Player.pl – przegląd dostępnych pakietów, aktualny cennik 2023 i lista kanałów

10.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Player.pl – przegląd dostępnych pakietów, aktualny cennik 2023 i lista kanałów
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Filmy i seriale za darmo w Playerze należą już do przeszłości. Platforma zmieniła swój model biznesowy na w pełni abonamentowy i staje w szranki o miano najlepszego serwisu VOD w Polsce. Nie oznacza to jednak, że odcina się od szerokiej widowni – najtańszy z dostępnych pakietów udostępnia już od 8 złotych miesięcznie. Jest to jednak dopiero namiastka tego, co Player.pl może zaoferować.

Co to jest Player.pl?

Powstały w 2011 roku serwis cieszy się dużą popularnością, oferując dostęp nie tylko do programów przynależnych do TVN Grupy Discovery, ale również HBO, Viacom czy Eleven Sports, z którymi TVN współpracuje.

Player.pl to polska platforma VOD, działająca wedle modelu subskrypcyjnego. W kolekcji Playera znaleźć można filmy, seriale, programy, kanały telewizyjne i transmisje na żywo, a zakres usług, z jakich można skorzystać, zależy każdorazowo od wybranego przez użytkownika pakietu.

Jakie pakiety są dostępne w Player.pl w 2023?

Pierwszymi krokami w kierunku skorzystania z usług Playera są rejestracja i logowanie. Mimo że proces ten jest bezpłatny, sam Player.pl za darmo co do zasady nie działa (chociaż przez wiele lat był dostępny bezpłatny pakiet z reklamami). Wszyscy zainteresowani propozycjami dostępnymi w ramach palety usług platformy zmuszeni są więc do wykupienia jednego z dostępnych pakietów.

Pakiety z reklamami:

 • Player – w cenie 10 zł / 30 dni,
 • Player + Eurosport Extra Player – w cenie 20 zł / 30 dni,
 • Player +HBO – w cenie 40 zł / 30 dni,

Pakiety bez reklam

 • Player – w cenie 20 zł / 30 dni,
 • Player + kanały TV – w cenie 40 zł / 30 dni,
 • Player + HBO – w cenie 50 zł / 30 dni,
 • Player + Canal+ – w cenie 64 zł / 30 dni,
 • Player + Canal+ i Eleven Sports – w cenie 74 zł / 30 dni,
 • Player + Eurosport Extra – w cenie 30 zł / 30 dni,
 • Player + Eurosport Extra + kanały TV – w cenie 45 zł / 30 dni,

Koniec pakietów długoterminowych

Jeszcze do końca czerwca 2023 roku powyższe pakiety wykupić można również w cenach promocyjnych wybierając płatność z góry za 6 lub 12 miesięcy. Dla przykładu pakiet Player (z reklamami) dostępny był w ofercie 79 zł / 12 miesięcy, a pakiet Player (bez reklam) w ofercie 159 zł / 12 miesięcy (99 zł za pół roku).

Platforma decyzję o rezygnacji z tych pakietów uzasadnia „dostosowaniem oferty do aktualnych warunków rynkowych”.

Co pakiet, to oferta – czyli co oglądać w Player.pl?

Kształt każdego z pakietów, oferowanych przez Player.pl odpowiada na poszczególne potrzeby użytkowników.

Player (z reklamami)

Player (z reklamami) to rozwiązanie najbardziej niskobudżetowe, skierowane do tych, dla których pojawianie się kilku, kilkuminutowych reklam podczas seansu nie stanowi problemu. Wykupując go, uzyskuje się dostęp do:

 • wybranych filmów (np. Wilk z Wall Street, Dżentelmeni, La La Land, F_cking Bornholm),
 • seriali (np. Na Wspólnej, Kontrola, Królowe życia, Bunt)
 • programów telewizyjnych (np. Mam talent, Hotel Paradise, Top Model, Kuchenne rewolucje, Kuba Wojewódzki).
 • Player Original – (Szadź, Tajemnica zawodowa, Chyłka, Skazana, Pajęczyna, Behawiorysta, Nieobecni).

Większość odcinków programów i seriali dostępna jest w Playerze przed premierą telewizyjną.

Player (bez reklam)

Alternatywny Player (bez reklam) to nie tylko udogodnienie w postaci braku niemożliwych do pominięcia przerywników (co nie wyklucza form autopromocji), ale również wyższa jakość obrazu niektórych produkcji (4K/UHD) oraz możliwość pobierania i odtwarzania materiałów offline.

player.pl

Pozostałe pakiety dostępne w Player+

Player.pl stworzył również pakiety ukierunkowane na widzów o określonych preferencjach oraz dostęp do kanałów telewizyjnych.

Kanały TV

W ramach pakietu Player (bez reklam) + kanały TV uzyskuje się podgląd przeszło 20 stacji oraz komplet materiałów Player Original oraz najnowsze seriale i programy TV. To też wysoka jakość obrazu (4K) oraz możliwość pracy w trybie offline. Alternatywnym rozwiązaniem jest dokupienie do dowolnego pakietu dostępu do kanałów TV, w regularnej cenie 20 zł / 30 dni.

Lista dostępnych kanałów TV:

 • Informacyjne – TVN 24, TVN 24 Bis, CNN
 • Nauka i Świat – Discovery, Animal Planet, Discovery Science, Discovery Historia, Travel Channel
 • Sport i Moto – DTX, TVN Turbo, Moto Wizja
 • Rozrywka i Hobby – TVN, TVN7, TTV, TVN Style, Discovery Life, HGTV, Warner TV, TLC, Romance TV, Food Network, Metro
 • Dzieci – Cartoon Network, Boomerang
 • Film – Cinemax HD, Cinemax 2 HD

Canal+

W ramach Player (bez reklam) + Canal+ zawarto dostęp do filmów i seriali emitowanych na platformie Canal+ (w tym do tych oryginalnych), jak również do nadawanych przez nią programów na żywo i programów sportowych.

HBO

HBO, jak sama nazwa wskazuje, to z kolei gratka dla fanów oryginalnych filmów i seriali tej sieci telewizyjnej. W ramach pakietu zawarto również dostęp do kanałów telewizyjnych marki (HBO, HBO2, HBO3) oraz dostęp do plaftormy VOD HBO Max.

Eleven Sports

W końcu, Eleven Sports to “must have” każdego kolekcjonera niezapomnianych, sportowych wrażeń. Najważniejsze mecze zagranicznych lig piłkarskich, polskiej ekstraklasy oraz wyścigi Formuły 1. Oprócz tego dostęp do skrótów, powtórek, magazynów sportowych i 4 kanałów Eleven Sports – wszystko to w ramach jednego pakietu Player (bez reklam) + Canal + Eleven Sports.

Skoki narciarskie w Player.pl

Przechodząc do „sekcji sportowej”, w związku z trwającym właśnie sezonem zimowym zapadła decyzja o wyjściu naprzeciw oczekiwaniom kibiców i udostępnieniu transmisji skoków narciarskich w Playerze.pl za darmo (wyłącznie za uprzednim zalogowaniem się i wybraniem kanału TVN).

Player sport

Eurosport+ Player

Dla tych, którzy chcą więcej, przewidziano zaś ofertę Eurosport + Player (z reklamami lub bez reklam), w ramach której uzyskać można dostęp również do relacji prosto z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich i snowboardzie oraz do kanałów Eurosportu (1 HD, 2 HD).

Na antenie Eurosport transmitowane są również m.in. trzy tenisowe turnieje Wielkiego Szlema (oprócz Wimbledonu), Speedway Grand Prix oraz najważniejsze wyścigi kolarskie.

Platforma zatroszczyła się też o to, aby nic nie zdołało umknąć polskim kibicom, udostępniając możliwość cofania trwających już transmisji o 2 godziny wstecz.

Jakie płatności obsługuje Player.pl?

Płatności w Player.pl obejmują intuicyjne formy, takie jak:

 • płatność odnawialna z wykorzystaniem karty płatniczej,
 • pojedyncza transakcja za pośrednictwem karty płatniczej,
 • BLIK,
 • przelew online,
 • opcja “zapłać z Vectrą”,
 • opcja “zapłać z operatorem sieci Play”.

Player.pl zaznacza jednocześnie, że nie przewidziano możliwości dokonywania zakupów za pośrednictwem jego aplikacji dla systemów iOS, co może być pewnym utrudnieniem.

Jak można oglądać Player?

Problemów nie powinna natomiast nastręczać kwestia urządzeń, na których można korzystać z Playera. Aby to zrobić, wystarczy dostęp do Internetu o prędkości co najmniej 6MB/s dla jakości HD i 25 MB/s dla jakości UHD. Jeżeli zaś chodzi o systemy operacyjne, Windows 8, Mac OSX 10.12 oraz ich następcy z pewnością udźwigną ten ciężar gatunkowy.

Player.pl obsługiwany jest przez większość najpopularniejszych przeglądarek (m.in. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari w wersji 10.0 wzwyż). Dostępny jest również w wariancie mobilnym na Androida, systemy iOS oraz Windows Phone 10 Mobile. Entuzjaści większych ekranów zapewne ucieszą się zaś z możliwości obejrzenia swoich ulubionych filmów i seriali na telewizorach LG z WebOS 2.0 lub wyższym, tych z Android TV, Samung Smart TV i na PlayStation 4.

W razie ewentualnych trudności w zakresie technicznych aspektów działania Playera, kontakt ze specjalistą uzyskać można w Centrum Pomocy, dostępnym w ramach platformy. To nie tylko źródło gotowych, merytorycznych opracowań, ale również możliwość nawiązania korespondencji tekstowej lub odbycia rozmowy online z konsultantem.

Może Cię zainteresować: 

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.