ich śledzenie. Galaxy Fit3 także wyposażona jest w czujnik GPS, więc równie dobrze co Band 8 Pro radzi sobie z bieżącym monitorowaniem prędkości i dystansu. Warto także wspomnieć o certyfikacie IP68, który potwierdza odporność na wodę i kurz.

Xiaomi Smart Band 8 Pro czy Samsung Galaxy Fit3 – funkcje smartwatchowe

W Xiaomi Smart Band 8 Pro zastosowano moduł monitorowania z 4 kanałami. Według producenta zapewnia on zwiększony poziom dokładności monitorowania ruchu, pracy serca oraz natlenienia krwi. Najważniejsze funkcje związane z monitorowaniem zdrowia, którymi dysponuje to:

 • monitorowanie snu z dziennymi raportami dotyczącymi jego jakości,
 • monitorowanie stresu oraz podpowiedzi dotyczące relaksu,
 • monitorowanie natlenienia krwi i alerty o niskim poziomie tlenu
 • monitorowanie tętna i powiadomienia o nieprawidłowej pracy serca
 • monitorowanie cyklu menstruacyjnego i kalkulacja jego początku oraz końca.

Przeglądając szczegółową specyfikację Samsung Galaxy Fit3 można zauważyć, że producent promuje funkcje związane z monitorowaniem snu. Opaska analizuje fazy snu, chrapania i poziomu tlenu we krwi. Potrafi także ocenić sen i oferuje funkcję Treningu snu. Poza tym umożliwia także:

 • monitorowanie codziennej aktywności,
 • monitorowanie tętna,
 • monitorowanie stresu,
 • monitorowanie natlenienia krwi.

Samsung Galaxy Fit3 vs. Xiaomi Smart Band 8 Pro – dodatkowe funkcje

W związku z dostosowaniem interfejsu użytkownika do wyświetlacza opaski Xiaomi Smart Band 8 Pro, korzystać można z widżetów, które znacznie ułatwiają obsługę urządzenia. Dzięki nim jednym stuknięciem w ekran można dotrzeć do żądanych funkcji i informacji.

W przypadku Samsung Galaxy Fit3 należy wspomnieć o funkcji wykrywania upadków, dzięki której opaska może powiadomić służby ratunkowe o takim zdarzeniu. Opaska służyć może także do zdalnej obsługi smartfona Samsung serii Galaxy. Z jej poziomu można między innymi robić zdjęcia, odtwarzać utwory, sprawdzać połączenia i odpowiadać na wiadomości tekstowe.

Samsung Galaxy Fit3 - dodatkowe funkcje

Samsung Galaxy Fit3 vs. Xiaomi Smart Band 8 Pro – cena

Opaska Xiaomi Band 8 Pro kosztuje 319 złotych, a Samsung Galaxy Fit3 kupić można za 279 złotych. W obu przypadkach kwota nie jest wygórowana, a tego typu urządzenie może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

Samsung Galaxy Fit3 kontra Xiaomi Band 8 Pro – co kupić?

Obie opaski wyglądają podobnie I mają podobną specyfikację. Warto wspomnieć, że są to bardziej zaawansowane urządzenia z segmentu inteligentnych opasek i oba dobrze spełnią swoją funkcję.

W tym przypadku wybór zależy przede wszystkim od marki smartfona, z którą używana będzie opaska.

Właściciele Samsungów powinni wybrać Galaxy Fit3, a użytkownikom smartfonów Xiaomi/ Redmi i POCO polecamy Band 8 Pro.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.