Platforma MAX w Polsce. Cena i dostępne pakiety

05.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Platforma MAX w Polsce. Cena i dostępne pakiety
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Koniec HBO Max stał się faktem, a jego miejsce zajęła Max. Co oferuje platforma Max? Ile kosztuje i co z dotychczasowymi użytkownikami? Odpowiedzi czekają poniżej.

Ile kosztuje Max? Cena pakietów

Cena Max w Polsce jest uzależniona od pakietu, na który się zdecydujecie. Wybierać możecie spośród trzech zasadniczych wariantów, do których zaliczają się:

 • Pakiet Podstawowy – za 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł za rok,
 • Pakiet Standardowy – za 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł za rok,
 • Pakiet Premium – za 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł za rok.

Każdy z pakietów bazowych możecie nadto rozszerzyć o Pakiet dodatkowy “Kanały TV i Sport”, dopłacając do kwoty wyjściowej 20 zł miesięcznie (brak w tym miejscu opcji subskrypcji rocznej).

Podążając za informacjami przekazywanymi w Dziale Obsługi Klienta, jeśli korzystacie z HBO Max ze zniżką 33%, ta zostanie Wam naliczona na nowej platformie od zaktualizowanej ceny regularnej – również jeśli zdecydujecie się na zmianę na inny pakiet miesięczny.

Promocja będzie obowiązywać do momentu utrzymania ciągłości miesięcznego planu subskrypcji wraz z ważną metodą płatności. Obowiązuje jednak tylko w odniesieniu do miesięcznych planów podstawowych, zatem z wyłączeniem Pakietu dodatkowego oraz planów rocznych.

Max – jakie pakiety są dostępne?

Platforma streamingowa Max kładzie nacisk na personalizację oferty, którą zróżnicowano nie tylko pod kątem zawartości biblioteki, ale też obecności (lub nie) reklam, jakości wideo i dźwięku oraz liczby obsługiwanych jednocześnie urządzeń. Szczegóły prezentują się następująco:

Pakiet Podstawowy:

 • Ograniczona liczba reklam,
 • Obsługa dwóch urządzeń jednocześnie,
 • Jakość Full HD,
 • Dostęp do kanału linearnego TVN HD.

Pakiet Standardowy:

 • Brak reklam,
 • Obsługa dwóch urządzeń jednocześnie,
 • Jakość Full HD,
 • Możliwość pobrania i odtwarzania offline do 30 tytułów,
 • Dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Pakiet Premium:

 • Brak reklam,
 • Obsługa czterech urządzeń jednocześnie,
 • Jakość Full HD lub 4K, dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach,
 • Możliwość pobrania i odtwarzania offline do 100 tytułów, w tym 30 filmów (obowiązują ograniczenia),
 • Dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Pakiet dodatkowy “Kanały TV i Sport”:

 • Dodatek do każdego pakietu bazowego,
 • Dostęp do dodatkowej biblioteki 25 kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX,
 • Relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym tenisowych Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów, wyścigu 24h Le Mans i nie tylko,
 • Obsługa dwóch urządzeń jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego).

Platforma Max czyni przy tym zastrzeżenie, że nawet jeśli Wasz wybór padnie na pakiet bez reklam, w przypadku kanałów i treści dostępnych na żywo te mogą występować. Kontent dostępny na żądanie może zaś zawierać treści sponsorowane.

Na sam koniec – miła niespodzianka dla amatorów sportowych wrażeń, którzy nie chcą jednak dopłacać do Pakietu dodatkowego. Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 będzie można obejrzeć w ramach każdego z pakietów bazowych.

Co z dotychczasowymi użytkownikami HBO Max i Player?

Wprowadzenie Max zamiast HBO Max to nie tylko zmiany. Jak bowiem zapowiada platforma, aktualni użytkownicy HBO Max zachowają swój wcześniejszy plan subskrypcji, cenę usługi, cechy i funkcjonalności platformy, w tym profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach „kontynuuj oglądanie” i „moja lista”.

Niezmienne pozostaną również dane logowania, których trzeba będzie użyć, pobierając nową aplikację. Użytkownicy, którzy korzystają z usługi za pośrednictwem przeglądarki internetowej, zostaną zaś z miejsca przekierowani do Max.

Niestety, pobrane tytuły nie zostaną przeniesione na platformę w nowym kształcie. Aktywności po Waszej stronie będzie wymagała także weryfikacja ustawień wiekowych w przypadku użytkowników z takowymi ograniczeniami.

Jeśli zaś chodzi o użytkowników siostrzanego Playera, przygotowano dla nich ofertę specjalną. O szczegółach zostaną powiadomieni w serwisie oraz mailowo.

Co z użytkownikami, którzy mają wykupione HBO Max na platformach cyfrowych?

Stosownego komunikatu powinni wypatrywać też widzowie, którzy z serwisu korzystają za pośrednictwem dostawcy Internetu, telewizji lub operatora sieci komórkowej. To właśnie po stronie tych platform pozostaje bowiem obowiązek informacyjny co do dalszego postępowania w związku z nadciągającym rebrandingiem.

I tak, Polsat Box informuje, iż wszyscy, którzy wykupili usługę na czas określony, będą mogli korzystać z niej w tym okresie w ramach Pakietu Premium. W przypadku usługi na czas nieokreślony, dostęp do Pakietu Premium oferowany będzie w ramach promocji do 31 stycznia 2025 roku; później do Waszego użytku zostanie zaś oddany Pakiet Standard. Wszystko to na dotychczasowych warunkach cenowych.

Jeśli nie akceptujecie wprowadzonych zmian, możecie w terminie 30 dni od ich dokonania zrezygnować z pakietu zawierającego usługę dostępu do HBO Max, bez zachowania terminu wypowiedzenia.

Podobny komunikat wydały również Plus i Netia.

Aplikacja Max – dla jakich urządzeń?

Aplikacja Max będzie dostępna na telefonach, tabletach, komputerach, telewizorach, odtwarzaczach strumieniowych, dekoderach i konsolach do gier:

 • telewizory z systemem Android TV 5.1 i nowszym
 • telewizory LG z systemem webOS 3.5 i nowszym
 • telewizory Samsung – modele od 2016 roku
 • przystawki Apple TV 4K, Apple TV HD z systemem tvOS 14 i nowszym
 • przystawki Google TV – Chromecast
 • przystawka Amazon Fire TV Stick
 • konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S
 • komputery i laptopy z systemem Windows, MacOS oraz Chromebooki
 • telefony i tablety z systemem Android (5.1 i nowszy) oraz iOS (iOS 14 i nowszy).

Co można obejrzeć na platformie Max?

Platforma Max ma zaoferować widzom ponad dwukrotnie większy katalog seriali, filmów i programów od swojego poprzednika. Znajdziecie tu tytuły spod szyldów popularnych, światowych marek, takich jak HBO, DC czy Warner Bros.

To nie tylko najnowsze hity filmowe (“Diuna: Część 2”, “Barbie”, “Wonka”), ale też ponadczasowe kolekcje (“Harry Potter, “Matrix”, “Władca pierścieni”) oraz seriale, warte każdej godziny spędzonej przed małym ekranem (“Sukcesja”, “Biały Lotos”, “The Last of Us”, “Gra o tron”, “Ród smoka”, “Detektyw”, “Czarnobyl” oraz “Euforia”).

Najbliższe dwa lata pozostają pod znakiem głośnych, globalnych premier w serwisie, do których zaliczają się m.in.: “Diuna: Proroctwo”, “Pingwin” oraz kolejne sezony “Rodu smoka”, “Euforii”, “Białego Lotosu” i “The Last of Us”. 

Max stawia też na rozwój lokalnych produkcji oryginalnych, w tym “Lady Love”, finałowego sezonu “Skazanej” oraz kilkunastu innych, rodzimych tytułów, powstających już jako “Max Original”. Kolekcję znad Wisły uzupełnią także dokumenty, w tym “Hope” Martyny Wojciechowskiej oraz “Król Zanzibaru” i “Łowcy skór”.

Na brak wrażeń nie będą mogli narzekać fani transmisji sportowych oraz widzowie wierni telewizji linearnej. Słowem, będzie z czego wybierać.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Kiedy rusza Max w Polsce?

Platforma streamingowa Max zadebiutowała w Polsce 11 czerwca 2024 roku.

Ile kosztuje Max w Polsce?

Cena Max w Polsce uzależniona jest od wyboru jednego z trzech pakietów bazowych i zawiera się w przedziale 19,99 zł miesięcznie (lub 199 zł za rok) – 49,99 zł miesięcznie (lub 499 zł za rok). Do każdego z pakietów bazowych możecie też dokupić Pakiet dodatkowy “Kanały TV i Sport” w cenie 20 zł / miesięcznie.

Czym się różni Max od HBO Max?

Max zamiast HBO Max oznacza ponad dwukrotnie większy katalog seriali, filmów i programów (w tym biblioteka serwisu Player.pl), transmisje z Igrzysk Olimpijskich 2024, możliwość wyboru jednego z trzech pakietów bazowych (w tym tego z reklamami) oraz Pakietu dodatkowego “Kanały TV i Sport”.

Mam HBO Max – czy będę miał dostęp do Max?

Tak, aktualni użytkownicy HBO Max zachowają swój wcześniejszy plan subskrypcji, cenę usługi, cechy i funkcjonalności platformy, w tym profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach „kontynuuj oglądanie” i „moja lista”.

Jak oglądać Max w Polsce?

Aby oglądać Max w Polsce, wystarczy pobrać nową aplikację, gdy platforma będzie już dostępna w naszym kraju. Użytkownicy, którzy korzystają z usługi za pośrednictwem przeglądarki internetowej, zostaną zaś z miejsca przekierowani do Max.

Czy w Max są reklamy?

Platforma Max z ograniczoną liczbą reklam dostępna jest w najtańszym Planie Podstawowym. Bloki reklamowe mogą też występować w ramach pozostałych pakietów, w przypadku kanałów i treści dostępnych na żywo.

Źródło: Warner Bros. Discovery

Dobra okazja na zakup nowego telewizora

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.