Jak przeglądać zdjęcia na Pinterest bez rejestracji i logowania?

07.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak przeglądać zdjęcia na Pinterest bez rejestracji i logowania?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzisiaj, w dobie digitalizacji, większość naszej aktywności spędzamy w social mediach. To tam poznajemy nowe osoby, zawiązujemy przyjaźnie i prowadzimy interesy. Pomocne w tym okazują się takie portale jak Pinterest, stanowiące źródło inspiracji dla twórców. O tym czym jest Pinterest, kto może z niego korzystać oraz dlaczego platforma ogranicza dostęp użytkownikom niezalogowanym, odpowiadamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Czym jest Pinterest?

Pinterest to jedna z wyszukiwarek pomysłów, która dynamicznie się rozwija i zyskuje z roku na rok na popularności. Znajdziemy tam liczne inspiracje dotyczące mody, przepisów kulinarnych czy pomysłów do domu. Gdy spodobają nam się jakieś zdjęcia możemy je zapisać – w ramach zalogowanego konta – na tablicach, których zadaniem jest porządkowanie i odszukiwanie pomysłów.

Aplikacja jest inteligentna i na podstawie naszej aktywności proponuje nam w Aktualnościach piny, osoby i firmy, które potencjalnie mogą nas zainteresować.

czym jest pinterest

Dodatkowo możemy wyszukiwać interesujące nas pomysły, korzystając z paska wyszukiwania (wyszukiwarki Pinterestu – odkrywaj), gdzie wpisujemy interesujące nas hasła, słowa kluczowe bądź kolekcje), a także odwiedzać strony internetowe, które podpowiadają nam jak zrealizować dany pomysł zaczerpnięty z Pinteresta.

Korzystanie z portalu jest darmowe i stanowi doskonałe uzupełnienie do prowadzonych kont na Instagramie i Facebooku. W tym wypadku należy jednak pamiętać o dodaniu słów kluczowych, które dodatkowo pozwolą nam na spozycjonowanie naszej grafiki i umieścić – jeśli posiadamy – link do produktu w sklepie online.

Dane statystyczne wskazują, że w Polsce w 2021 roku aż 86% użytkowników Pinteresta stanowiły kobiety w przedziale wiekowym 25-34 lata.

Dlaczego Pinterest utrudnia dostęp do treści niezalogowanym?

Pinterest podobnie jak Facebook chroni prywatność swoich użytkowników, a także ich własność intelektualną.

Stąd Pinterest utrudnia dostęp do treści osobom niezalogowanym, by zachęcić je do dołączenia do portalu, a także pozwalać twórcom analizować grupę odbiorców i stwarzać w ten sposób możliwość targetowania swoich działań.

Jak przeglądać zdjęcia bez zalogowania na Pinterest?

Pinterest – podobnie jak inne portale społecznościowe – ceni użytkowników zalogowanych i to im udostępnia szerokie portfolio funkcjonalności. Zdarzają się jednak przypadki, że chcemy korzystać z portalu bez logowania. Czy mamy wtedy możliwość przeglądania treści? Tak – ale z pewnymi ograniczeniami.

pinterest bez logowania

Przeglądanie zdjęć z poziomu wyszukiwarki Pinterest

Z jednej strony Pinterest umożliwia oglądanie pinów innych osób poprzez wyszukiwarkę Pinterest (gdzie możemy wpisywać interesującą nas tematykę zdjęć) oraz zakładkę Odkrywaj. W trakcie przeglądania zdjęć na stronie pojawiać się będzie niewielki pop-up przypominający o logowaniu bądź zachęcający nas do zarejestrowania się. Nie zasłania on na szczęście całego ekranu i nie blokuje możliwości przeglądania kolejnych zdjęć, ale może irytować.

Wykorzystaj wyszukiwarkę Google

Możemy skorzystać z alternatywnej metody przeglądania Pinterest bez rejestracji i logowania. W tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki internetowej (np. Google), w której piszemy słowa kluczowe i dodać nazwę portalu Pinterest. Wówczas wyświetlą nam się domyślne treści odpowiadające zapytaniu.

Przeglądaj zdjęcia na Pinterest poprzez zakładkę Obrazy w wyszukiwarce

Przeglądanie treści na portalu Pinterest możliwe jest również poprzez zakładkę Obrazy w wyszukiwarce internetowej. Wtedy należy wpisać hasło w kolejności „tematyka” + „na Pinterest”. Gdy pojawi nam się zakładka z obrazami w wyszukiwarce należy kliknąć interesujący nas obraz, który możemy powiększyć i przejść do platformy. By swobodnie przeglądać treść, należy jedynie zamknąć wyskakujący pop-up.

Z tego poziomu można również pobrać interesującą nas grafikę, klikając na przycisk „zapisz”. Najczęściej wówczas pojawi nam się okno do logowania bądź rejestracji. Gdy jednak nie chcemy korzystać z tej opcji, możemy kliknąć znajdujący się obok przycisk „Odwiedź”. Dzięki niemu zostaniemy przekierowani do zewnętrznej witryny bądź wybrane przez nas zdjęcie otworzy się w nowej karcie, umożliwiając zapisanie grafiki na naszym komputerze.

Pinterest bez rejestracji dzięki rozszerzeniom do przeglądarek

Istnieje także możliwość korzystania z darmowych rozszerzeń do przeglądarek Chrome, Firefox czy Opera. Tampermonkey (tak nazywa się to oprogramowanie) pozwala na zmianę interakcji użytkownika ze stroną. Jak to działa? Jedno z rozszerzeń wchodzących w skład oprogramowania sprawia, że po wejściu na stronę Pinteresta zostaniemy automatycznie przekierowywaniu do strony głównej a okno zachęcające do rejestracji/logowania zniknie.

Chociaż osoba niezalogowana nie może dodawać własnych pinów ani tworzyć własnych tablic, to jednak opcja bez rejestracji/logowania do przeglądania treści jest jak najbardziej wystarczająca.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.