JBL Vibe Beam – niedrogie słuchawki TWS z dobrym basem i baterią na cały dzień

17.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
JBL Vibe Beam – niedrogie słuchawki TWS z dobrym basem i baterią na cały dzień
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

JBL Vibe Beam to jedna z propozycji słuchawek prawdziwie bezprzewodowych. Bardzo ceniony producent rozszerzył swoje portfolio o sprzęt, który pozwoli na naprawdę wiele godzin słuchania muzyki. Cena JBL Vibe Beam jest na tyle atrakcyjna, że z pewnością trafią w ręce (i uszy!) wielu użytkowników.

JBL Vibe Beam – słuchawki TWS, które Cię nie zawiodą

Można się długo zastanawiać, który parametr jest najważniejszy w słuchawkach TWS. Jedni powiedzą, że brzmienie, inni – nowoczesne technologie, jak aktywna redukcja hałasu. Na nic jednak nie przydadzą się te atuty, jeśli w naszym sprzęcie skończy się bateria. JBL Vibe Beam to słuchawki TWS, w których akumulator pozwoli na naprawdę długą pracę.

Czas pracy samych słuchawek wynosi 8 godzin odtwarzania muzyki.

Podładowanie (w etui dołączonym do zestawu) przez 10 minut pozwoli na kolejne 2 godziny działania JBL Vibe Beam. Łącznie case z funkcją powerbanka może naładować nasze słuchawki do pełna nawet trzykrotnie. Oznacza to łączny czas pracy wynoszący aż 32 godziny.

JBL Vibe Beam
JBL Vibe Beam słuchawki TWS

JBL Vibe Beam z funkcją Deep Bass

Jeśli można jednym słowem powiedzieć, jakie brzmienie mają sprzęty marki JBL – to jest ono basowe. JBL podkreśla to zresztą na każdym kroku. Funkcję Deep Bass znajdziemy nie tylko w słuchawkach TWS, czy nausznych, ale też soundbarach i głośnikach bluetooth. Oczywiście, ma ją też opisywany dziś model JBL Vibe Beam. Te słuchawki mają przetworniki średniej wielkości – ich średnica wynosi 8 milimetrów (impedancja 16 Ohm). Spore głośniki ułatwiają odtwarzanie mocnego basu, w tym przypadku JBL najwyraźniej zadbało o inny sposób.

Niedawno opisywaliśmy zresztą nowy model niedrogich słuchawek Oppo Enco Buds 2 Pro z przetwornikami o średnicy 12,4 mm. W niektórych słuchawkach TWS znajdziemy natomiast również i przetworniki mniejsze niż 6 mm średnicy. Być może sugerowanie się jedynie fizyczną wielkością tego elementu nie jest więc najlepszym pomysłem.

JBL Vibe Beam

JBL Vibe Beam mają konstrukcję zamkniętą, a pasmo przenoszenia w ich wypadku to dość standardowe 20-20.000 Hz. Do połączenia ze smartfonem (lub innym źródłem dźwięku) służy Bluetooth 5.2.

JBL Vibe Beam

Słuchawki TWS zostały wyposażone w ciekawą funkcję AmbientAware. Działa nieco podobnie do trybu transparentnego w ANC. Możemy dzięki niej usłyszeć nieco więcej dźwięków z otoczenia. Może być to szczególnie przydatne np. podczas jazdy na rowerze w ruchu miejskim, czy w trakcie biegania. Podobnie działają zresztą funkcje Voice Aware i TalkThru. Wykorzystują mikrofony do pogłośnienia odnotowanej mowy, co pomoże usłyszeć naszego rozmówcę nawet bez wyciągania słuchawek z uszu. Całością sterujemy poprzez aplikację mobilną.

Słuchawki z IP54 i w dobrej cenie

O jakości wykonania słuchawek JBL Vibe Beam może świadczyć obecność certyfikatu IP54. Same słuchawki są więc uszczelnione i odporne na zachlapania. W przypadku etui ładującego z funkcją powerbanka mamy natomiast certyfikat IPX2. W tym przypadku mówimy więc raczej o ochronie przed zakurzeniem, czy zabrudzeniami.

JBL Vibe Beam
JBL Vibe Beam

Waga całości to niecałe 40 gramów, natomiast każda ze słuchawek waży tylko 4,4 grama.

Przejdźmy zatem do ceny słuchawek JBL Vibe Beam. Wynosi ona 319 złotych. Czy to dużo? Raczej nie. JBL jest producentem, który gwarantuje dobrą jakość sprzętu i odpowiednie brzmienie. JBL Vibe Beam dają do tego dobrą baterię, możemy też dostać je w kilku ciekawych kolorach.

JBL Vibe Beam
JBL Vibe Beam

Specyfikacja słuchawek JBL Vibe Beam

  • Typ: słuchawki dokanałowe, bezprzewodowe (TWS)
  • Przetworniki: o średnicy 8 mm, dynamiczne
  • Obudowa: uszczelniona, IP54
  • Waga: 4,4 g (jedna słuchawka), 39,5 g (etui ze słuchawkami)
  • Mikrofony: tak
  • Bateria: do 8 godzin słuchania muzyki (słuchawki), do 32 godzin słuchania muzyki (z wykorzystaniem etui ładującego), ładowanie przez złącze USB typu C
  • Łączność: Bluetooth 5.2
  • Funkcje: rozmowy telefoniczne, obsługa przyciskami dotykowymi, wymienne gumki, Deep Bass, AmbientAware, VoiceAware, TalkThru
  • Kolor: czarne, pomarańczowe, niebieskie, kremowe
  • Cena: 319 złotych.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.