Revolut Pay – szybkie płatności internetowe jednym kliknięciem i cashback na zachętę

13.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Revolut Pay – szybkie płatności internetowe jednym kliknięciem i cashback na zachętę
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Revolut dał się poznać jako nowoczesny rachunek bankowy z wieloma przydatnymi funkcjonalności. Początkowo większość klientów korzystało głównie z opcji wymiany walut online. Dziś Revolut ma znacznie więcej opcji, jak możliwość inwestowania w kryptowaluty, konto Revolut <18 dla młodych, czy płatności odroczone Revolut Pay Later.

Jak się jednak okazuje, brytyjski operator usług finansowych nie chce na tym poprzestać i właśnie wprowadza nową funkcjonalność. Revolut Pay to możliwość wykonywania szybkich płatności w sieci. Wygląda na to, że BLIK i Google Pay mają nową konkurencję.

Revolut Pay – jedno kliknięcie, by zapłacić w sieci

Użytkownicy Internetu szybko przyzwyczajają się do wygodnych rozwiązań. Bez wątpienia należą do nich zakupy w sieci. Branża e-commerce oferuje coraz to nowe funkcjonalności, by tworzyć przewagę nad tradycyjnymi sklepami. Mamy więc błyskawiczną i darmową wysyłkę ze sklepów internetowych, możliwość łatwego zwrotu towaru, a za same zakupy płacimy na jeden z kilku sposobów. Dziś najwygodniejszym z nich wydają się szybkie płatności BLIK lub Google Pay. Wystarczy kilka kliknięć na ekranie, by zrealizować nasze zamówienie.

Usługa Revolut Pay przeznaczona jest nie tylko dla klientów Revolut posiadających tam konto i kartę. Pozostałe osoby też z niej skorzystają, wykorzystując do płatności kartę Mastercard lub VISA.

Revolut twierdzi, że każda ze stron transakcji odczuje korzyści skorzystania z szybkich płatności.

Revolut Pay

Klienci sklepu mogą liczyć na bardzo wygodną finalizację transakcji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku płatności BLIK-iem. Proces płacenia jest maksymalnie uproszczony, nie trzeba wypełniać wielu pól formularzy, wystarczy potwierdzić płatność w swoim smartfonie. Płatność będzie przy tym bezpieczna. Możemy też wtedy liczyć na naliczanie cashbacku w wielu sklepach w sieci.

Właściciele sklepów e-commerce i sprzedawcy usług w sieci również skorzystają na Revolut Pay. Usprawnienie płatności oznacza mniej porzucanych koszyków, czyli więcej udanych transakcji.

Wygodne przyjmowanie płatności w wielu walutach

Płatności Revolut Pay mają wiele zalet. Niskie opłaty pobierane przez pośrednika płatności pozwolą obniżyć cenę sprzedaży w Internecie. Taka przewaga nad konkurencją pojawi się na naprawdę wielu rynkach – w Revolut Pay można bowiem płacić w ponad 20 walutach.

Osoby prowadzące działalność w sieci z pewnością docenią prostą instalację i uruchomienie płatności Revolut Pay. Powinni też skorzystać na dość krótkim okresie oczekiwania na środki – na ich konto w Revolut Business pojawią się do 24 godzin od momentu transakcji.

Pozostaje nam poczekać i przekonać się, czy w sklepach internetowych pojawi się opcja płatności Revolut Pay. Pamiętajmy, że w Polsce bardzo popularne są szybkie płatności BLIK, które działają w podobny sposób, a krajowy system płatności zdobył spore zaufanie użytkowników

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.