Search icon

Podsumowanie targów MWC 2022 w Barcelonie

09.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Podsumowanie targów MWC 2022 w Barcelonie
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Targi Mobile World Congress co roku są istotnym punktem na technologicznej mapie Europy. W bieżącym roku 2022 odbywały się na przełomie lutego i marca. Atmosfera na tegorocznej edycji wydarzenia była dość pochmurna, zarówno ze względu na początek wojny w Ukrainie, jak i zauważalne na każdym kroku pandemiczne restrykcje. Choć targi MWC 2022 w Barcelonie były skromniejsze, niż poprzednie edycje, nie obyło się bez kilku ciekawych premier, przypomnijmy je więc.

MWC 2022 w Barcelonie

O wielu premierach na MWC w Barcelonie informowaliśmy na bieżąco. Które z nich były najbardziej imponujące? W takim zestawieniu muszą znaleźć się takie nowości, które prawdopodobnie będą miały spory wpływ na rynek sprzętu. Bez wątpienia jednymi z nich będą smartfony realme GT 2 i realme GT 2 Pro.

realme GT 2 Pro
realme GT 2 Pro (fot. producent)

Wyposażone w najnowszy a zarazem najmocniejszy procesor Snapdragon 8 okazały się bardzo szybkie i już dziś wiemy, że mogą namieszać wśród flagowców. Wersja Pro kosztuje w Polsce niecałe 3500 złotych. W tej cenie telefon jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o wydajność.

Producenci z Chin próbują łączyć dobrą wydajność z atrakcyjnymi cenami. To działa i przyciąga wielu klientów.

Podobne założenia, lecz w zupełnie innej, niższej cenie mają pokazane podczas MWC smartfony POCO. Modele POCO M4 Pro i POCO X4 5G są dwiema propozycjami Xiaomi w średniej półce cenowej. Mogą przyciągnąć gadżeciarzy i osoby szukające dość sprawnego sprzętu za rozsądną cenę.

POCO X4 Pro 5G
POCO X4 Pro 5G (fot. Xiaomi)

Naszym zdaniem to właśnie premiery Xiaomi-POCO i realme były w tym roku najciekawsze. Warto jednak wspomnieć także o Nokii, która pokazała smartfon jak sprzed lat. Nokia C21 w cenie 500 złotych oferuje niewiele, a na rynku wyróżnia ją tylko znane logo i niska cena.

Rekordowa szybkość ładowania i ultra notebook

Choć największa część premier dotyczyła nowych smartfonów, jeden z ich producentów poszedł nieco inną drogą. Oppo postanowiło pokazać światu nową technologię lądowania, która pozwoli napełnić baterię smartfona w 9 minut! Ładowanie z szybkością 240 W to pstryczek w nos dla producentów, którzy „szybkim” określają swoje 18- lub 30-watowe ładowarki.

OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro – to w nim pojawi się ładowanie 240 W! (fot. OPPO)

Osoby korzystające na co dzień z laptopów z pewnością po targach MWC 2022 w Barcelonie mogą marzyć o wymianie sprzętu. Wszystko za sprawą laptopa Huawei MateBook X Pro. Komputer wygląda oszałamiająco, ma imponujący ekran dotykowy i aż sześć głośników.

Huawei MateBook Pro X
Huawei MateBook Pro X (fot. Huawei)

Na MWC pojawił się także produkt, który łączy nowoczesność z energooszczędnością. Lenovo ThinkPad X13s posiada procesor Qualcomm Snapdragon i pozwoli na nieprzerwaną pracę aż przez 28 godzin.

Choć w trakcie tegorocznych targów MWC nie pojawiła się żadna przełomowa technologia, targi były ciekawe. Jak widać wielu producentów stawia raczej na ewolucję, niż rewolucję.

Fot. główne: mwcbarcelona.com

nano google news

Zobacz także inne ciekawe artykuły o nowościach z MWC

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.