Jak wysłać pinezkę z lokalizacją w Google Maps?

24.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak wysłać pinezkę z lokalizacją w Google Maps?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Google Maps to aplikacja, którą znają wszyscy posiadacze smartfonów. Przydaje się ona przede wszystkim w trakcie planowania podróży. Jedną z najciekawszych funkcjonalności, które oferuje Google Maps, jest pinezka Google z lokalizacją. W ten sposób dana osoba łatwo może sprawdzić, jak dostać się we wskazane przez nas miejsce. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak wysłać komuś pinezkę z lokalizacją w nawigacji samochodowej Google. 

Google Maps, czyli nieocenione wsparcie podczas planowania podróży

Mapy Google to jedna z najbardziej znanych aplikacji stworzona przez globalnego cyfrowego potentata. Każdego dnia korzystają z niej miliony użytkowników z całego świata. Jej niewątpliwym atutem jest fakt, iż jest całkowicie bezpłatna oraz łatwa w użyciu. Aplikacja Google Maps jest fabrycznie instalowana na wszystkich urządzeniach z systemem Android, dlatego cechuje ją również szeroka dostępność. 

Korzystając z Map Google każdy z nas może wytyczyć trasę do dowolnego miejsca na świecie, zweryfikować swoją aktualną lokalizację, oszczędzać paliwo a również… wysłać komuś pinezkę z określoną lokalizacją. Jest to bardzo ciekawa funkcja, z której korzysta sporo osób. 

pinezka google

Czym jest pinezka Google? 

Pinezka Google służy do zaznaczenia dowolnego miejsca na mapie. Przypinając pinezkę możemy później w łatwy sposób wysłać naszą lokalizację bądź określony punkt znajomemu – właściwie dowolne miejsce na Ziemi. Pinezką zaznaczona może być ulubiona restauracja, sklep spożywczy, teatr, kino… Zawsze, gdy chcemy udostępnić komuś jakąkolwiek lokalizację, powinniśmy użyć do tego celu pinezki Google. Jest to wyjątkowo proste oraz bardzo przydatne narzędzie. 

Dzięki pinezce Google nasi znajomi nie muszą samodzielnie wpisywać adresu w aplikacji, co sprawia, że czas dotarcia w miejsce docelowe zostaje skrócony. 

Korzystanie z pinezek Google jest bardzo przydatne, gdy miejsce, do którego chcemy się udać, nie ma konkretnego adresu. Dotyczy to na przykład lasów, parków, łąk bądź nieruchomości, które są w trakcie budowy. Gdy wyślemy pinezkę z miejscem proponowanego spotkania zyskamy pewność, że wszystkie zaproszone osoby nie zabłądzą i dotrą we wskazaną lokalizację w uzgodnionym wcześniej terminie. 

Jak dodać pinezkę Google?

Jak zrobić pinezkę Google Maps? Dodanie pinezki w Google Maps na smartfonie jest naprawdę banalnie proste. Wystarczy, że wykonamy następujące czynności:

 1. Włączamy aplikację Google Maps. 
 2. Wybieramy konkretne miejsce.
 3. Klikamy przez około 2 sekundy w miejsce, które chcielibyśmy oznaczyć. 
 4. Na ekranie pojawi się czerwona pinezka. 

Po dodaniu pinezki otrzymamy kilka opcji do wyboru. Możemy:

 • utworzyć trasę do lokalizacji zaznaczonej pinezką,
 • zapisać pinezkę,
 • udostępnić pinezkę znajomemu,
 • dodać etykietę do pinezki (np. dom, praca, szkoła, siłownia itd.). 

Dodawanie pinezki Google w przeglądarce

Z kolei, aby dodać pinezkę na Mapach Google korzystając z wersji w przeglądarce internetowej, trzeba postępować zgodnie z następującą instrukcją:

 1. Wchodzimy na stronę google.com/maps.
 2. Wybieramy miejsce, które chcemy oznaczyć i klikamy w nie myszką bez przerwy przez około 2 sekundy. 
 3. Na ekranie pojawi się czarna pinezka.

Gdy dodamy pinezkę w Mapach Google w przeglądarce internetowej, możemy teraz ją udostępnić znajomemu lub wytyczyć do niej trasę ze wskazanego punktu na mapie. 

jak wysłać pinezkę

Pinezka Google – jak ją komuś wysłać?

Jak wysłać pinezkę z lokalizacją? Wysłanie pinezki również nie powinno nikomu sprawić większych trudności. W przypadku korzystania z aplikacji Google Maps na smartfonie, po pojawieniu się na ekranie pinezki należy kliknąć na przycisk „Udostępnij”. Będziemy mogli wysłać ją w wiadomości SMS bądź za pośrednictwem Messengera, Gmaila lub innej aplikacji, która jest zainstalowana na naszym urządzeniu. Istnieje również opcja skopiowania linku do pinezki za pomocą przycisku „Kopiuj do schowka” i samodzielnego wysłania go znajomemu. 

W przypadku, gdy korzystamy z internetowej wersji Map Google i chcemy wysłać pinezkę, musimy kliknąć na symbol udostępnienia w dolnym rogu. W tym przypadku możemy skopiować link oraz wysłać pinezkę z wykorzystaniem Gmaila, Twittera lub Facebooka. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.