Podwyżka ceny Spotify. Na liście 50 krajów na razie nie ma Polski

27.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Podwyżka ceny Spotify. Na liście 50 krajów na razie nie ma Polski
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Spotify ma ponad 200 milionów płacących użytkowników na całym świecie. Nawet niewielka podwyżka może więc przynieść firmie zauważalne zyski. I właśnie na taki krok postanowiło się zdecydować Spotify, choć (póki co) nie w Polsce.

Spotify Premium będzie droższe, póki co nie w Polsce

Ceny za dostęp do Spotify Premium nigdy nie były przesadnie niskie, ale też nie wysokie. W naszym kraju wyglądają one następująco:

  • Spotify Premium dla jednej osoby kosztuje dziś 20 złotych.
  • Spotify Duo (2 konta) to koszt 25 złotych miesięcznie – trzeba jednak mieszkać pod jednym adresem.
  • Spotify Family ma natomiast cenę 30 zł/miesiąc.
  • Studenci mogą liczyć na zniżkę – dla nich konto kosztuje 10 złotych miesięcznie.

Ceny Spotify Premium nie przyprawiają więc o zawrót głowy, ale chyba nikt nie lubi podwyżek.

spotify premium za darmo

Oto lista krajów, w których Spotify podrożało:

Andora, Albania, Argentyna, Brazylia, Austria, Australia, Bośnia i Hercegowina, Belgia, Bułgaria, Kanada, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Cypr, Grecja, Kosowo, Dania, Ekwador, Estonia, Hiszpania, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Gwatemala, Hong Kong, Luksemburg, Chorwacja, Indonezja, Irlandia, Izrael, Islandia, Włochy, Litwa, Łotwa, Monako, Czarnogóra, Macedonia Północna, Malta, Meksyk, Holandia, Norwegia, Nowa Zelandia, Peru, Portugalia, Serbia, Szwecja, Singapur, Słowenia, Słowacja, San Marino, Tajlandia, Turcja, i USA ceny nieznacznie wzrosły.

Podwyżka nie jest znacząca i waha się między 1 a 2 dolarami. Tak wygląda aktualny cennik w Stanach Zjednoczonych:

  • Individual: 10,99$ zamiast 9,99$
  • Duo: 14,99$ zamiast 12,99$
  • Family: 16,99$ zamiast 15,99$
  • Student: 5,99$ zamiast 4,99$

Czy podwyżka dotknie też polskiego rynku?

Póki co, Spotify Premium w Polsce wciąż kosztuje tyle, ile dotychczas. Nie wiemy jednak, czy nasz kraj nie dołączy wkrótce do całkiem długiej listy rynków, gdzie Spotify podniosło ceny. Na liście znajdziemy w końcu zarówno kraje Unii Europejskiej, inne kraje europejskie, jak i z pozostałych części świata. Ciężko powiedzieć, dlaczego akurat w Polsce cena nie zmieniła się. Podwyżki nie było też m.in. w Niemczech.

spotify

Spotify podnosi ceny, choć ma coraz większą konkurencję

Podwyżki w Spotify mogą spowodować, że część użytkowników poszuka sobie nowej platformy. Wiele dostępnych dziś usług działa na bardzo podobnej zasadzie, także ich obsługa jest zbliżona. Za pozostaniem w Spotify mogą natomiast przemawiać już utworzone playlisty, polubione utwory, czy posiadanie już zainstalowanego oprogramowania na wielu urzadzeniach.

Chcąc jednak wybrać coś innego, możemy skorzystać na przykład z YouTube Music, TIDAL, usług muzycznych Apple, czy najnowszego produktu – TikTok Music. Ten ostatni może zdobyć sporą część rynku, choć póki co działa jedynie na wybranych rynkach.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.