Playlista – Netflix opowie historię Spotify. Zwiastun serialu już dostępny

29.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Playlista – Netflix opowie historię Spotify. Zwiastun serialu już dostępny
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Platforma Netflix przenosi na ekran “sześć nieopowiedzianych wcześniej historii, które ukształtowały branżę muzyczną”. Na ich końcu znajduje się serwis Spotify – rewolucyjny projekt, który stanowi obecnie integralny element codzienności milionów użytkowników. Jak wyglądały jego początki? Zobaczcie zwiastun serialu “Playlista”.

Playlista – zwiastun

Serial “Playlista”, bazujący na powieści biograficznej „Tajemnica Spotify” autorstwa Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda, przenosi na ekran prawdziwą historię, stojącą za sukcesem najpopularniejszego serwisu muzycznego.

Opowieść o założeniu Spotify to świetny przykład tego, jak lokalna historia może mieć globalny wpływ. To nie tylko opowieść o tym, jak całe nasze życie zmieniło się w ciągu ostatniej dekady, ale także o walce o wpływy kulturowe i finansowe w zglobalizowanym, zdigitalizowanym świecie

– tak o nadchodzącej produkcji mówi sam Netflix. 

W tym celu przygląda się postaciom Daniela Eka i osób z jego otoczenia, którzy w okresie, w którym kontrola nad dystrybucją muzyki wydawała się niemożliwa, wpadli na pomysł udostępniania jej legalnie i nieodpłatnie.

Przez wzgląd na wszechobecne piractwo nie zabrakło takich, którzy powątpiewali w ich sukces. Ich determinacja i innowacyjność zdołały jednak pokonać wszelkie, pojawiające się na drodze przeszkody. 

Zespół postawił na kompleksowość i szybkość usługi oraz najnowszą technologię, bez uszczerbku dla intuicyjności obsługi. W ten właśnie sposób branża zyskała przystające do czasów rozwiązanie, odpowiadające na potrzeby współczesnego użytkownika. Sam Spotify stał się zaś liderem na rynku, do dziś wyznaczając obowiązujące w ramach niego standardy. 

Jego drogę od samych podstaw już wkrótce będziecie mogli śledzić w ramach nadchodzącego serialu Netflixa – “Playlista”.

Playlista – obsada i twórcy 

W szwedzkim serialu występują Edvin Endre, Ulf Stenberg, Gizem Erdogan, Joel Lützow, Janice Kamya Kavander, Christian Hillborg, Amy Deasismont, Hanna Ardéhn, Ella Rappich, Sofia Karemyr, Sam Hazeldine, Agnes Kittelsen oraz Patrick Baladi. Producentem wykonawczym tytułu jest Berna Levin.

Na całość ma się składać sześć około 45-minutowych odcinków.

Playlista – kiedy premiera na Netflix?

Nowy serial Netflixa zadebiutuje 13 października tego roku.

Źródło: whats-on-netflix.com, Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.