POCO komu smartwatch wyglądający jak Xiaomi Mi Watch Lite?

22.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
POCO komu smartwatch wyglądający jak Xiaomi Mi Watch Lite?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wkrótce powinniśmy się spodziewać premiery kolejnego smartwatcha. Najwyraźniej każda marka i submarka chce mieć w swojej ofercie takie urządzenie. Nie inaczej jest w przypadku POCO, które kilka lat temu wyodrębniło się z chińskiego producenta – Xiaomi. POCO kojarzyliśmy jako producenta bardzo wydajnych i świetnie wycenionych smartfonów, zwanych czasem „zabójcami flagowców”. Z biegiem czasu smartfony POCO zaczęły przypominać inne dostępne na rynku, taki los może spotkać także ich najnowszy inteligentny zegarek. Smartwatch POCO do złudzenia przypomina bowiem pewien model zegarka Xiaomi.

Smartwatch POCO, czyli po prostu Xiaomi Mi Watch Lite?

W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia nowego zegarka POCO. Ma prawie kwadratową obudowę, której rogi są nieznacznie zaokrąglone. Wygląd do złudzenia przypomina dostępnego już na rynku Xiaomi Mi Watch Lite. Jeśli powiększymy zdjęcie, zobaczymy nawet znajome ikony i kolory interfejsu.

POCO Watch ma być nieco większy od zegarka Xiaomi Mi Watch Lite. Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnej specyfikacji.

Choć producent wypuścił już zdjęcia nowego produktu, nie uzupełnił tej informacji o konkrety – specyfikację, czy wymiary urządzenia. Z nieoficjalnej specyfikacji zegarka wynika natomiast, że różnice jednak się pojawią. POCO Watch ma mieć nieco większe wymiary i większy ekran niż smartwatch Xiaomi.

smartwatch

Jakie parametry ma POCO Watch?

Czego możemy się spodziewać po inteligentnym zegarku POCO? Za bezproblemowy odczyt danych z zegarka ma odpowiadać ekran AMOLED o przekątnej aż 1,6″ – to sporo, jak na smartwatche. Jego rozdzielczość to 360 x 320 pikseli. Na jednym z boków producent umieścił przycisk.

Dla pełni funkcjonalności smartwatch POCO otrzyma komplet funkcji, w tym optyczny pulsoksymetr. Wytrzymałą obudowa zostanie natomiast uszczelniona – wodoszczelność ma klasę 5 ATM. Bateria w zegarku ma pojemność 225 mAh. Mimo większych wymiarów samego urządzenia (39.1 x 35,4 x 9,98 mm) akumulator jest mniejszy, niż w zegarku Xiaomi. Wata to natomiast jedyne 31 gramów.

Z pewnością dzięki zegarkowi sportowemu POCO Watch otrzymamy dostęp do wielu trybów treningu. Nie wiemy jednak, czy zegarek będzie miał własny moduł GPS. Prawdopodobnie będzie korzystał z lokalizacji połączonego przez Bluetooth smartfonu.

Zegarek przyda się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas różnych aktywności fizycznych. Zmierzymy nim przebyty dystans, czas treningu, ilość przebytych kroków, swój puls i wiele innych parametrów. Z pewnością zegarek pozwoli również na monitorowanie swojego snu.

smartwatch
Smartwatch POCO sprawdzi się na co dzień, a także podczas różnego typu treningów.

Nieoficjalna specyfikacja smartwatcha POCO Watch

 • Typ: smartwatch
 • Wymiary: 39.1 x 34.4 x 9.98 mm
 • Waga: 31 g
 • Obudowa: plastikowa, wodoszczelność 5 ATM
 • Wyświetlacz: AMOLED, 1,6″, 360 x 320 px, dotykowy
 • Przyciski: 1 (z boku obudowy)
 • Bateria: 225 mAh
 • Czujniki: pulsoksymetr optyczny (SpO2)
 • Kolory: czarny, biały, niebieski
 • Premiera: 26 maja 2022
 • Cena: nieznana

Prawdopodobna data premiery, czyli 26 kwietnia tego roku, oznacza wspólny debiut z flagowcem – POCO F4 GT. Wtedy na rynku mogą się także pojawić słuchawki true wireless – POCO Buds. Cena Xiaomi Mi Watch Lite to niecałe 300 złotych. Być może nowy zegarek POCO będzie podobnie wyceniony.

słuchawki POCO Buds
słuchawki TWS POCO Buds (premiera 26.05.2022)

Może Cię zainteresować:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.