Płatności BLIK w nowej wersji aplikacji mObywatel 2.0. Znamy szczegóły

13.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Płatności BLIK w nowej wersji aplikacji mObywatel 2.0. Znamy szczegóły
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Płatności BLIK w mObywatel były zapowiadane już od pewnego czasu. Rządowa aplikacja stanie się dzięki nim jeszcze bardziej przyjazna i wygodna w użytkowaniu. Jakie opłaty wniesiemy w ten sposób i kiedy funkcja zostanie uruchomiona?

Nowości w mObywatel już niebawem

Wkrótce aplikacja mObywatel 2.0 dostanie aktualizację, która przyniesie naprawdę wiele nowości. Część użytkowników już wcześniej może sprawdzić nowe możliwości i płatności BLIK w mObywatel. Jeśli nie jesteś jednak w grupie testowej, musisz trochę poczekać.

BLIK w mObywatel pojawi się wraz z aktualizacją zaplanowaną na 14 lipca 2023 roku.

Poza długo wyczekiwanymi płatnościami, zmieni się nieco wygląd programu. Nasz elektroniczny portfel z dokumentami z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesny. Aż ciężko uwierzyć, że rządowe oprogramowanie, zwykle kojarzone z dość topornymi rozwiązaniami, może być tak dobre!

BLIK w mObywatel – wygodny sposób na płatności online

Ciężko wyobrazić sobie prostszy sposób na dokonanie płatności, niż użycie kodu BLIK. Przepisujemy sześć cyfr, autoryzujemy płatność w urządzeniu mobilnym i… gotowe! Taki sposób sprawdza się doskonale podczas płatności w Internecie, ale także do wypłaty z bankomatu, czy podczas zakupów w sklepie stacjonarnym.

Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, które Ministerstwo Cyfryzacji zamieściło na swoim Twitterze, płatność jest bardzo prosta. Wystarczy kilka kliknięć, aby dokonać opłaty.

Co można opłacić przez BLIK w mObywatel?

A za co właściwie będziemy mogli zapłacić BLIK-iem w aplikacji mObywatel? Przede wszystkim będą to opłaty urzędowe i część podatków.

Aplikacja mObywatel będzie połączona z takimi instytucjami państwowymi, jak:

  • Krajowy Rejestr Sądowy (KRS)
  • Rejestr Komorników i Notariuszy
  • Rejestr Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

Prawdopodobnie BLIK w mObywatel posłuży też do uiszczenia opłat związanych z wymienionymi organami. Ministerstwo Cyfryzacji zapewniło także, że w przyszłości ten rodzaj płatności pojawi się również dla innych opłat. Póki co urzędnicy przetestują rozwiązanie w ramach pilotażowego programu.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.