Search icon

Czy warto mieć TikToka? 10 inspirujących profili na TikToku

28.09.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Czy warto mieć TikToka? 10 inspirujących profili na TikToku
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czym tak naprawdę jest TikTok? Miejscem, w którym celebryci pokazują, jak wygląda ich życie? A może to dobry sposób na to, aby stać się popularnym i rozpoznawalnym w internetowym świecie? W zasadzie nie ma złej odpowiedzi, bo TikTok może być tym, czego od niego oczekujesz. Każdy z nas może tam znaleźć własne miejsce i sposób na osiągnięcie założonego celu.

Spis treści:

Co się dzieje na TikToku?

Co łączy wszystkie najpopularniejsze profile na TikToku? Z pewnością jedna rzecz, a mianowicie pomysł na siebie i jego konsekwentna realizacja.

Jedni wykorzystują TikToka do dzielenia się swoją wiedzą, dla innych to sposób na to, aby pokazać, jak wygląda ich codzienność. Część użytkowników woli pokazać swoje hobby, podczas gdy inni stawiają na dostarczenie rozrywki.

TikTok to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno po stronie twórcy, jak i obserwatora.

Dlaczego TikTok jest tak popularny?

Mogłyby się wydawać, że w dobie serwisów społecznościowych kolejna tego typu aplikacja nie ma szans się wybić. A jednak TikTokowi się udało i korzystają z niego ludzie z całego świata – od amatorów śpiewu po znane osobistości.

Popularność TikToka wzrasta także w Polsce i wszystko wskazuje na to, że coraz więcej osób zaczyna z niego korzystać.

W czym tkwi fenomen? Po części na pewno w różnorodności treści, które trafiają każdego dnia do aplikacji.

TikToka można przeglądać godzinami i nigdy się nie nudzić. To także miejsce, które pozwala się wybić i pokazać szerszemu gronu odbiorców swoją twórczość.

Chociaż króluje tam zabawna forma, to można znaleźć także bardzo wartościowe treści.

Wszystko, co musisz wiedzieć o TikToku znajdziesz w artykule:
Co to jest TikTok? Aplikacja, która przebije Instagram i Facebooka?

10 najpopularniejszych profili na TikToku

Nie wiedziałeś, co to jest TikTok? Być może obiło Ci się o uszy, że można tam znaleźć wiele znanych osobistości.

Gwiazdy to tylko jedna część użytkowników TikToka, bo w tym serwisie nawet Ty możesz stać się popularną osobą.

Przejdź do porad, które pomogą Ci stworzyć pierwszy filmik na TikToku:
Jak zacząć nagrywać na TikToku? Poradnik dla początkujących TikTokerów

Kiedyś TikTok kojarzony był wyłącznie z muzyką, do której użytkownicy nagrywali własne filmy. Dzisiaj to miejsce, w którym można dzielić się swoją pasją, znaleźć inspiracje i ciekawe pomysły, a czasem po prostu uśmiać się do łez. Przedstawiamy 10 najpopularniejszych profili na TikToku, które cieszą się zasłużoną sławą:

 1. Zach King: niesamowity iluzjonista
 2. Khaby Lame: stracił pracę i postawił na TikToka
 3. Molly Burke: perspektywa osoby niewidomej
 4. Filip Zabielski: polski influencer
 5. Jeleniewska: największa gwiazda polskiego TikToka
 6. Sam Seats: proste przepisy
 7. Jiff Pom: popularny pies
 8. Bonnie Rodriguez: uczy, jak pozować do fotografii
 9. Karen Cassady: mistrzyni panowania nad mimiką twarzy
 10. Charli D’Amelio: gwiazda tańca na TikToku

Zach King: niesamowity iluzjonista

Zach King to znany iluzjonista, który na TikToku pokazuje, że ziemskie prawa go nie obowiązują. Sprawnie bawi się perspektywą i sprytnie oszukuje wzrok swoich fanów. Jest bardzo kreatywnym twórcą, który nigdy nie pokazuje dwa razy tej samej iluzji. Wiele jego filmów to także solidna dawka poczucia humory, która wywołuje uśmiech na twarzach obserwujących jego twórczość.

@zachking

Why the Golden Gate Bridge is #RED

♬ original sound – Zach King

Khaby Lame: stracił pracę i postawił na TikToka

Khaby jest idealnym przykładem na to, że nie trzeba być osobą medialną, aby zrobić karierę na TikToku. To prosty człowiek, który stracił pracę przez pandemię i postanowił spróbować swoich sił, kręcąc krótkie i zabawne filmy. Jego twórczość to między innymi tzw. lifehacki, czyli krótkie filmiki, w których pokazuje, jak można ułatwić sobie życie.

Molly Burke: perspektywa osoby niewidomej

Molly to ogromnie ciekawa osoba, która tworzy absolutnie wyjątkowe filmy. Jest niewidomą kobietą, która straciła wzrok w wieku 14 lat, a mimo to bije od niej pewność siebie. W swojej twórczości pokazuje świat takim, jakim sama go widzi, opowiada o problemach, a jednocześnie uczy, że osoby niewidome mogą czerpać z życia pełnymi garściami.

Filip Zabielski: polski influencer

Filip to znany influencer, który jest jednym z najpopularniejszych polskich TikTokerów. Jego fanów urzekł przede wszystkim dobry humor i filmiki komediowe, które często nawiązują do obowiązujących trendów. Filip zasłynął także z pranków, a jego działalność można śledzić także w innych mediach społecznościowych.

Jeleniewska: największa gwiazda polskiego TikToka

Mary to największa gwiazda polskiego TikToka. W wieku 18 lat zyskała ponad 9 milionów obserwujących. To właśnie TikTok napędził jej karierę, która przeniosła się do świata marketingu. Maria Jeleniewska to dobry przykład na to, jak sprawnie operować efektami na TikToku – jej filmy są pod tym względem doskonałe.

Sam Seats: proste przepisy

Profil o tematyce kulinarnej, na którym można znaleźć mnóstwo przepisów. Swoją popularność zawdzięcza regularnemu dodawaniu nowych filmów, które pokazują, jak w prosty sposób przyrządzić pyszne dania i napoje. Filmy ogląda się o tyle przyjemnie, że mają ten sam rytm, który nadają dźwięki towarzyszące gotowaniu.

Jiff Pom: popularny pies

Myślicie, że tylko ludzie mogą zyskać popularność na TikToku? Koniecznie sprawdźcie profil Jiff, a znajdziecie uroczego psiaka, który na swoim koncie ma już 2 rekordy Guinessa. Psiak zasłynął z chodzenia na dwóch łapach – tylko na przednich albo tylko na tylnych. A tak poza tym, co tu dużo mówić, jest po prostu uroczy.

Bonnie Rodriguez: uczy, jak pozować do fotografii

Bonnie to fotografka, która postanowiła się dzielić swoją wiedzą z użytkownikami TikToka. Na swoim profilu uczy, jak pozować i czego unikać w fotografii. To prawdziwa skarbnica wiedzy, z której często korzystają także inni TikTokerzy.

Karen Cassady: mistrzyni panowania nad mimiką twarzy

Karen to mistrzyni panowania nad mimiką twarzy, a obok jej filmów nie sposób przejść obojętnie, bo niemalże każdy z nich wywołuje uśmiech. To także mistrzyni naśladowania innych. Potrafi perfekcyjnie odtworzyć mimikę znanych gwiazd i celebrytów. Profil ma służyć przede wszystkim celom rozrywkom i w tym spełnia się doskonale.

Charli D’Amelio: gwiazda tańca na TikToku

Charli jest absolutną gwiazdą w świecie TikToka, a jej profil bije rekordy popularności. Sławę zyskała dzięki filmom związanych z tańcem, które szybko stały się najgorętszymi trendami w aplikacji. Charli z czasem postanowiła odnaleźć się w innych branżach i zaczęła użyczać głosu w filmach animowanych, a także podjęła się produkcji własnego napoju o nazwie Dunkin.

Polscy i zagraniczni celebryci na TikToku

TikToka zna w zasadzie cały świat i chociaż idea serwisu miała dać szansę głównie amatorom, to zagraniczni celebryci wiodą prym w ilości użytkowników obserwujących ich profile. Kogo można znaleźć na TikToku?

Zagraniczni celebryci na TikToku:

 • Charli D’Amelio
 • Addison Rae
 • Spencer X,
 • Loren Gray,
 • Bella Poarah,
 • Riyaz Afreen
 • a nawet Justin Bieber i Will Smith.

Łatwiej byłoby wymienić tych, którzy nie mają konta na TikToku, niż osoby aktywnie udzielające się w serwisie. TikTok dotarł do Polski stosunkowo późno, ale kiedy już zyskał na popularności, niemalże wszyscy celebryci postanowili się założyć własne konto.

Polscy celebryci na TikToku:

 • Gwiazdy znane z telewizji np. Julia Wieniawa, Julia Wróblewska
 • Muzycy np. Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel
 • Osoby ze świata mody np. Dawid Woliński
 • Sportowcy np. Robert Lewandowski

Czy warto mieć TikToka?

Konto na TikToku może założyć każdy, zarówno osoby, które chcą tworzyć swoje filmy, jak i ci, którzy decydują się pozostać jedynie ich odbiorcami.

Dla wielu TikTok to miejsce, w którym można zarobić, dlatego cieszy się popularnością także wśród amatorów, chcących zacząć w ten sposób swoją karierę.

Czy warto mieć TikToka? Na to pytanie każdy musi sam znaleźć odpowiedź, z pewnością jest to jeden z ciekawszych serwisów, które bawią, uczą i inspirują. 

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.