Premiera Xiaomi Watch 2 – wszechstronny smartwatch z WearOS i GPS

29.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiera Xiaomi Watch 2 – wszechstronny smartwatch z WearOS i GPS
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Druga połowa lutego 2024 to dla Chińczyków ważny moment nie tylko ze względu na europejską premier Xiaomi 14. Niemal równocześnie na rynku pojawiły się też dwa nowe zegarki i opaska fitness. Wśród nich jest Xiaomi Watch 2. Już pierwszy rzut oka na specyfikację i zdjęcia każe mi sądzić, że może być idealnym kompromisem między jakością i możliwościami a atrakcyjną ceną.

Xiaomi Watch 2 to prawdziwy smartwatch z WearOS

O funkcjonalności smartwatcha w dużej mierze decyduje zastosowane w nim oprogramowanie. W Xiaomi Watch 2 mamy system operacyjny WearOS produkcji Google. Z pewnością spodoba się miłośnikom smartfonów z Androidem, z którymi współpracuje doskonale. Xiaomi Watch 2 mimo ogromnej funkcjonalności działa szybki i sprawnie – to zasługa zastosowania mocnego procesora Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 i 2 GB RAM. Pod tym względem nie różni się od Xiaomi Watch 2 Pro. W nieco droższym modelu właściwie jedyną różnicą jest zastosowanie dodatkowej, obrotowej koronki.

W Xiaomi Watch 2 obsługa odbywa się przy pomocy dwóch fizycznych przycisków i na ekranie dotykowym. Ten ma okrągłą tarczę o średnicy 1,43″ z panelem AMOLED.

Ekran AMOLED w smartwatchu nie tylko wygląda dobrze, mamy też funkcję Always-on Display. W Xiaomi Watch 2 rozdzielczość wyświetlacza to 466×466 pikseli – jest po prostu bardzo dobra.

Xiaomi Watch 2
Xiaomi Watch 2

Użytkownik może ustawiać przeróżne tarcze zegarka. System WearOS pozwala też na instalację aplikacji ze Sklepu Google Play. Dzięki temu każdy może ściągnąć interesujące i przydatne oprogramowanie.

Usprawnione funkcje związane z aktywnością fizyczną w Xiaomi Watch 2

Xiaomi Watch 2 może pochwalić się obecnością ponad 160 trynbów sportowych dla różnych aktywności. Chiński producent usprawnił zastosowane w zegarku czujniki. Znajdziemy w nim między innymi 12-kanałowe monitorowanie PPG do pomiaru tętna, natlenienia krwi i poziomu stresu użytkownika. Zegarek może zresztą automatycznie wykonywać pomiary pracy serca, a nawet wyświetlać powiadomienia w formie ostrzeżeń. Oczywiście, nie możemy traktować ich na równi z badaniami lekarskimi. Jeśli jednak nasz smartwatch nam to zasugeruje, warto udać się do lekarza.

Wystarczy nosić Xiaomi Watch 2 przez 7 kolejnych nocy, aby otrzymać szczegółowy raport z analizą jakości snu.

Dla lepszej analizy naszych aktywności fizycznych, czy codziennego stylu życia, zegarek dostał też wiele systemów lokalizacji – GPS, GLONASS i pozostałe. Łączność z naszym smartfonem odbywa się natomiast przy pomocy Bluetooth 5.2.

Xiaomi Watch 2

Po sparowaniu zegarka i telefonu możemy między innymi odbierać na nim połączenia (smartwatch ma mikrofon i głośnik), obsługiwać player muzyczny, uruchomić spust aparatu fotograficznego, czy odbierać przydatne powiadomienia. W zależności od naszych upodobań i potrzeb możemy też wyświetlić informacje o pogodzie, czy wpisach w kalendarzu.

Specyfikacja Xiaomi Watch 2

  • Typ: smartwatch z GPS
  • Pasek: różne paski do wyboru
  • Obudowa: wodoszczelność 5 ATM
  • Wyświetlacz: okrągły AMOLED o średnicy 1,43″, rozdzielczość 466×466 pikseli, Always-on Display
  • Wydajność: procesor Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2 GB RAM, pamięć na dane 32 GB, system operacyjny WearOS
  • Bateria: 495  mAh, do 65 godzin pracy
  • Tryby sportowe: 160 trybów, personalny trener, niektóre tryby automatycznie się uruchamiają po wykryciu aktywności
  • Funkcje: pomiar saturacji krwi, pomiar tętna, GPS, wymienne paski, sterowanie smartfonem, instalowanie aplikacji ze Sklepu Google Play, nowy czujnik PPG do pomiaru pracy serca
  • Łączność: Bluetooth 5.2, Wi-Fi, NFC, GPS, GLONASS, BDS, QZSS, GALILEO, głośnik i mikrofon
  • Cena: 819 złotych
Xiaomi Watch 2
Xiaomi Watch 2

Ile kosztuje Xiaomi Watch 2?

Droższy model Xiaomi Watch 2 Pro wyceniono na 1099 złotych. Smartwatch bez dopisku „Pro” traci obrotową koronkę do sterowania. Pod względem oprogramowania, wydajności, ekranu i funkcji oba urządzenia są jednak identyczne. Xiaomi Watch 2 wyceniono na 819 złotych. Być może poznaliśmy więc właśnie jeden z najbardziej opłacalnych modeli w swojej półce cenowej.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.