Wygląda na to, że POCO X4 5G będzie klonem Redmi Note 11 Pro 5G. Kiedy premiera?

14.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wygląda na to, że POCO X4 5G będzie klonem Redmi Note 11 Pro 5G. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Xiaomi od wielu lat przyzwyczaiło swoich klientów do tego, że oferuje dużo w niewygórowanej cenie. Dla wielu osób szczególnie seria POCO jest szczególnie warta uwagi. Modele posiadają dużą baterię, podzespoły niczym we flagowcach, a cena wciąż pozostaje na niskim poziomie. Teraz poznaliśmy specyfikację kolejnego modelu – POCO X4 5G.

POCO X4 5G – czyim następcą jest nowy telefon?

Informacje przekazane przez serwis MySmartPrice wskazują na to, że nowy model POCO będzie nieco zmodyfikowanym Xiaomi Redmi Note 11 Pro. Co to oznacza, jeśli chodzi o jego specyfikację?

W POCO X4 5G dostaniemy duży ekran – 6,7″, połączony jednak z procesorem ze średniej półki. POCO X4 5G będzie następcą tańszej wersji POCO – X3 NFC. Ustępuje wydajnością modelowi X3 Pro.

Redmi Note 11 Pro 5 G
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G (fot. Xiaomi)

Specyfikacja POCO X4 5G

Jeżeli informacje MySmartPrice  się potwierdzą, POCO X4 5G będzie wyposażony w 6,7-calowy ekran AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. Telefon ma pracować pod kontrolą systemu Android 11, a za wydajność odpowiada procesor Snapdragon 695G wspierany 6 GB lub 8 GB RAM.

Takie podzespoły stawiają nowy model pomiędzy dotychczasowymi POCO X3 NFC, a POCO X3 Pro. Nowy telefon X4 5G będzie wyposażony w dużą baterię o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem – 67 W.

Poza głównym aparatem z obiektywem 108 MP, Xiaomi wyposaży swoją nowość także w obiektyw szerokokątny 8 MP, makro 2 MP oraz przednią kamerkę do selfie 16 MP.

Cena Poco X4 5G – atrakcyjna jak zawsze w POCO

Niska cena w stosunku do oferowanych możliwości to jeden z głównych wyróżnikiem Xiaomi z serii POCO. Nie inaczej będzie z pewnością w tym wypadku. Bliźniaczy model Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G kosztuje 329-379 dolarów w zależności od wariantu. Dostępne warianty to 6-8GB pamięci RAM , a także 64-128 GB dysku.

W Polsce możemy więc spodziewać się cen w zakresie 1350-1550 złotych.

POCO X4 5G
PCO X4 5G (fot. Xiaomi)

Czym nowy model POCO różni się od Redmi Note 11 Pro 5G? W zasadzie nie ma tu większych różnic. Główne zmiany to inny design i nieco zmieniona nakładka na Androida. Klienci mogą więc wybrać model, który bardziej przypadnie im do gustu.

fot. Xiaomi

Zobacz także artykuły o innych nowościach ze świata smartfonów:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.