Search icon

Składany smartfon Google Pixel Notepad na pierwszych przeciekach

02.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Składany smartfon Google Pixel Notepad na pierwszych przeciekach
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Google Pixel Notepad – tak prawdopodobnie będzie się nazywał składany smartfon Google. Według przecieków, które pojawiły się w Internecie, nowe urządzenie ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku. Początkowo z pewnością kupią je mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, tak jak to miało miejsce w przypadku innych urządzeń.

Na dzisiaj ciężko mówić o dokładnej specyfikacji urządzenia, czy jego cenie. Według doniesień medialnych cena ma być natomiast niższa, niż głównego konkurenta – Samsung Galaxy Fold 3.

Google Pixel Notepad, czy Google Pixel Fold?

Nowy składany smartfon Google będzie się prawdopodobnie nazywał Pixel Notepad, choć w przeszłości pojawiała się także nazwa Pixel Fold.

Smartfon być może będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 12 zoptymalizowanego dla większych wyświetlaczy i składanych urządzeń.

Obecnie na rynku można spotkać dwa rodzaje składanych smartfonów. Pierwszym z nich są telefony składane wpół, nawiązujące do popularnych kilka lat temu telefonów z klapką. Takie rozwiązanie owocuje bardzo kompaktowymi wymiarami (np. Samsung Z Flip, Motorola RAZR, czy zapowiedziany na CES 2022 telefon TCL Flex V). Drugim typem składanych telefonów są urządzenia standardowej wielkości, które po rozłożeniu tworzą spory tablet. To do tej drugiej grupy będzie należał Google Pixel Notepad.

Składany telefon od Google
fot. WaqarKahnTech

Cena Google Pixel Notepad z pewnością nie będzie niska

Telefony komórkowe Google Pixel nigdy nie należały do najtańszych. Za dość wysoką ceną zawsze stała natomiast bardzo dobra jakość wykonania, topowe podzespoły i świetne aparaty fotograficzne. Taki zestaw cech z pewnością znajdzie się również w składanym smartfonie Google.

Prawdopodobna cena będzie nieco wyższa, niż w przypadku obecnie topowego Google Pixel 6 Pro, jednak 200-300 dolarów niższa od Samsunga Galaxy Fold 3. Oznaczałoby to wycenę na poziomie 5500-6500 złotych.

Jakie podzespoły znajdziemy w Pixel Notepad?

Podobnie do innych producentów, Google prawdopodobnie nie wykorzysta w swoim składanym modelu najmocniejszych podzespołów. To oznaczałoby bowiem bardzo wysoką cenę i tak drogiego składanego urządzenia.

W Pixel Notepad najpewniej znajdziemy więc aparat znany m.in. z Pixel 5 i 5A, czyli nieco słabszy, niż w obecnie najnowszych Pixelach 6. Nieco słabszy aparat w przypadku Google na szczęście oznacza, że i tak robi fenomenalne zdjęcia, ma 12 MP matrycę z optyczną stabilizacją i celnym autofocusem. Prawdopodobnie składany Pixel będzie miał także obiektyw ultraszerokokątny. Taki zestaw aparatów przeniesiony z Pixeli 5 sprawiłby, że nowy model Google będzie najlepszym składanym telefonem do zdjęć.

Najprawdopodobniej procesorem zainstalowanym w Pixelu Notepad będzie układ Google Tensor, który odpowiada wydajnością Snapdragonowi 888. Ekran prawdopodobnie będzie miał zmienne odświeżanie od 1 do 120 Hz, które pozwala oszczędzać baterię.

Jeśli tylko pojawią się nowe i potwierdzony informacje na temat tego telefonu, z pewnością o tym napiszemy.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły o smartfonach:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.