Search icon

Słaba bateria w Pixel Watchu? Za to wygląda świetnie!

27.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Słaba bateria w Pixel Watchu? Za to wygląda świetnie!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Prezentacja inteligentnego zegarka Pixel Watch zaplanowana jest na moment premiery smartfonów Google Pixel 7. Ta odbędzie się 6 października 2022 roku, ale jeszcze przed tą datą do sieci trafiają kolejne informacje zarówno na temat telefonów, jak i nowego smartwatcha. Co już wiemy o nowym urządzeniu marki Google?

Pixel Watch z rozwiązaniami znanymi z Fitbit

Google przejęło markę Fitbit w 2019 roku. Od tego czasu współpraca między firmami mocno się zawęziła. Zegarki Fitbit mają wkrótce otrzymać system operacyjny Google – Wear OS. Pixel Watch pełnymi garściami będzie natomiast czerpał z doświadczenia i rozwiązań technicznych Fitbita. W zegarku najpewniej dostaniemy więc zaawansowany monitoring snu i jego analizę. Bez wątpienia Smartwatch Google Pixel oraz pewne modele Fitbit dzielą ze sobą oprogramowanie. Już teraz w serwisie 9to5Google znalazły się informacje o znalezionej funkcji, która pojawiła się w aktualizacji Fitbit 3.65.

Oprogramowanie w Pixel Watch sprawdzi wieczorem, czy bateria wymaga naładowania. Może to oznaczać, że czas pracy zegarka na pełnej baterii będzie krótszy niż 24 godziny.

To oczywiście jedynie spekulacje, choć wcześniejsze doniesienia potwierdzały tak krótki czas pracy. Wiele smartwatchy pracujących pod kontrolą systemu Wear OS pozwala bowiem na funkcjonowanie zaledwie przez jeden dzień. Zgadzałoby się to również z pojemnością baterii w Google Pixel – ta ma bowiem wynosić zaledwie 300 mAh. Prawdopodobnie odmiana zegarka z obsługą LTE może mieć jednak nieco większe ogniwo.

Google Pixel Watch z Wear OS

Mała bateria i doskonały design Pixel Watcha

Krótki czas pracy na jednym ładowaniu nie powinien być dużą przeszkodą dla nabywców smartwatcha Pixel Watch. Dlaczego? Zegarek wygląda po prostu zjawiskowo. Okrągła obudowa pozbawiona jest jakichkolwiek ramek i ma dzięki temu wyjątkowo „czystą” formę. Nieco zakrzywiony ekran posiada fizyczne przyciski po dwóch stronach, co powinno znacznie zwiększyć funkcjonalność. Zegarek ma też współpracować z aplikacją Fitbit i oferować sporo funkcji. Należy do nich śledzenie aktywności w strefie, wyznaczanie personalnych celów treningowych czy zaawansowane statystyki postępów w naszej aktywności. Monitorowanie snu oraz tętna odbywa się przez całą dobę.

pixel watch

Według przecieków smartwatch Google Pixel Watch ma posiadać co najmniej 1,5 GB RAM i pamięć 32 GB. Czujniki pozwalające na śledzenie tętna, EKG i pomiar natlenienia krwi mają być identyczne z tymi znanymi z zegarka Fitbit Charge 5. Na potwierdzenie specyfikacji oraz oficjalne dane o zegarku musimy natomiast poczekać do dnia jego premiery.

nano google news

Może zainteresują Cię też te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.