Płatny WhatsApp Premium dla klientów biznesowych – lista nowych funkcji

17.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Płatny WhatsApp Premium dla klientów biznesowych – lista nowych funkcji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dziś wiele aplikacji i usług wymaga opłacenia abonamentu, subskrypcji lub jednorazowej opłaty. W przypadku niektórych często używanych funkcjonalności i programów ciężko jednak wyobrazić sobie, by były płatne. Facebook, Google, czy komunikatory jak WhatsApp od zawsze były darmowe, co nie znaczy, że taki stan utrzyma się na zawsze. Przykładem może być płatny WhatsApp Premium, choć póki co taka opcja przeznaczona jest tylko dla chętnych. Grupą docelową usługi są przedsiębiorcy i firmy.

Płatny WhatsApp Premium dla biznesu

Na szczęście jednocześnie z nałożeniem opłaty, wersja Premium WhatsAppa da użytkownikom-firmom dodatkowe funkcjonalności. Na początku warto jednak zaznaczyć, że informacja o wprowadzeniu płatnego WhatsApp jest nieoficjalna. Pochodzi z doniesień serwisu WABetalnfo. Ich zdaniem płatny WhatsApp Premium jest już w fazie testów i korzystają z niego wybrane firmy.

Główną zaletą płatnego WhatsApp Premium ma być ekskluzywny link w domenie wa.me

Link może posłużyć do szybkiego przejścia do konwersacji na WhatsApp. Wiele firm korzysta z tej formy komunikacji z klientami, kontrahentami i współpracownikami. Bezpieczny link ma postać wa.me/nazwa_firmy

Płatny WhatsApp Business Premium jest w fazie beta testów

Kolejną nową funkcjonalnością, którą da płatny WhatsApp Premium jest możliwość uruchomienia go nawet na 10 urządzeniach (komputer, smartfon). Może się to okazać niezwykle przydatne w przypadku firm, które chcą oddelegować kilku pracowników do obsługi konta WhatsApp – na przykład kontaktu z klientami. Każde z maksymalnie 10 urządzeń może też zostać nazwane w wybrany sposób, co powinno ułatwić komunikację w zespole.

Kiedy płatny WhatsApp Premium będzie dostępny dla wszystkich?

Póki co WhatsApp Premium to aplikacja beta na systemy iOS i Android. Niektóre firmy z różnych krajów testują funkcjonalności w celu znalezienia ewentualnych błędów, luk bezpieczeństwa, czy problemów ze stabilnością. Mówimy o aplikacji WhatsApp Business. Jeśli chcesz sprawdzić, czy możesz dołączyć do testów nowych funkcjonalności, wejdź w zakładkę „Ustawienia”. Jeśli pojawi się tam opcja przejścia na płatny plan, możesz dołączyć do płatnego WhatsApp Premium.

Póki co nie znamy jednak ani daty wprowadzenia funkcjonalności dla wszystkich użytkowników WhatsApp Business, ani nawet ceny usługi. WhatsApp należy do koncernu META (dawniej: Facebook).

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.