Search icon

To znów będzie udany smartfon! Przeciek danych na temat POCO X5 5G

16.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
To znów będzie udany smartfon! Przeciek danych na temat POCO X5 5G
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastanawiając się nad telefonem, który ma bardzo dobrą specyfikację, a przy tym atrakcyjną cenę, nietrudno trafić na jeden z modeli POCO. Submarka Xiaomi od lat słynie z bardzo dobrego stosunku ceny do jakości. Niektóre modele, z racji między innymi na posiadanie flagowych procesorów, były nazywane „zabójcami flagowców”. Teraz docierają do nas pierwsze pogłoski na temat modelu, który znów może zdobyć to miano. Co zaoferuje nadchodzący POCO X5 5G?

POCO X5 5G w doniesieniach BIS i FCC

Najpierw smartfon POCO X5 5G został znaleziony na aukcjach internetowych (w zagranicznych serwisach). Jak się okazuje, mamy trzy wersje modelu, które mogą się nieznacznie różnić. Każda z nich ma nieco inne oznaczenie kodowe:

  • 22101320G – POCO X5 5G w wersji globalnej
  • 22101320I – POCO X5 5G w wersji indyjskiej
  • 22101320C  – dla wersji na rynek chiński (prawdopodobnie tam pojawi się pod marką Redmi)
xiaomi poco x5 5g
Kształt tylnej części obudowy Xiaomi POCO X5 5G.

Informacje te znalazły się na stronach FCC oraz BIS. Podobnie do innych modeli swoich urządzeń, Xiaomi przygotowuje nieco inne warianty dla dużych rynków – Indii i Chin. Takie modele różnią się od siebie preinstalowanym oprogramowaniem, czy obsługą sieci dostępnych dla konkretnego rynku. Użytkownicy z Polski powinni zawsze wybierać wersję „global”, co gwarantuje poprawne działanie urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest też po prostu zakup w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Nowy model Xiaomi POCO X5 5G z Androidem 13

Z danych nie dowiadujemy się niestety kompletnej specyfikacji. Znajdujemy tam informację o obecności systemu operacyjnego z nakładką MIUI 14. Prawdopodobnie oznacza to jednocześnie, że POCO X5 5G będzie posiać najnowszego Androida 13. Wiemy też, że smartfon ma dwuzakresowe Wi-Fi oraz obsługę sieci 5G. Z dostępnych danych wynika też, że bateria w urządzeniu będzie miała 4.900 mAh.

xiaomi poco x5 5g

Inne doniesienia mówią z kolei, że ten model ma posiadać ekran IPS LCD z odświeżaniem 120 Hz. Być może sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 778G+. Nie jest to najnowszy model, ale zdaniem wielu użytkowników znacznie bardziej udany od nowszego Snapdragona 7 Gen 1. Poprzednik (POCO X4 5G) posiadał Snapdragona 695. Tam znaleźliśmy też wersję 6 lub 8 GB RAM – takiej ilości spodziewamy się też w najnowszym modelu. Po premierze POCO X5 5G powinien się też pojawić model w wersji Pro.

Obsługiwane pasma sieci w POCO X5
Zakres obsługiwanych pasm sieci w POCO X5 5G.
nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.