Jak z telefonu zrobić pilot do telewizora? 5 polecanych aplikacji

18.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak z telefonu zrobić pilot do telewizora? 5 polecanych aplikacji
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sytuacja, w której dochodzi do zgubienia pilota od telewizora w trakcie oglądania telewizji, choć raz przydarzyła się każdemu z nas. Na szczęście, obecnie istnieją dedykowane rozwiązania technologiczne, dzięki którym można sterować telewizorem bez konieczności używania pilota. Wystarczy, że pobierzemy na swojego smartfona odpowiednią aplikację. Jak uruchomić pilot w telefonie? Poniżej przedstawiamy 5 polecanych aplikacji, które zmienią twój telefon w pilota.

W co musi być wyposażony twój telefon, by służył za pilota?

Jak połączyć telefon z telewizorem, aby nasze mobilne urządzenie mogło służyć za pilota? Wykorzystuje się do tego jedną z trzech technologii – WiFi, Bluetooth bądź podczerwień. W zależności od tego, jaką z technologii obsługują nasze urządzenia, powinniśmy następnie wybrać odpowiednią aplikację.

Co możesz obsłużyć pilotem w telefonie?

W przypadku, gdy korzystamy z podstawowej funkcji takiej aplikacji, czyli wykorzystujemy ją jako pilot, działać będzie ona na takiej samej zasadzie jak standardowy pilot do telewizora. Oznacza to zatem, że możemy za pośrednictwem pilota w telefonie uruchamiać wszystkie funkcjonalności dostępne w telewizorze. Bez trudu możemy wykorzystać go do zmieniania poziomu głośności czy włączania poszczególnych programów telewizyjnych. 

Aplikacje pozwalające na zamianę smartfona w pilot do telewizora mają też więcej zastosowań. Mogą służyć nie tylko do obsługiwania telewizora, ale także dekodera do telewizji kablowej, klimatyzacji, projektora i wielu innych urządzeń, które posiadamy w domu. 

pilot na telefon

Jak zrobić z telefonu pilot do telewizora?

Aby zrobić z telefonu pilot do telewizora, nie trzeba mieć specjalistycznych kompetencji. Wystarczy, że pobierzemy na swój smartfon odpowiednią aplikację. Cały proces przebiega dokładnie tak samo, jak przy instalacji pozostałych typów aplikacji na nasze mobilne urządzenie. W zależności od tego, czy mamy smartfon z systemem Android czy iOS, wykorzystujemy do tego Sklep Play bądź AppStore

W wyszukiwarkę wpisujemy nazwę interesującej nas aplikacji i pobieramy ją. Następnie uruchamiamy i przeprowadzamy proces skonfigurowania jej z telewizorem. Zazwyczaj każda z aplikacji posiada szczegółową instrukcję, jak tego dokonać krok po kroku

Lista aplikacji, które zrobią z twojego telefonu pilot

Aplikacje, które zmienią smartfon w pilot do telewizora, dzieli się na uniwersalne, które z założenia powinny zapewniać kompatybilność smartfonów i telewizorów różnych marek, jednak w praktyce bywa różnie. Ponadto istnieją też dedykowane aplikacje, które tworzą producenci smartfonów i telewizorów. Korzystając z tego typu oprogramowania mamy pewność, że nie będzie problemów z kompatybilnością. 

Do najbardziej znanych uniwersalnych aplikacji służących do zmiany smartfona w pilot zalicza się: 

  • Sure. Jest to bardzo popularna aplikacja, którą możemy wykorzystać nie tylko do sterowania pilotem, ale również do przesyłania muzyki, wideo i zdjęć do SMART TV oraz innych urządzeń multimedialnych. 
  • AnyMote. Producent podkreśla, że aplikacja jest kompatybilna z ponad 900 000 urządzeń. Za jej pośrednictwem mamy mieć możliwość obsługi dowolnego telewizora z poziomu smartfona. 
  • Yatse: Kodi Pilot. Aplikacja do sterowania telewizorem, która oferuje dodatkowo możliwość wysyłania poleceń głosowych. Wyposażono ją również w możliwość przesyłania treści z telefonu na ekran telewizora. 
  • Universal Remote For Onkyo. Obsługuje wszystkie funkcje dostępne w standardowym pilocie. Jej atutem jest bardzo czytelny interfejs. 
jak zrobić pilot w telefonie

Aplikacje od producentów telewizorów

Z kolei najważniejsze aplikacje zaprojektowane przez producentów telewizorów i smartfonów są następujące:

  • Mi Remote. Aplikacja, która została stworzona przez Xiaomi. Pozwala ona na obsługę nie tylko sprzętów tego producenta, ale również telewizorów Samsung. 
  • Remote for Samsung TV. Aplikacja zaprojektowana przez Samsung, która jest dedykowana posiadaczom smartfonów i telewizorów tego producenta. 
  • LG ThinkQ. Oprogramowanie stworzone przez producenta telewizorów LG. Korzystając z niej można sterować zarówno telewizorami jak i innymi sprzętami domowymi od LG. 
  • Philips TV Remote. Aplikacja, dzięki której obsłużymy ze smartfona telewizory marki Philips. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.