Piraci z Karaibów – ile części powstało? W jakiej kolejności i gdzie można je obejrzeć?

01.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Piraci z Karaibów – ile części powstało? W jakiej kolejności i gdzie można je obejrzeć?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zawadiackie przygody, charakterystyczne postacie, ironiczny humor, a wszystko to podane w formie pirackich przygód. Filmy z serii Piraci z Karaibów ujęły społeczeństwa na całym świecie – niezależnie od wieku, preferencji gatunkowych czy szerokości geograficznej – uniwersum awanturniczych pływających po morzu bohaterów pokochali wszyscy. Ile części mają Piraci z Karaibów? W jakiej kolejności je oglądać? Czy możemy spodziewać się kontynuacji? Sprawdźcie poniżej.

O czym opowiadają Piraci z Karaibów? Najważniejsze postacie

Kapitan Jack Sparrow to wykreowana przez Johnny’ego Deppa ekscentryczna postać, którą charakteryzuje: spora rzesza wrogów, umiejętność wchodzenia w konflikty oraz szybkie ucieczki z pola bitwy, zamiłowanie do rumu, a także niebezpiecznych kobiet. Kto towarzyszy mu w oryginalnych i widowiskowych potyczkach?

  • Elizabeth Swann – ma oblicze Keiry Knightley. Młoda dziewczyna, waleczna, zakochana w Willu, jako jedyna szanująca Jacka i wspierająca w szalonych pomysłach.
  • Will Turner – w tej roli Orlando Bloom. Przystojny kowal, kochający Elizabeth, towarzyszy wybrance oraz Jackowi w kolejnych pirackich przygodach, choć sam początkowo gardził takim stylem życia.
  • Hector Barbarossa – Geoffrey Rush jako były partner na pokładzie Czarnej Perły, który pała niechęcią do Jacka Sparrowa. Przechodzi ogromną przemianę – od przeklętego pirata do korsarza służącego Koronie.

Ile części ma seria Piratów z Karaibów? O czym jest każda z części?

W uniwersum Piratów z Karaibów obecnie powstało aż 6 części – po kolei streszczamy każdy z tytułów.

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)

Elizabeth Swann, córka gubernatora oraz Will Turner, uczeń kowala, znają się od dziecka. Zakochani w sobie nie mogą pozwolić sobie na jawne uczucie z powodu różnych społecznych. Gdy Elizabeth zostaje porwana, na ratunek rusza jej Will. Jedna osoba, która zgadza się pomóc młodemu kowalowi, to kapitan Jack Sparrow. Jednocześnie zwariowany pirat marzy o odzyskaniu swojego ukochanego statku, Czarnej Perły.

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006)

Tym razem role się odwracają. To Elizabeth i Will zostają uwięzieni w zamian za wsparcie Jackowi. Kapitan Sparrow z kolei powinien spłacić dług u innego kapitana – Davy’ego Jonesa. Po raz kolejny trójka łączy siły, aby pomóc sobie wzajemnie. Celem jest serce Jonesa.

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007)

Elizabeth, Will oraz załoga Czarnej Perły ruszają do krainy umarłych, aby ponownie uratować wciąż wpadającego w kłopoty Jacka Sparrowa. Dodatkowo ściga ich armia admirała Becketta, a Barbarossa zwołuje Trybunał Braci, aby wyłonić z wszystkich załóg świata Króla Piratów.

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011)

Ponownie Jackowi Sparrowowi zostaje zabrana Czarna Perła. Znienacka pojawia się Angelika, córka legendarnego Czarnobrodego, która ściąga kapitana do Fontanny Młodości. Przy okazji kochający rum pirat zauważa, że jego statek więzi Czarnobrody w szklanej butelce.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017)

Głównym bohaterem staje się Henry, syn Elizabeth i Willa. Chce zlikwidować klątwę ciążącą na ojcu, wyrusza więc w poszukiwaniu Trójzębu Posejdona. Pomagają mu w tym Carina Smyth – astronomka oraz znany nam już kapitan Jack. Przeszkodą staje się zombie pirat Salazar, który ściga Sparrowa, aby móc dokonać zemsty.

W jakiej kolejności oglądać Piratów z Karaibów?

Trzy pierwsze części serii wyreżyserował Gore Verbinski i są spójnie stworzoną historią nakierunkowaną szczególnie na postać Jacka Sparrowa.

Pozostałe dwie, w reżyserii Rob Marshall oraz Joachim Rønning, Espen Sandberg, to spin-offy głównej historii. J

ednak aby rozpoznawać bohaterów i mieć poczucie orientacji w uniwersum, warto wziąć pod uwagę kolejność kręcenia Piratów z Karaibów i w takim porządku je oglądać.

Czy będzie 6. część Piratów z Karaibów?

Od kilku lat twórcy, z producentem Jerrym Bruckheimerem na czele, wspominają o stworzeniu szóstej części przygód szalonych piratów. Problemem był ciągnący się przez wiele miesięcy proces Johnny’ego Deppa z jego byłą żoną, Amber Heard.

Po zapadnięciu wyroku twórcy uniwersum przystąpili do rozmów z głównym aktorem. Kiedy więc pojawi się nowa odsłona serii? Na ten moment nie ma żadnych potwierdzonych informacji.

Gdzie obejrzeć Piratów z Karaibów?

Wszystkie części Piratów z Karaibów miały swoje premiery w kinach. Tytuły te biły rekordy popularności, za każdym razem zaskakując twórców. Gdzie oglądać jednak obecnie Piratów z Karaibów?

  • Disney+ – w ramach abonamentu serwisu dostępne są wszystkie części przebojowej serii.
  • VOD, Rakuten, Premiery Canal+ – na tych obejrzeć platformach również można wszystkie części Piratów z Karaibów. Dostępne są w formie wypożyczenia lub kupna na własność (Rakuten).

Grafika otwierająca: Premiery Canal+

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.