Chińskie Redmi K60 będzie u nas dostępne jako POCO F5 Pro 5G

02.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Chińskie Redmi K60 będzie u nas dostępne jako POCO F5 Pro 5G
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Xiaomi słynie z produkcji dziesiątek, a może nawet setek modeli telefonów jednocześnie. Niektóre dostępne są tylko na wybranych rynkach, głównie na rodzimym rynku chińskim. Czasem natomiast producent decyduje się na różne nazwy dla tego samego urządzenia, w zależności od rynku jego sprzedaży. W końcówce 2022 roku swoją chińską premierę miały bardzo ciekawe smartfony z rodziny Redmi K60. Nie będą jednak dostępne poza Chinami, a przynajmniej nie pod tą nazwą. Trafią jednak do nas jako POCO F5 Pro 5G.

POCO F5 Pro 5G

Niedawno okazało się, że Xiaomi Redmi K60 pojawi się w globalnej sprzedaży jako POCO F5 Pro 5G. Specyfikacja obu urządzeń jest identyczna. Smartfon pracuje z użyciem mocnego procesora Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Może mieć 8, 12 lub 16 GB RAM. Mamy też do wyboru trzy pojemności dysku: 128, 256 lub 512 GB. Dysk wykonany jest w technologii UFS 3.1, nie jest to więc najnowsze rozwiązanie, choć wciąż gwarantujące sprawną pracę.

POCO F5 Pro 5G ma aparat główny 64 MP z optyczną stabilizacją obrazu.

Dodatkowo dostaniemy aparat szerokokątny (8 MP) oraz do zdjęć makro (2 MP). Bateria w urządzeniu ma pojemność 5.500 mAh. Naładujemy ją dość szybko dzięki dużej mocy. Przewodowe ładowanie to 67 W, a indukcyjne ma moc 30 W.

Ekran OLED o przekątnej 6,67″ ma odświeżanie 120 Hz i wysoką rozdzielczość 2K (3200 x 1440 pikseli).

Ile będzie kosztowało POCO F5 Pro 5G?

Smartfon z prawie najmocniejszym procesorem na rynku, szybkim ładowaniem i wysokiej klasy wyświetlaczem powinien dużo kosztować. Nie jest tak jednak w przypadku produktu POCO. Marka wydzielona przez Xiaomi w przeszłości słynęła z wysokiej wydajności za przystępne pieniądze. Najwyraźniej POCO F5 Pro 5G chce nawiązać do tej tradycji. Z ceną około 1500 złotych w Chinach (w Polsce zapewne około 2000 złotych) smartfon tej marki znów może stać się „killerem flagowców”. Jednocześnie model ten może być doskonałym wyborem dla graczy.

Premiera Redmi K60
Redmi K60, czyli POCO F5 Pro 5G

Xiaomi nieco zamieszało z nazewnictwem…

Xiaomi Redmi K60 trafi do nas jako POCO F5 Pro 5G. Inne modele, które niedawno miały swoją premierę w Chinach, także pojawią się w wersji globalnej. Xiaomi Redmi Note 12 Pro Speed Edition poza Chinami pojawi się jako POCO X5 Pro 5G. Prawdopodobnie na rynek trafi też m.in. nowy model POCO F5 (lub POCOF5 5G), obecnie nie wiemy jeszcze o nim zbyt wiele. Być może będzie klonem Redmi K60E, czyli nieco słabszej odmiany K60-tki. Znajdziemy tam m.in. procesor Mediatek Dimensity 8200. Model ten mógłby być kilkaset złotych tańszy, od odmiany F5 Pro 5G.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.