Konkurencja dogoni Galaxy S23? Podkręcony Snapdragon 8 Gen 2 trafi do innych modeli

21.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Konkurencja dogoni Galaxy S23? Podkręcony Snapdragon 8 Gen 2 trafi do innych modeli
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas premiery flagowego Samsunga Galaxy S23 dowiedzieliśmy się, że zastosowany w nim procesor został podkręcony. Dzięki temu topowy model koreańskiego producenta mógł poszczycić się mianem najszybszego smartfona na Androidzie. Wkrótce ten stan rzeczy może się jednak zmienić…

Podkręcony Snapdragon uczynił z Galaxy S23 ultra-wydajny smartfon

Współpraca Qualcomm (producenta procesorów) i Samsunga poskutkowała umieszczeniem w najnowszym Galaxy S23 świetnego procesora. Podkręcony Snapdragon 8 Gen 2 dostał taktowanie 3,6 GHz zamiast standardowych 3,2 GHz . Warto dodać, że już podstawowa wersja zapewnia rewelacyjne osiągi i jest gwarancją bezproblemowej pracy przez 4-5 kolejnych lat. Zintegrowany układ graficzny Adreno 740 również został ulepszony we flagowym Samsungu Galaxy S23.

Podkręcony Snapdragon For Galaxy dotychczas znalazł się jedynie w topowym Samsungu.

W porównaniu z podstawowym modelem, podkręcenie Snapdragona dało natępujące efekty:

  • 5% szybsze CPU
  • 5,7% wydajniejszy układ graficzny
  • lepsze wsparcie algorytmów AI

Podkręcony Snapdragon 8 Gen 2 również dla innych modeli?

Doniesienia o udostępnieniu podkręconego Snapdragona również innym producentom przedstawił Digigal Chat Station. Mocniejszy wariant Snapdragona może trafić do najnowszych modeli innych firm, jednak dziś nie znamy żadnych szczegółów. Nie wiemy więc, czy chodzi o telefony Xiaomi, ASUS, Vivo, Oppo, czy innych marek. Dziś standardowy Snapdragon 8 Gen 2 napędza sporo modeli.

Telefony z procesorem Snapdragon 8 Gen 2

Lista producentów smartfonów z Snapdragon 8 Gen 2

Warto dodać, że na horyzoncie jest już Snapdragon 8 Gen 3. Być może to jego podkręcony wariant pojawi się w wielu telefonach, nie tylko Samsungach Galaxy S.

Być może umowa łącząca Qualcomm i Samsunga obowiązywała po prostu przez określony czas. Może być to też powiązane z plotką mówiącą o tym, że Samsung Galaxy S24 znów dostanie autorski procesor. Exynos 2400 miałby trafić do podstawowych modeli (Galaxy S24 i Galaxy S24+), natomiast Snapdragon 8 Gen 3 tylko do wariantu Ultra.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.