Search icon

Pierwszy od kilku lat nowy smartfon HTC może trafić na rynek jeszcze w tym roku

31.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Pierwszy od kilku lat nowy smartfon HTC może trafić na rynek jeszcze w tym roku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeszcze nie tak dawno HTC należało do wiodących producentów smartfonów. Spadająca sprzedaż i napór konkurencji z Chin (Xiaomi, Huawei i inne) spowodowały jednak, że tajwański producent wycofał się z produkcji telefonów komórkowych. Dziś HTC możemy kojarzyć z produkcją sprzętu do VR, między innymi gogli. Wkrótce może się to jednak zmienić. Legendarny producent zapowiedział powrót. Jeśli HTC wróci do produkcji smartfonów, z pewnością będzie to świetną wiadomością dla wielu osób.

HTC wróci do produkcji smartfonów

Dziś w ofercie HTC znajdują się pojedyncze modele, które nie cieszą się uznaniem klientów. Ostatnim flagowcem HTC był HTC U12+, telefon ma już na karku ponad cztery lata. W smartfonowym świecie oznacza to niemal wieczność.

ostatni smartfon HTC dostępny w Europie
HTC U12+ – ostatni smartfon dostępny w Europie

Pierwsze pogłoski o premierze flagowca HTC pojawiły się już dwa miesiące temu.

Model miał pojawić się na rynku w maju tego roku, jak widać producentowi z Tajwanu nie udało się jednak dowieźć tego terminu. Według zapowiedzi smartfon miał koncentrować się na pełnym połączeniu z HTC Metaverse. Jest to środowisko pozwalające na wejście w świat rozszerzonej rzeczywistości. Brzmi nieźle, próżno jednak szukać nowego smartfona HTC na sklepowych półkach.

Wkrótce premiera HTC Phone?

W jednej z holenderskich baz został zarejestrowany produkt nazwany HTC Phone, którego oznaczenie to 2QBK200. Wpis do rejestru miał miejsce 12 maja 2022 roku, co może zwiastować rychłą premierę urządzenia. Holenderska certyfikacja urządzenia jest oczywiście krokiem w kierunku wprowadzenia urządzenia na europejski rynek.

HTC wraca na rynek smartfonów
Gogle VR HTC Vive Flow

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy legendarna marka na stałe wróci na rynek smartfonów. Jeśli wprowadzone urządzenie będzie jednak flagowcem kierowanym do bardzo wąskiego grona odbiorców, trudno spodziewać się rynkowego sukcesu.

Za co użytkownicy tak cenili smartfony HTC?

W przeszłości smartfony HTC jak równy z równym konkurowały z markami takimi jak Samsung, Sony Ericsson, czy Apple. Flagowe modele zawsze oferowały ciekawe funkcjonalności. Ich wykonanie stało na najwyższym poziomie, często modele miały metalową obudowę. Jednym z modeli, który z pewnością wiele osób nazwało „smartfonem idealnym” był HTC One M7. Obudowa wyglądała rewelacyjnie i świetnie leżała w dłoni. Smartfon posiadał świetny aparat z optyczną stabilizacją. Głośniki stereo i dźwięk sygnowany przez Beats Audio były dopełnieniem udanego projektu.

Kilka lat wcześniej za demona prędkości uchodził HTC HD2. Nic dziwnego, posiadał potężny procesor Snapdragon z taktowaniem 1 GHz. Sporo osób zrezygnowało jednak z zakupu tego modelu ze względu na jego gigantyczny (jak na tamte czasy) wymiary. Smartfon posiadał bowiem ekran o przekątnej 4,3″.

legendarne modele HTC
Kultowe już modele HTC. Od lewej: HTC One (M7), HTC HD2 i HTC Evo 3D

10-letni już model HTC Evo 3D był próbą wprowadzenia fotografii trójwymiarowej do świata mobilnych urządzeń. Telefon posiadał nie tylko dwa aparaty, ale także ekran pozwalający na wyświetlanie zdjęć 3D. Jak widać, HTC zawsze próbowało iść swoją drogą, co niestety finalnie doprowadziło do upadku smartfonowej sekcji marki.

nano google news

Może zainteresują Cię również te artykuły:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.