Pinocchio z Tomem Hanksem na zwiastunie i z datą premiery na Disney+

01.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pinocchio z Tomem Hanksem na zwiastunie i z datą premiery na Disney+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pinocchio Zemeckisa ma już swój zwiastun i datę premiery! Zdradzamy szczegóły remake’u od Disney+. Znana i lubiana opowieść o drewnianej kukiełce jeszcze w tym roku dołączy do biblioteki Disney+. Tym razem przyjmie postać filmu aktorskiego z elementami animacji. Wyreżyseruje ją Robert Zemeckis, co samo w sobie stanowi zapowiedź kina wartego uwagi.

Pinokio – zwiastun

Przypomnijmy, że reżyser znany jest z tytułów, takich jak Forrest Gump, Cast Away: Poza światem czy Powrót do przyszłości. Nowy film Pinokio i dwie pierwsze produkcje mają zresztą ze sobą wiele wspólnego.

Na ekranie ponownie pojawi się bowiem Tom Hanks, tym razem wcielając się w Gepetta – rzeźbiarza i przybranego ojca Pinokia (Benjamin Evan Ainsworth). W przygodach krnąbrnego, drewnianego chłopca towarzyszyć mu będzie niezmiennie jego osobisty opiekun i sumienie – Świerszcz – Jiminy Cricket (Joseph Gordon-Levitt). W roli Błękitnej Wróżki zobaczymy zaś Cynthię Erivo.

Pinocchio 2022 Disney+

Poza tym końcowy efekt uświetnią swoją obecnością m.in.: Keegan-Michael Key, Lorraine Bracco, Luke Evans, Kyanne Lamaya, Giuseppe Battiston oraz Lewin Lloyd.

Kiedy premiera Pinocchio Zemeckisa?

Premiera Pinokia będzie miała miejsce podczas Disney+ Day – święta platformy, w ramach którego możemy się spodziewać kolejnych zapowiedzi, zwiastunów, zdjęć i pozostałych materiałów promocyjnych, zorientowanych wokół nadchodzących, oryginalnych produkcji. W tym roku ma ono miejsce 8 września.

Na tę chwilę wiadomo, że w planach platformy są już remaki innych, znanych produkcji Disneya, wśród nich Małej syrenki z datą premiery wyznaczoną na 26 maja następnego roku oraz Piotrusia Pana i Wendy. Disney+ będzie jedynym serwisem oferującym wspomniane tytuły.

Premiera Pinokia 8 września oznacza, że nieograniczonym dostępem do tytułu będą mogli cieszyć się również polscy widzowie (przypomnijmy, że Disney+ zadebiutuje w Polsce 14 czerwca 2022 roku). Czekamy z niecierpliwością!

Na Disney+ oglądać też można filmy z uniwersum MCU:
filmy Marvel - kolejność oglądania
Kolejność oglądania filmów i seriali Marvel

Źródło: Disney+, Variety

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.