Search icon

Stało się! Oficjalne potwierdzenie płatnej wersji ChatGPT Plus – znamy cenę i funkcje

04.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Stało się! Oficjalne potwierdzenie płatnej wersji ChatGPT Plus – znamy cenę i funkcje
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W listopadzie 2022 w sieci pojawił się chatbot ChatGPT. Narzędzie wypuszczone przez Open AI odpowiada na zadane mu pytania i możemy prowadzić z nim konwersację na niemal dowolny temat. W krótkim czasie wiele milionów użytkowników zaczęło korzystać z chatbota, także wykorzystując go do celów profesjonalnych. Do największych zalet opisywanego rozwiązania należała jego dostępność za darmo. Spodziewaliśmy się, że po pewnym czasie pojawi się płatny ChatGPT, a potwierdzenie tego mamy już na samym początku 2023 roku. Open AI ogłasza ChatGPT Plus.

Płatny ChatGPT Plus

W początkowej fazie funkcjonowania narzędzia właściwie w dowolnym momencie mogliśmy rozpocząć chat z inteligentnym robotem. Odpowiedzi uzyskiwaliśmy natychmiast, niezależnie od pory dnia. Z biegiem czasu coraz więcej osób zaczęło korzystać z tego narzędzia, w związku z tym pojawiły się pewne ograniczenia. Użytkownicy musieli czekać na start rozmowy, także na kolejne odpowiedzi. Teraz będziemy mogli ominąć te niedogodności, konieczne będzie jednak wykupienie płatnej subskrypcji.

Płatny ChatGPT Plus będzie kosztował 20$ miesięcznie.

Osoby logujące się do narzędzia Open AI przy pomocy konta z wykupionym pakietem ChatGPT Plus, mogą liczyć na priorytetowy dostęp do usługi. Jeśli ktoś korzystał z bota w celu ucięcia sobie z nim pogawędki, raczej nie jest to propozycja dla niego. Z pewnością opcję płatnej subskrypcji chętnie wykupią osoby wykorzystujące narzędzie w celach profesjonalnych. Mowa m.in. o specjalistach SEO, twórcach treści, czy agencjach marketingowych.

W pierwszej kolejności ChatGPT Plus będzie dostępny dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Open AI wyśle im zaproszenie do wykupienia płatnego dostępu. W dalszej kolejności ChatGPT Plus pojawi się też w pozostałych regionach.

Cena subskrypcji płatnego ChatGPT nie tak wysoka, jak przewidywano

20$ miesięcznie za możliwość błyskawicznego skorzystania z możliwości, jakie daje ChatGPT Plus nie wydaje się wygórowaną opłatą. Miesięczny koszt wydaje się wręcz całkiem atrakcyjny, jeśli przypomnimy sobie ostatnie przewidywania internautów. Pod koniec stycznia w sieci pojawiły się zapowiedzi płatnego ChatGPT za 42 dolary miesięcznie. Na szczęście cena jest finalnie ponad dwukrotnie niższa. Być może poza USA, na przykład w Polsce, dostęp do ChatGPT Plus będzie tańszy.

Od zadań domowych, aż po wykorzystanie w największych korporacjach

Jak wykorzystać ChatGPT? Początkowo służył głównie do zabawy. Uczniowie próbowali nakłonić chatbota do pisania w ich imieniu esejów, wypracowań i rozwiązywania zadań domowych. Szybko okazało się, że ChatGPT jest w tym całkiem dobry. Z czasem coraz więcej osób przekonało się do tego narzędzia. To nie tylko połączenie wyszukiwarki internetowej z funkcją chatu. ChatGPT może pełnić rolę prawdziwego wirtualnego asystenta. Obsługuje wiele języków, możemy z nim rozmawiać także po polsku.

ChatGPT ma ogromne możliwości, pamiętajmy jednak, że nie jest nieomylny. Zdarza mu się… kłamać.

Być może ChatGPT jest bardziej inteligentny, niż wielu z nas się spodziewało. Gdy nie jest w stanie znaleźć jednoznacznej i potwierdzonej odpowiedzi na zadane pytania, czasem ją wymyśla. W Internecie znajdziemy sporo materiałów potwierdzających powoływanie się chatbota na nieistniejące prace naukowe. W takiej sytuacji ChatGPT nierzadko cytował fragmenty prac naukowych, które na bieżąco wymyślał. Zauważyli to m.in. naukowcy – rozmówcy z ChatGPT, na których „zmyślone” prace powoływał się chatbot.

Korzystając z ChatGPT i ChatGPT Plus warto więc zachować ostrożność i pewną dozę nieufności. Podawane informacje najlepiej samodzielnie zweryfikować, szczególnie w przypadku bardziej złożonych problemów.

Koniec szkolenia ChatGPT – czas wysłać chatbota do pracy?

ChatGPT to narzędzie oparte o mechanizmy uczenia maszynowego i zaawansowaną sztuczną inteligencję. Oznacza to, że podczas korzystania z narzędzia ChatGPT staje się coraz lepszy. Wiele osób nazywa wstępny etap funkcjonowania chatbota „szkoleniem”. Część docenia też możliwość korzystania z ChatGPT za darmo, w rzeczywistości to użytkownicy dopracowują działanie narzędzia.

Płatny ChatGPT jest dowodem na to, że Open AI uznało pewien okres szkolenia chatbota za zakończony.

Nic dziwnego, że twórcy ChatGPT chcą odzyskać zainwestowane w jego rozwój środki. Mowa o niemałych pieniądzach, w ich pulę wchodzi między innymi 1 miliard dolarów, które w Open AI zainwestowała firma Billa Gatesa. Najprawdopodobniej Microsoft chce użyć ChatGPT w wyszukiwarce Bing. Pozwoliłoby to rzucić wyzwanie wyszukiwarce Google, choć obecny lider na tym polu jest na to przygotowany. Gogle pracuje obecnie nad wieloma narzędziami z AI.

czy chatbot podaje prawdziwe informacje?

Przyszłość sztucznej inteligencji zapowiada się najwyraźniej bardzo interesująco. Już dziś czasem ciężko zorientować się, że treści pochodzące z ChatGPT zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Narzędzie funkcjonuje na rynku dopiero kilka miesięcy, a już odniosło ogromny sukces.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.