Popularne skróty na Tinderze. Co oznaczają ONS, FWB, LTR i 420?

10.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Popularne skróty na Tinderze. Co oznaczają ONS, FWB, LTR i 420?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tinder, choć jest prostą w obsłudze aplikacją randkową, może dać swoim użytkownikom sporo do myślenia. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z platformą, zastanawiające mogą być różnego rodzaju skróty, takie jak FWB, ONS czy INTJ. Dotyczą one nie tylko oczekiwanego przez daną osobę typu relacji, ale także jej osobowości. Zanim zatem zaczniesz przesuwać profile w lewo lub prawo, sprawdź, co oznaczają najpopularniejsze skróty na Tinderze.

Tinder – skróty a oczekiwany typ relacji

popularne skróty tinder

ONS – co to znaczy?

ONS to skrót od One Night Stand – oznacza to, że dana osoba nie szuka żadnej poważnej relacji, a raczej przygody erotycznej na jedną noc. W tym przypadku oczekiwanie, że nawiążesz z kimś romantyczny związek na długie lata, będzie całkowicie nietrafione.

Niewykluczone jednak, że ktoś może mieć zawarte w swoim opisie coś przeciwnego, w stylu “żadne mns i ons” – tinderowy profil wówczas nastawiony jest wyłącznie na długotrwałą, poważną znajomość.

Warto tutaj też wyjaśnić, co oznacza MNS – jest to skrót od Multiple Night Stand. Zakłada długą “przygodę”, na takiej samej zasadzie, jak ONS – bez rozwijania głębszej relacji.

FWB – tinderowa przyjaźń bez zobowiązań

FWB to inaczej Friends with Benefits, a mówiąc po polsku – przyjaciele z korzyściami. Jeśli zobaczysz taki skrót na czyimś profilu, możesz się spodziewać, że dana osoba szuka kogoś, z kim będzie mogła wyjść na imprezę, spotkać się na piwo i porozmawiać, acz znajomość ta będzie oparta głównie na niezobowiązującej relacji.

LTR – co to znaczy?

LTR, w przeciwieństwie do ONS czy FWB, oznacza Long Term Relationship. Dodając taki skrót w swoim profilu na Tinderze podkreślisz, że szukasz wyłącznie głębszej relacji czy związku i nie w głowie Ci przygody bez zobowiązań.

420 na Tinderze – co się kryje za tym skrótem?

Skrót 420 znajdziesz na profilach osób, które lubią palić marihuanę i są tolerancyjne wobec tych, którzy również w taki sposób spędzają czas. Symbol ten wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i pierwotnie oznaczał czas (16:20) na konsumpcję “konopnych produktów” wśród grupy nastolatków.

Skróty na Tinderze, dzięki którym rozszyfrujesz czyjąś osobowość

Oprócz ONS, FWB czy LTR, na Tinderze zobaczysz jeszcze inne skróty, które powiedzą Ci nieco więcej na temat czyjejś osobowości. Chodzi o czteroliterowe kody, takie jak np. INTP, ISTP czy ENFP.  Zostały one opracowane zgodnie z typologią Carla Junga i dotyczą typów osobowości, wskazując, czy masz do czynienia np. z introwertykiem czy ekstrawertykiem. Poniżej znajdziesz krótkie wytłumaczenie każdego z szesnastu skrótów.

tinder skróty

Skrót INTJ

INTJ to skrót od osobowości “Architekt”, osoby niezbyt towarzyskiej, acz praktycznej i kreatywnej. W przypadku relacji z innymi ważne jest dla niego wspólne spojrzenie na świat oraz lojalność.

Skrót INTP

INTP to typ introwertyczny, tzw. “Logik”. Jeśli zobaczysz taki skrót na Tinderze, to masz do czynienia z osobą analityczną, samodzielną w działaniu i jednocześnie dość cichą oraz powściągliwą.

Skrót INFJ

Osoby osobowości “Rzecznik” określa się jako idealistów, których cechuje poczucie moralności. Ponadto charakteryzują się wyrozumiałością i silną wolą.

Skrót INFP

Introwertyczną osobowość “Pośrednik”, to ktoś bardzo lojalny oraz oddany bliskim. Taka osoba ma ogromną wyobraźnię, otwarty umysł i zawsze stara się dostrzec dobre cechy w innych.

Skrót ISFJ

W przypadku ISFJ, czyli “Obrońcy”, masz do czynienia z osobą, która ceni bezpieczeństwo i współpracę. Może mieć jednak problemy z wyrażaniem własnych uczuć.

Skrót ISTJ

Widząc na Tinderze skrót ISTJ możesz założyć, że masz do czynienia z “Logistykiem”, który jest dobrze zorganizowany i kieruje się uczciwością oraz logiką.

Skrót ISTP

Kolejny skrót to ISTP, czyli tzw. osobowość “Wirtuoz”. Ktoś taki cechuje się praktycznością, ciekawością, a także spontanicznością. Niechętnie jednak stosuje się do różnych ograniczeń.

Skrót ISFP

ISFP to “Poszukiwacz Przygód”, czyli osoba życzliwa, czuła i delikatna, chcąca doświadczać w swoim życiu jak najwięcej. Jest przy tym często nieprzewidywalna.

Skrót ENFP

Skrót ENFP dotyczy osób, które lubią nawiązywać relacje międzyludzkie. “Działacz” bardziej niż poczucie bezpieczeństwa ceni kreatywność oraz swobodę.

Skrót ENFJ

ENFJ oznacza “Protagonistę”, który charakteryzuje się zdolnościami przywódczymi i pewnością siebie. Na Tinderze ten skrót występuje bardzo często – średnio 2 na 100 osób ma właśnie taki typ osobowości.

Skrót ENTJ

“Dowódca” charakteryzuje się sporą motywacją oraz chęcią do działania. Nie boi się wyzwań oraz nie ulega emocjom.

Skrót ENTP

ENTP to z kolei “Dyskutant”, czyli ktoś dość chaotyczny, kto lubi spotykać się z ludźmi, uwielbia dyskutować oraz kwestionować popularne sposoby myślenia.

Skrót ESFJ

Kolejny skrót na Tinderze, który warto znać, to ESFJ, czyli “Doradca”. Taka osoba czuje wewnętrzną potrzebę pomagania innym, ceniąc sobie przy tym prawo i zasady.

Skrót ESTJ

ESTJ, czyli osobowość “Wykonawca”, to ktoś, kto lubi kontakty z innymi ludźmi i dobrą zabawę, ale też docenia uczciwość i relacje z innymi, choć często jest krytyczny.

Skrót ESTP

ESTP oznacza “Przedsiębiorcę”, czyli osobowość, którą mają osoby energiczne, lubiące ryzyko i silne doznania. Jako naturalni liderzy, lubią być w centrum zainteresowania.

Skrót ESFP

Ostatnim skrótem, jaki spotkasz na Tinderze, jest ESFP, czyli “Animator”. To ktoś towarzyski, tolerancyjny oraz bardzo optymistyczny.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.