Podwyżka ceny abonamentu HBO Max. Na szczęście (jeszcze) nie w Polsce

13.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Podwyżka ceny abonamentu HBO Max. Na szczęście (jeszcze) nie w Polsce
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podwyżka ceny HBO Max stała się faktem – przynajmniej jeżeli chodzi o rynek amerykański i kanadyjski. Serwis ma swoje uzasadnienie. Jak usprawiedliwia kolejny, uderzający w publikę krok? Czy polską widownię czeka ten sam los? Przekonajcie się. 

Podwyżka ceny HBO Max 

Jeden z najpopularniejszych serwisów VOD ogłosił oficjalnie wzrost opłaty abonamentowej. Na tę chwilę podwyżka ceny HBO Max obejmie rynki amerykański i kanadyjski. Biorąc pod uwagę kroki konkurencji, coraz bardziej utrudniającej życie polskich użytkowników, zmiana ta może z czasem rozlać się również na nasz skrawek Europy.

Choć podwyżka ceny HBO Max nie wydaje się znacząca – z 14,99 do 15,99 dolarów – jest to kolejny krok uderzający w abonentów tej platformy. Nowi użytkownicy zostali objęci zmianą już teraz, a dotychczasowi subskrybenci będą musieli się z nią liczyć wraz z początkiem najbliższego okresu rozliczeniowego. 

HBO Max – zmiany na gorsze

Przypomnijmy, że stojące za serwisem Warner Bros. Discovery zapowiedziało rezygnację z inwestycji w lokalne, w tym polskie, produkcje, usunęło wiele cenionych tytułów z biblioteki serwisu (czego ofiarą padło m.in. “Westworld”), zapowiedziało sprzedaż tytułów na rzecz nowego gracza na rynku VOD – SkyShowtime, w szerszej perspektywie zepchnęło zaś HBO Max na dalszy plan w strategii rozwoju, pozbawiając go szansy na powstanie stworzonych z myślą o nim, drogich produkcji.

Kolejna cegiełka, która właśnie dołącza do tego pakietu, usprawiedliwiana jest w następujący sposób: 

Podwyżka ceny o jeden dolar pozwoli nam na dalsze inwestycje w dostarczanie jeszcze większej ilości programów definiujących kulturę i poprawę jakości obsługi klienta dla wszystkich użytkowników.

Przekonała Was ta narracja? 

HBO Max – cena w Polsce

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z promocji na start usługi HBO Max w Polsce (obowiązywała do końca marca 2022 roku) poniosły koszt subskrypcji miesięcznej w kwocie 19,99 złotych, w ramach tzw. „33% zniżki na zawsze”.

Począwszy od kwietnia 2022 roku, cena ta wynosi 29,99 złotych miesięcznie, a przy płatności za rok z góry – 234,99 złotych (czyli w przeliczeniu ok. 19,50 zł na miesiąc).

Źródło: HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.