Pokoje na Facebooku, Messengerze i Instagramie – jak je utworzyć i z nich korzystać?

29.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Pokoje na Facebooku, Messengerze i Instagramie – jak je utworzyć i z nich korzystać?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od pewnego czasu Facebook – najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie – wprowadził funkcję tworzenia wirtualnych pokojów służących do prowadzenia rozmów. W tej chwili możemy stworzyć pokój na Messengerze, ale dostępne są również między innymi na Facebooku, Instagramie.

Czym tak właściwie są pokoje na Facebooku, Messengerze i Instagramie?

Portale społecznościowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością – Facebook, Twitter czy Instagram bądź Clubhouse nieustannie dążą do usprawnienia działania aplikacji.

Facebook z roku na rok wprowadza coraz więcej usprawnień i nowinek technologicznych, aby spełniać potrzeby szerokiego grona użytkowników. Pokoje wprowadzono na Facebooku w 2020 roku, w czasie pandemii, gdy zapotrzebowanie na prowadzenie rozmów za pośrednictwem komunikatorów internetowych znacząco wzrosło. 

Jaka jest różnica pokoi od rozmów grupowych? Przede wszystkim liczba użytkowników. Do pokoi możemy zaprosić aż 50 użytkowników.

Dlatego jeśli planujemy przeprowadzenie rozmowy w dużym gronie osób, powinniśmy postawić właśnie na uruchomienie pokoju.

pokój na messengerze

Jak działają pokoje na Facebooku?

Pokoje na Facebooku pełnią funkcję umożliwiającą spotykanie i komunikowanie się z wykorzystaniem czatu wideo. 

Jak działa pokój na Facebooku? Jest to specjalna funkcja, która pozwala na prowadzenie rozmów wideo w grupach liczących nawet kilkadziesiąt osób. Oczywiście, w dalszym ciągu możliwe jest wykonywanie połączeń oraz czatowanie z wyłącznie jedną osobą bądź w grupie tak jak dotychczas. Pokoje są po prostu dodatkową możliwością. W związku z tym, iż Facebook oraz Messenger to aplikacje uzupełniające się, charakterystyka oraz funkcjonalności pokoi w obu aplikacjach są bardzo podobne. 

Pokoje dostępne są także na Instagramie – okazuje się jednak, że sama rozmowa odbywać się będzie w ramach Messengera. Po tym, jak dołączymy do pokoju na Instagramie, wyświetli nam się komunikat, że za chwilę nastąpi opuszczenie aplikacji i przeniesienie do innego komunikatora. 

W jaki sposób stworzyć pokój na Messengerze, Facebooku bądź Instagramie?

Jeśli chcemy uruchomić pokój za pośrednictwem Facebooka, musimy postępować zgodnie z następującą instrukcją: 

  1. Wchodzimy na stronę główną Facebooka. 
  2. Na samej górze, obok ikonek symbolizujących dostępne osoby klikamy na kamerkę, nad którą widnieje napis „Nowy pokój”.
  3. Teraz zapraszamy wybrane osoby do uczestnictwa w rozmowie bądź wysyłamy im specjalny link, którzy się nam wyświetlił. 

Z kolei pokój w Messengerze tworzymy wykonując poniższe czynności:

  1. Uruchamiamy główny panel aplikacji. 
  2. U góry, pod wyszukiwarką z lewej strony klikamy na przycisk „Utwórz rozmowę wideo”
  3. Wysyłamy znajomym link, służący do wejścia do pokoju bądź zapraszamy ich, zaznaczając odpowiednie pola na panelu „zaproś”.

Jak uruchomić pokój na Instagramie? Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję: 

  1. Wchodzimy do ekranu wiadomości bezpośrednich. 
  2. Klikamy na ikonę połączeń wideo.
  3. Wybieramy opcję „Utwórz pokój”.
pokój messenger

W wideokonferencjach organizowanych przez Messenger oraz Facebook może brać udział maksymalnie 50 osób. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń czasowych. Do pokoju może wejść każda osoba – bez względu na to, czy jest użytkownikiem Facebooka czy Messengera. 

Jak usunąć pokój na Facebooku lub Messengerze? To banalnie proste. Wystarczy, że uruchomimy sekcję „Twój pokój”, która w Messengerze znajduje się na ekranie głównym. Klikamy na przycisk oznaczony trzema kropkami i wybieramy „Zamknij pokój”. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.