Porównanie Polar Ignite 3 vs Garmin Venu 3. Co wybrać?

27.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Porównanie Polar Ignite 3 vs Garmin Venu 3. Co wybrać?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Polar Ignite 3 vs Garmin Venu 3 – kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko? A nade wszystko – kto odpowie lepiej na Wasze potrzeby? Zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze funkcjonalności i wyróżniki obydwu modeli, aby ułatwić Wam odpowiedź na to pytanie.

Polar Ignite 3 vs. Garmin Venu 3 – specyfikacja

Na wstępie proponujemy porównanie specyfikacji obydwu smartwatchy:

ProduktGarmin Venu 3Polar Ignite 3
ProjektKształt: okrągły
Obudowa: tworzywo wzmocnione włóknem szklanym
Materiał ramki: stal nierdzewna
Pasek: silikon
Kształt: okrągły
Obudowa: plastik
Materiał ramki: stal nierdzewna
Pasek: silikon
Wyświetlacz41 mm: 1,2 cala AMOLED
45 mm: 1,4 cala AMOLED
43 mm: 1,28-calowy AMOLED
Rozdzielczość41 mm: 390 x 390 pikseli
45 mm: 454 x 454 pikseli
416 x 416 pikseli
Wymiary41 mm: 41 x 41 x 12 mm
45 mm: 45 x 45 x 12 mm
43 x 43 x 9,5 mm
Waga41 mm: 40 g
45 mm: 47 g
35 gramów
Pamięć wewnętrzna8 GB32 MB
ŁącznośćBluetooth, ANT+, Wi-FiBluetooth 5.1
OprogramowanieSystem operacyjny GarminSystem operacyjny Polar
CzujnikiGARMIN ELEVATE™, nadgarstkowy monitor tętna, pulsoksymetr, wysokościomierz, kompas, żyroskop, akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik temperaturyOptyczny pomiar tętna, akcelerometr
Wbudowany GPSGPS/Glonass/Beidou/GalileoTak (dwuzakresowy)
Głośnik i mikrofonTakNIE
Wodoszczelność5 ATM3 ATM
Żywotność bateriiTryb smartwatcha: do 14 dni
Wyświetlanie w trybie ciągłym: do 5 dni
Tryb oszczędzania baterii: do 26 dni
Tylko GPS: do 26 godzin
Tryb zegarka: do 5 dni
Trening w trybie oszczędzania energii: do 100h
Trening z włączonym GPS i pomiarem tętna: do 30h

Polar Ignite 3 vs. Venu 3 – wygląd i rozmiary

Obydwa zegarki funkcjonalność sprawnie godzą z warstwą estetyczną, dzięki czemu zyskują na uniwersalności. Świetnie komponują się zarówno ze sportowymi stylizacjami, jak i tymi bardziej casualowymi, a nawet formalnymi. 

Subiektywnie to jednak Polar Ignite 3 wychodzi na prowadzenie w aspekcie designu, będąc jednym z najsmuklejszych (9,5 mm grubości) i najlżejszych (35 g) rozwiązań na rynku w kategorii: smartwatche. 

Venu 3 jest dostępny w dwóch rozmiarach – standardowym 45 mm oraz mniejszym 41 mm, który oferowany jest jako Venu 3S. Polar Ignite 3 znajdziecie zaś wyłącznie w rozmiarze 43 mm. 

Zestawiając Polar Ignite 3 vs. Garmin Venu 3, różnice dostrzeżecie również w aspekcie wykorzystanych w nich materiałów. Podczas gdy obudowa tego pierwszego wykonana została z plastiku, smartwatch od Garmin może pochwalić się już tworzywem wzmocnionym włóknem szklanym, charakteryzującym się znaczną wytrzymałością przy stosunkowo niskiej wadze. Materiał ramki każdego z modeli powstał z wykorzystaniem stali nierdzewnej.

Każdy z nich dostępny jest nadto w wielości wariantów kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością znajdziecie wersję, która wpisuje się Wasze wyczucie stylu. W obydwu przypadkach do zestawu załączono silikonowy, odpinany pasek.

Venu 3 vs. Polar Ignite 3 – wyświetlacz

Zarówno urządzenie Polar, jak i Garmin otrzymały dotykowy wyświetlacz AMOLED, dzięki któremu możecie cieszyć się żywymi kolorami i wysokim kontrastem bez obaw o czytelność treści w niesprzyjających warunkach. Każdorazowo wspiera go czujnik oświetlenia otoczenia; osłania zaś wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass 3.

Wyświetlacz Venu 3 w wersji standardowej ma 1,4 cala, a jego mniejszy odpowiednik – 1,2 cala. Polar Ignite 3 znajduje się gdzieś pomiędzy – z 1,28-cala. O komfort Waszego użytkowania zadba wysoka rozdzielczość ekranu, wynosząca w przypadku modeli Garmina odpowiednio 454 x 454 pikseli lub 390 x 390 pikseli oraz 416 x 416 pikseli w odniesieniu do zegarka konkurencji. 

Bateria i czas pracy

Porównanie Polar Ignite 3 vs. Venu 3 przez pryzmat żywotności baterii w trybie smartwatcha wypada z korzyścią dla Garmina, który pracuje przez imponujące 14 dni (lub 10 dni w przypadku wariantu 3S). W analogicznych warunkach jego konkurent wytrzymuje do 5 dni na jednym ładowaniu. 

Kiedy spojrzeć na tryb GPS, werdykt przestaje być już jednak tak oczywisty. Zgodnie z zapewnieniami producenta Venu 3 w wersji standardowej, w wariancie “Tylko GPS” będzie nam służył do 26 godzin (oraz do 21 godzin w przypadku modelu 3S), podczas gdy czas pracy Ignite 3 w trybie “Trening z włączonym GPS i pomiarem tętna” wynosi nawet do 30 godzin. 

Czas ładowanie obydwu modeli jest porównywalny i w przypadku całkowicie rozładowanej baterii wynosi do 2 godzin. 

Funkcje sportowe

Użytkownicy Venu 3 do swojej dyspozycji otrzymują kompleksowy zespół narzędzi marki Garmin, wspierających ich podczas codziennych aktywności, tj.: Garmin Coach (bezpłatne, adaptacyjne plany treningowe na 5 km, 10 km lub półmaraton, tworzone przez zespół ekspertów) oraz Garmin Connect (aplikację oferującą śledzenie, analizę i udostępnianie danych dotyczących ćwiczeń fitness, pobieranie kursów i animowane wskazówki treningowe).

Z drugiej strony Ignite 3 korzysta z aplikacji Polar Flow, dostarczającej szczegółowych wskaźników wydajności z zakresu aktywności, ćwiczeń i snu. Wyróżnia się też narzędziem FitSpark, formułującym sugestie ćwiczeń dostosowanych do kondycji oraz poziomu regeneracji użytkownika. Bazą dla jego funkcjonowania jest kompleks testów, z których pomocą możecie poznać lepiej swoje ciało i jego aktualne możliwości: Fitness Test, Test Marszowy i Biegowy Test Wydolności. 

Polar Igniete 3 - funkcje

Garmin Venu 3 z pewnością lepiej sprawdzi się u osób z niepełnosprawnościami, z myślą o których przewidziano tryb wózka inwalidzkiego, obsługujący czujnik nacisku, powiadomienia o zmianie ciężaru ciała, licznik pchnięć w ciągu dnia i sugestie treningów. 

To również dobry trop, jeśli chcecie mieć pełną kontrolę nad kierunkiem rozwoju Waszej kondycji – Venu 3 rejestruje bowiem korzyści z treningów w poszczególnych obszarach, takich jak siła, wytrzymałość lub regeneracja. 

A skoro o regeneracji mowa, w Venu 3 do Waszego użytku oddano aplikację z licznymi ćwiczeniami oddechowymi oraz tę do medytacji. Znajdziecie tu też miernik stresu, trenera snu oraz raporty poranne na temat jakości snu, automatyczne rozpoznawanie drzemki i asystenta jet lagu. 

Garmin Venu 3 - funkcje

Ignite 3 również przewidziało własne rozwiązania w tym zakresie, w postaci narzędzia  Sleep Plus Stages, analizującego ilość i jakość snu oraz czas spędzony w każdej fazie snu, a także SleepWise, dzięki któremu otrzymacie cenne wskazówki odnośnie do przewidywanego poziomu uważności kolejnego dnia i optymalnego czasu na odpoczynek. Inne narzędzie – Nightly Recharge – dokona analizy stopnia regeneracji Waszego organizmu; Serene zaproponuje zaś ćwiczenia oddechowe, które pomogą Wam się wyciszyć. 

Warty odnotowania jest brak na pokładzie Ignite 3 wysokościomierza. Kuszący design uzyskano tu m.in. kosztem ograniczenia liczby fizycznych przycisków do zaledwie jednego, co może być pewnym utrudnieniem u bardziej zaawansowanych sportowców. 

Funkcje smartwatchowe

Rozdźwięk pomiędzy Venu 3 vs. Polar Ignite 3 dostrzegalny jest szczególnie w obszarze ich funkcji smartwatchowych. Począwszy od pamięci wewnętrznej, w której to kategorii Venu 3 wygrywa 8 GB: 32 MB, przez łączność (brak Wi-Fi, ANT+ i NFC w Ignite 3), na odbieraniu i wykonywaniu połączeń z poziomu zegarka skończywszy – co również możliwe jest tylko w przypadku zegarka Garmina. 

Użytkownicy Venu 3 mogą liczyć nadto na rozwiązania, takie jak: płatności zbliżeniowe, wyświetlanie wiadomości ze zdjęciami oraz odpowiadanie na nie (w przypadku korzystania ze smartfona z systemem Android).

Wśród funkcji Smart Ignite 3 znajdziecie raczej podstawowe funkcjonalności, takie jak połączenie Bluetooth, GPS, pogoda, powiadomienia czy sterowanie muzyką.

Garmin Venu 3 - funkcje smartwatchowe

Dodatkowe funkcje 

Co ciekawe, smartwatch Garmin Venu 3 został wyposażony w system z zakresu bezpieczeństwa i śledzenia aktywności – Fall Detection. Jego zadanie polega na automatycznym wysyłaniu wiadomości z lokalizacją użytkownika pod właściwy adres w razie wykrycia upadku i braku reakcji na niego. W razie potrzeby funkcję tę można uruchomić także manualnie. 

Każdy z zegarków charakteryzuje się też określoną klasą wodoszczelności, przy czym WR30 (3 ATM) Ignite 3 wyraźnie ustępuje tu miejsca 5 ATM Venu 3. 

Cena

Garmin Venu 3 zakupicie w cenie 2 199 zł, podczas gdy Polar Ignite 3 oferowany jest za skromniejsze 1 079 zł.

Polar Ignite 3 vs. Garmin Venu 3 – który model wybrać? 

Garmin Venu 3 to smartwatch dla osób, które od zegarka sportowego oczekują wszechstronności. Oprócz podstawowych funkcji z zakresu monitoringu i analizy aktywności chętnie korzystają też z płatności zbliżeniowych bez konieczności posiadania przy sobie telefonu i nie chcą sięgać po niego specjalnie tylko po to, aby odebrać lub wykonać połączenie. Cenią zintegrowany system, który pozwala zadbać im o organizm na wielu poziomach, a duża pamięć wewnętrzna i długi czas pracy na baterii oznacza dla nich zwiększone możliwości. 

Polar Ignite 3 odpowie z kolei na potrzeby osób szczególnie wrażliwych na kwestie estetyki, które z chęcią śledzą swoją codzienną aktywność i jakość funkcjonowania organizmu, nie aspirując jednak do poziomu średniozaawansowanego. Większego problemu nie stanowi dla nich konieczność podładowania sprzętu co kilka dni. Funkcje smart schodzą zaś na dalszy plan w myśl idei, że smartwatch to jednak przede wszystkim zegarek. 

Źródło: Garmin, Polar

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.