Łatwo można polubić ten zegarek! Polska premiera Xiaomi Watch S3

02.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Łatwo można polubić ten zegarek! Polska premiera Xiaomi Watch S3
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Odnoszę wrażenie, że dziś wybór najlepszego smartwatcha jest tak trudny, jak nigdy. Już za kilkaset złotych otrzymujemy zegarek bardzo funkcjonalny, z „pełnoprawnym” systemem operacyjnym GPS i dobrym wykonaniem. Jeśli kupujący nie jest zawodowym sportowcem lub nie ma ściśle określonych wymagań, może więc wybrać model, który po prostu najbardziej mu się podoba.

Smartwatche w 2024 roku są jednak do siebie dość podobne, możemy też zmieniać ich wygląd poprzez ustawienie innej tarczy lub wymianę paska. Xiaomi Watch S3 idzie o krok dalej. W najnowszym modelu tego producenta możemy również zmienić obramowanie ekranu. Dzięki tej nietypowej opcji jeden zegarek może niemal całkowicie zmienić swój wygląd.

Polska premiera Xiaomi Watch S3. Ten smartwatch ma coś ekstra

Swoją premierę Xiaomi Watch S3 miał już jakiś czas temu. Teraz jednak zegarek trafił do sprzedaży także w Polsce. Okazuje się, że ma bardzo dobrą cenę, a możliwość zmiany jego wyglądu wyróżnia sprzęt na tle konkurencji. Jeden sprzęt plus kilka akcesoriów pozwolą na uzyskanie kilku wersji – eleganckiej, sportowej, czy wręcz krzykliwie kolorowej. Do wyboru mamy wiele ramek ekranu i pasków – także nieoryginalnych zamienników.

Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3

Ekran w Xiaomi Watch S3 jest okrągły, ma średnicę 1,43″ i wysoką rozdzielczość (zagęszczenie pikseli 326 ppi).

To AMOLED, co zapewnia nie tylko oszczędność energii, ale też piękne kolory i funkcję Always-on Display. Bateria w urządzeniu pozwoli natomiast nawet na 13 dni pracy. Mówimy oczywiście o „standardowym” użytkowaniu, bez włączonego AoD, czy GPS. Jeśli użyjemy pełnej „mocy” sprzętu, będziemy musieli ładować zegarek co kilkadziesiąt godzin.

Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 posiada wszystkie podstawowe funkcje, jakich spodziewamy się w smartwatchu. Jest możliwość zapisywania postępów z treningu, analiza snu, czy poziomu stresu. Czujniki mogą zbadać nasze tętno, czy saturację krwi.

Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3

Ponad 150 trybów sportowych

Xiaomi Watch S3 ma aż 150 trybów sportowych dla różnych aktywności i dyscyplin. Można być więc niemal pewnym, że niezależnie od wybranego sportu lub aktywności znajdziemy ją w tym smartwatchu. Najbardziej popularne dyscypliny sportowe są wykrywane automatycznie – wtedy zegarek sam uruchomi tryb treningu. Ciekawe są też opcje treningów biegowych. W zegarku mamy 10 przygotowanych tras o różnym stopniu skomplikowania. Można dzięki nim poprawić swoją kondycję, dopasowując tempo i dystans do swojego poziomu. Dość unikatową funkcją jest też osobisty trener narciarstwa. Zegarek zbiera dane m.in. o prędkości, przyspieszeniu, czy trajektorii naszych przejazdów. Dla narciarzy może być to więc całkiem ciekawy zbiór informacji.

Aktualne możliwości organizmu użytkownika Xiaomi Watch S3 są oceniane przez algorytmy zegarka.

Takie informacje dostaniemy na podstawie zarówno postępów w ćwiczeniach, jak i dzięki analizie parametrów naszego organizmu.

Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3

Dla lepszego odczytu sygnału satelitarnego (np. GPS, GLONASS) Xiaomi Watch S3 ma ulepszoną antenę. Producent twierdzi, że jest dwukrotnie wydajniejsza niż w poprzedniku. Sporą dokładnością cechuje się też czujnik tętna. Producent twierdzi, że wynosi ona aż 97,95%. 12-kanałowy czujnik PPG mierzy tętno, saturację krwi, czy poziom stresu. Pomiary odbywają się przez całą dobę. W razie pojawienia się nieprawidłowości, użytkownik otrzyma stosowne powiadomienie.

Jeśli dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, np. upadku, Xiaomi Watch S3 pomoże w wezwaniu pomocy. Na ekranie możemy też wyświetlić kartę medyczną, z takimi informacjami, jak grupa krwi, możliwość przekazania organów po śmierci, czy dane osoby kontaktowej.

Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 to zegarek niedrogi, ale wykonany jak flagowiec!

Mimo niewygórowanej ceny, Xiaomi Watch S3 jest zegarkiem naprawdę nieźle wykonanym. Metalowa obudowa i stylowo wykonane zapięcie zegarka sprawiają, że podczas noszenia smartwatcha możemy liczyć na odczucia, jak z zegarka premium. Oczywiście, Xiaomi Watch S3 oferuje coś więcej, niż pozostałe smartwatche na rynku. Mowa oczywiście o możliwości wymiany elementu konstrukcyjnego wokół ramki. Producent oferuje wiele opcji w różnych kolorach, pasujących do różnych pasków. Możemy zdecydować się na przygotowane przez Xiaomi zestawienie kolorystyczne lub dobrać je samemu.

W codziennym użytkowaniu Xiaomi Watch S3 możemy użyć do płatności zbliżeniowych. Mamy w nim moduł NFC.

Xiaomi Watch S3 pracuje pod kontrolą systemu HyperOS. To autorskie rozwiązanie Xiaomi. Współpracuje doskonale w szczególności z innymi urządzeniami z takim oprogramowaniem – na przykład najnowszymi smartfonami Xiaomi. Xiaomi Watch S3 z systemem HyperOS sprawdzi się też m.in. do sterowania urządzeniami smart home z funkcją HyperConnect.

Ile kosztuje Xiaomi Watch S3 w Polsce?

Xiaomi Watch S3 jest zegarkiem droższym od tych z serii Redmi, jednak tańszym od Xiaomi Watch 2. Cenę ustalono na 649 złotych. Jak za dobrze wykonany smartwatch z GPS i dobrą baterią, wydaje się to być całkiem atrakcyjną ceną.

Zwolennicy zegarków smart z nieco większymi możliwościami mogą natomiast spojrzeć na droższy o 170 złotych model Xiaomi Watch 2. Tam mamy mocny procesor Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, a także oprogramowanie Google WearOS z możliwością instalacji aplikacji. Zapomnijmy jednak o tak długim czasie pracy na jednym ładowaniu – producent deklaruje, że wyceniony na 819 złotych model wytrzyma około 65 godzin. Każdy musi więc wybrać, czy woli bardziej zaawansowany sprzęt, czy nieco tańszy, ale mniej „zawodowy”.

Specyfikacja Xiaomi Watch S3

 • Typ: smartwatch z GPS
 • Pasek: różne paski do wyboru
 • Obudowa: wodoszczelność 5 ATM
 • Wyświetlacz: okrągły AMOLED o średnicy 1,43″, rozdzielczość 466 x 466 pikseli, 1,67 mld kolorów, zagęszczenie 326 pikseli na cal, jasność maksymalna 600 nitów, częstotliwość odświeżania 60 HJz, Always-on Display, automatyczna jasność (256 poziomów)
 • Wydajność: procesor Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2 GB RAM, pamięć na dane 32 GB, system operacyjny WearOS
 • Bateria: do 13 dni pracy na jednym ładowaniu
 • Tryby sportowe: 160 trybów, personalny trener, niektóre tryby automatycznie się uruchamiają po wykryciu aktywności
 • Funkcje: pomiar saturacji krwi, pomiar tętna, GPS, wymienne paski, sterowanie smartfonem, instalowanie aplikacji ze Sklepu Google Play, nowy czujnik PPG do pomiaru pracy serca
 • Łączność: Bluetooth 5.2, Wi-Fi, NFC, GPS, GLONASS, BDS, QZSS, GALILEO, głośnik i mikrofon
 • Kolory: czarny, srebrny
 • Cena: 649 złotych
Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3 z wymienną konstrukcją wokół ramki

Czy warto kupić Xiaomi Watch S3?

Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, co brać pod uwagę przy wyborze smartwatcha. Jeśli zależy Ci na podstawowych funkcjonalnościach, być może nawet model za 200-300 złotych będzie dla Ciebie odpowiedni. Osoby, które oczekują naprawdę dokładnych wyników pomiarów, czy „zawodowego” wsparcia podczas wycieczek turystycznych lub aktywności fizycznych – powinny wybrać bardziej zaawansowany model. Xiaomi Watch S3 jest natomiast gdzieś pośrodku. Wciąż jest dość tanim urządzeniem (649 złotych), ma jednak właściwie kompletną funkcjonalność. Na plus możemy zaliczyć całkiem długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Oczywiście, cechą charakterystyczną i ogromną zaletą tego modelu jest natomiast opcja prostej i szybkiej zmiany wyglądu. Jeśli masz więc problem w wyborze zegarka smart za około 500-700 złotych, być może Xiaomi Watch S3 będzie dobrym wyborem właśnie ze względu na możliwości personalizacji.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.