Jak pobrać film z Twittera? Poradnik krok po kroku

26.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak pobrać film z Twittera? Poradnik krok po kroku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Twitter to obecnie najważniejsza platforma mediów społecznościowych w kategorii trendów. Działają na niej wszyscy najważniejsi politycy, artyści, gwiazdy, influencerzy i masa szarych ludzi, dla których jest ona miejscem pozyskiwania informacji. Jak wygląda pobieranie filmów z Twittera?

Jakie treści można znaleźć na Twitterze?

Różnorodność zasobów do znalezienia na Twitterze powala. Najważniejszą jego funkcją są najpopularniejsze frazy wyszukiwane w danym kraju. To właśnie dzięki nim można szybko sprawdzić, co się dzieje i co jest na czasie, oraz ile wiadomości, czyli twittów, pojawiło się już na ten temat. Ostatnio Twitter oferuje też wydarzenia na żywo, z czego chętnie korzystają celebryci.

jak ściągnąć film z Twittera?

Na platformie chętnie wypowiadają się też politycy. Swoje profile mają w niej też urzędy i instytucje pożytku publicznego. Twitter jest więc doskonałym miejscem dla osób zainteresowanych bieżącymi wydarzeniami i problemami z zakresu gospodarki i polityki.

Na Twitterze publikują też artyści. Można podziwiać ich twórczość, np. malarstwo czy rysunki. Jest miejscem wymiany poglądów i opinii, ale też stanowi platformę społecznościową. Dzięki funkcji dodawania znajomych i obserwowania ich można komunikować się z kolegami. Przydatną opcją jest też możliwość zastrzeżenia profilu, dzięki czemu widoczny będzie tylko dla wybranych osób.

Jak pobrać film z Twittera na Androidzie?

Twitter dobrze zabezpieczył się przed pobieraniem plików z platformy, dotyczy to zwłaszcza filmów. O ile w przypadku wielu innych serwisów społecznościowych wystarczy po prostu otworzyć wideo i je zapisać, tak w Twitterze opcja ta nie działa na żadnym urządzeniu.

Jednym z działających sposobów jest skopiowanie odnośnika do klipu i skorzystanie ze stron, które oferują konwersje takich wideo. Niestety nie jest to zbyt bezpieczna opcja – nigdy nie ma pewności co do tego, że wraz z udostępnionym do zapisania plikiem wideo użytkownikowi nie zostanie przy okazji wepchnięty wirus lub inne złośliwe oprogramowanie.

W sklepie Androida nie ma też żadnej aplikacji, która by umożliwiała podobne działanie. Wszystko dlatego, że dostawcy usług porozumieli się w kwestii łamania praw autorskich i polityki serwisów – pobieranie wideo może stanowić naruszenie tychże.

jak pobrać film z Twittera?

Jeśli koniecznie chcesz, to pobierz wideo z Twittera za pośrednictwem strony internetowej. Pamiętaj, że robisz to na własne ryzyko.

  1. Skopiuj adres do twitta z wideo, np. używając przycisku „Udostępnij” i dalej opcji „kopiuj link”.
  2. Otwórz stronę Twitter Video Downloader lub TWDOWN albo SaveTweetVid w przeglądarce.
  3. W polu widniejącym na stronie wklej skopiowany adres twitta.
  4. Po przejściu dalej wyświetli się wideo gotowe do pobrania lub link do zapisania pliku. Zapisz go w pamięci urządzenia.

Jak pobrać film z Twittera na iPhone?

Ta sama procedura ściągania filmów z Twittera opisana dla telefonów z Androidem, powinna działać także na iPhonie. Musisz skopiować adres URL twitta i skorzystać z jednej z wyżej wymienionych stron.

Tam wklejasz w odpowiednie pole URL, a po zatwierdzeniu plik wideo będzie można pobrać i zapisać na iPhone.

Alternatywny sposób na pobieranie filmów z Twittera

Jest jednak jeszcze jedna uniwersalna metoda, która pozwala pobrać film z Twittera na każdym urządzeniu. Otóż na platformie funkcjonują tzw. boty. Jest ich kilka, wymienić tu można @VideoDownloader, @videodownloader, @videodownload3r i wiele innych.

Ich działanie jest proste. W komentarzu pod filmem wystarczy otagować wybranego bota. Ten zaś w odpowiedzi do wpisu umieści odnośnik do gotowego do pobrania wideoklipu. Z funkcji tej korzystają tysiące osób, dlatego jest to sprawdzone rozwiązanie. Jak widać, pobieranie filmów z Twittera jest banalnie proste niezależnie od systemu operacyjnego.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.