Search icon

Player.pl – co oferuje polskie VOD? Ile kosztuje?

21.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Player.pl – co oferuje polskie VOD? Ile kosztuje?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Filmy i seriale za darmo w Playerze należą już do przeszłości. Platforma zmieniła swój model biznesowy na w pełni abonamentowy i staje w szranki o miano najlepszego serwisu VOD w Polsce. Nie oznacza to jednak, że odcina się od szerokiej widowni – najtańszy z dostępnych pakietów udostępnia już od 8 złotych miesięcznie. Jest to jednak dopiero namiastka tego, co Player.pl może zaoferować.

Co to jest Player.pl?

Powstały w 2011 roku serwis cieszy się dużą popularnością, oferując dostęp nie tylko do programów przynależnych do TVN Grupy Discovery, ale również HBO, Viacom czy Eleven Sports, z którymi TVN współpracuje.

Player.pl to polska platforma VOD, działająca wedle modelu subskrypcyjnego. W kolekcji Playera znaleźć można filmy, seriale, programy, kanały telewizyjne i transmisje na żywo, a zakres usług, z jakich można skorzystać, zależy każdorazowo od wybranego przez użytkownika pakietu.

Jakie pakiety są dostępne w Player.pl?

Pierwszymi krokami w kierunku skorzystania z usług Playera są rejestracja i logowanie. Mimo że proces ten jest bezpłatny, sam Player.pl za darmo co do zasady nie działa (co stanowi pewną nowość, zmiany wprowadzono zimą 2021 roku). Wszyscy zainteresowani propozycjami dostępnymi w ramach palety usług platformy zmuszeni są więc do wykupienia jednego z dostępnych pakietów. Należą do nich:

 • Player (z reklamami) – w cenie 8 zł / 30 dni,
 • Player (bez reklam) – w cenie 18 zł / 30 dni,
 • Eurosport + Player (z reklamami) – w cenie 15 zł / 30 dni,
 • Eurosport + Player (bez reklam) – w cenie 25 zł / 30 dni,
 • Player (bez reklam) + kanały TV – w cenie 30 zł / 30 dni,
 • Player (bez reklam) + Canal+ – w cenie 45 zł / 30 dni,
 • HBO – w cenie 25 zł / 30 dni,
 • Eleven Sports – w cenie 15 zł / 30 dni,
 • Unlimited – w cenie 80 zł / 30 dni.

Powyższe pakiety wykupić można również w cenach promocyjnych. Dla przykładu w chwili pisania artykułu pakiet Player (z reklamami) dostępny jest również w ofercie 39 zł / 12 miesięcy, a pakiet Player (bez reklam) w ofercie 18 zł / 60 dni. Warto więc śledzić informacje na bieżąco.

player pakiety

Co pakiet, to oferta – czyli co oglądać w Player.pl?

Kształt każdego z pakietów, oferowanych przez Player.pl odpowiada na poszczególne potrzeby użytkowników.

Player (z reklamami)

Player (z reklamami) to rozwiązanie najbardziej niskobudżetowe, skierowane do tych, dla których pojawianie się kilku, kilkuminutowych reklam podczas seansu nie stanowi problemu. Wykupując go, uzyskuje się dostęp do:

 • wybranych filmów (np. “Pokot”, “Twój Vincent”, “Narodziny gwiazdy”, “Boże Ciało”),
 • seriali (np. “BrzydUla 2”, “Receptura”, “Papiery na szczęście”)
 • programów telewizyjnych (np. “Mam talent”, “Hotel Paradise”, “Top Model”).

Wszystko to dostępne jest również przedpremierowo. Nie zabraknie też seriali Player Original (np. “Chyłka”, “Skazana”, “Pajęczyna”), kolekcji discovery+ oraz oznaczonych filmów prosto z biblioteki Playera.

Player (bez reklam)

Alternatywny Player (bez reklam) to nie tylko udogodnienie w postaci braku niemożliwych do pominięcia przerywników (co nie wyklucza form autopromocji), ale również wyższa jakość obrazu niektórych produkcji (4K/UHD) oraz możliwość pobierania i odtwarzania materiałów offline.

player.pl

Pozostałe pakiety dostępne w Player+

Player.pl stworzył również pakiety ukierunkowane na widzów o określonych preferencjach oraz dostęp do kanałów telewizyjnych.

Kanały TV

W ramach pakietu Player (bez reklam) + kanały TV uzyskuje się podgląd przeszło 20 stacji oraz komplet materiałów Player Original oraz najnowsze seriale i programy TV. To też wysoka jakość obrazu (4K) oraz możliwość pracy w trybie offline. Alternatywnym rozwiązaniem jest dokupienie do pełnego pakietu dostępu do kanałów TV, w regularnej cenie 35 zł / 30 dni (obecnie 30 zł / 30 dni).

Canal+

W ramach Player (bez reklam) + Canal+ zawarto dostęp do filmów i seriali emitowanych na platformie Canal+ (w tym do tych oryginalnych), jak również do nadawanych przez nią programów na żywo i programów sportowych.

HBO

HBO, jak sama nazwa wskazuje, to z kolei gratka dla fanów oryginalnych filmów i seriali tej sieci telewizyjnej. W ramach pakietu zawarto również dostęp do kanałów telewizyjnych marki (HBO, HBO2, HBO3 i Ale kino+).

Eleven Sports

W końcu, Eleven Sports to “must have” każdego kolekcjonera niezapomnianych, sportowych wrażeń. Mecze ligi hiszpańskiej, niemieckiej, francuskiej i włoskiej, wyścigi Formuły 1, dostęp do skrótów, powtórek, magazynów sportowych i 4 kanałów Eleven Sports – wszystko to w ramach jednego pakietu.

Unlimited

Dla tych, którzy nie lubią się ograniczać, przewidziano z kolei pakiet Unlimited, zapewniający dostęp do własnych programów i kanałów TVN-u (bez reklam), jak i do tych emitowanych w Canal+, HBO, Eleven Sports i w Eurosporcie.

Skoki narciarskie w Player.pl

Przechodząc do „sekcji sportowej”, w związku z trwającym właśnie sezonem zimowym zapadła decyzja o wyjściu naprzeciw oczekiwaniom kibiców i udostępnieniu transmisji skoków narciarskich w Playerze.pl za darmo (wyłącznie za uprzednim zalogowaniem się i wybraniem kanału TVN).

Player sport

Eurosport+ Player

Dla tych, którzy chcą więcej, przewidziano zaś ofertę Eurosport + Player (z reklamami lub bez reklam), w ramach której uzyskać można dostęp również do relacji prosto z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich i snowboardzie oraz do kanałów Eurosportu (1 HD, 2 HD).

Platforma zatroszczyła się też o to, aby nic nie zdołało umknąć polskim kibicom, udostępniając możliwość cofania trwających już transmisji o 2 godziny wstecz.

Jakie płatności obsługuje Player.pl?

Płatności w Player.pl obejmują intuicyjne formy, takie jak:

 • płatność odnawialna z wykorzystaniem karty płatniczej,
 • pojedyncza transakcja za pośrednictwem karty płatniczej,
 • BLIK,
 • przelew online,
 • opcja “zapłać z Vectrą”,
 • opcja “zapłać z operatorem sieci Play”.

Player.pl zaznacza jednocześnie, że nie przewidziano możliwości dokonywania zakupów za pośrednictwem jego aplikacji dla systemów iOS, co może być pewnym utrudnieniem.

Jak można oglądać Player?

Problemów nie powinna natomiast nastręczać kwestia urządzeń, na których można korzystać z Playera. Aby to zrobić, wystarczy dostęp do Internetu o prędkości co najmniej 6MB/s dla jakości HD i 25 MB/s dla jakości UHD. Jeżeli zaś chodzi o systemy operacyjne, Windows 8, Mac OSX 10.12 oraz ich następcy z pewnością udźwigną ten ciężar gatunkowy.

Player.pl obsługiwany jest przez większość najpopularniejszych przeglądarek (m.in. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari w wersji 10.0 wzwyż). Dostępny jest również w wariancie mobilnym na Androida, systemy iOS oraz Windows Phone 10 Mobile. Entuzjaści większych ekranów zapewne ucieszą się zaś z możliwości obejrzenia swoich ulubionych filmów i seriali na telewizorach LG z WebOS 2.0 lub wyższym, tych z Android TV, Samung Smart TV i na PlayStation 4.

W razie ewentualnych trudności w zakresie technicznych aspektów działania Playera, kontakt ze specjalistą uzyskać można w Centrum Pomocy, dostępnym w ramach platformy. To nie tylko źródło gotowych, merytorycznych opracowań, ale również możliwość nawiązania korespondencji tekstowej lub odbycia rozmowy online z konsultantem.

Może Cię zainteresować: 

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.