Search icon

Co już wiemy o OnePlus 13? Przegląd informacji, plotek i przecieków

26.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Co już wiemy o OnePlus 13? Przegląd informacji, plotek i przecieków
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do sieci trafiają informacje dotyczące kolejnego modelu chińskiej marki OnePlus. Są o tyle ciekawe, że już aktualnie sprzedawany OnePlus 12 to jeden z najlepszych smartfonów. Czego powinniśmy się więc spodziewać po OnePlus 13? Sprawdźmy najnowsze doniesienia.

Zapowiedź OnePlus 13

Czego możemy się spodziewać po następcy telefonu, który już dziś jest jednym z najlepszych na rynku? OnePlus 12 bez trudu staje do rywalizacji z konkurentami, jak Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max, Xiaomi 14 Ultra i dowolnym innym. Często takie porównanie wygrywa – ma na pokładzie komplet najlepszych rozwiązań i najmocniejszych podzespołów. Nie dziwi więc, że oczekiwania względem OnePlus 13 są tak duże.

Kolejna generacja flagowca OnePlusa ma pracować pod kontrolą topowego procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4.

Póki co sam chipset nie miał jeszcze swojej premiery. Okazuje się natomiast, że – tak jak miało to miejsce w przypadku Snapdragona 8 Gen 3 – pierwszym telefonem z flagowym procesorem będzie kolejne Xiaomi. Jak widać, chińskie flagowce znów będą królowały pod względem wydajności i najpewniej konkurować z nimi będą mogły jedynie telefony również posiadające taki układ.

OnePlus 12 - wyświetlacz i wygląd
OnePlus 12

OnePlus 13 znów może dostać wersje z astronomiczną ilością pamięci – nawet 24 GB RAM i pamięć wbudowana do 1 TB. Na szczęście będą również tańsze warianty, z 16, czy 12 GB RAM i od 256 GB miejsca na dane. O odpowiedni zapas energii ma natomiast dbać bateria o pojemności 5400 mAh. Nie zabraknie opcji szybkiego, a wręcz błyskawicznego ładowania z mocą do 100 W (przewodowo). Bez kabli naładujemy telefon z mocą 50 W.

Sprawdź porównania OnePlus 12 z innymi flagowcami:
oneplus 12 czy Pixel 8 Pro
Porównanie OnePlus 12 vs Google Pixel 8 Pro. Który lepszy?

Nowy design, równie dobry wyświetlacz i aparat

Wygląda na to, że OnePlus odświeży wygląd swojego flagowca. OnePlus 12 mocno przypomina w końcu poprzednika, widocznie przyszedł więc czas na zmiany. Mówi się, że inny będzie kształt wyspy aparatów. Już nie będzie okrągła, a bardziej podłużna, położona w lewym, górnym rogu plecków.

Za dopracowanie aparatu w OnePlus 13 znów ma odpowiadać uznana marka z branży fotograficznej – Hasselblad.

Sama konfiguracja obiektywów nie powinna natomiast się zmienić. Wciąż dostaniemy więc zaawansowaną matrycę 50 MP w aparacie głównym, do tego aparat z szerokim polem widzenia 48 MP i teleobiektyw 64 MP. Możemy się spodziewać, że możliwości fotograficzne i pod względem nagrywania wideo będą jeszcze lepsze niż w dzisiejszym flagowcu. Nawet jeśli strona sprzętowa się nie zmieni, pozwoli na to wzrost wydajności uzyskany dzięki nowemu procesorowi. Już teraz mamy w końcu zestaw fotograficzny, który pozwala osiągnąć imponujące rezultaty. Na wyposażeniu są choćby optyczna stabilizacja obiektywów, zaawansowany autofocus, czy dopracowana optyka z jasną przysłoną.

Z przodu niemal całą powierzchnię frontu wypełnia ekran. Będzie naprawdę wielki, mając przekątną nieco ponad 6,8″. Wyświetlacz OLED LTPO dostanie adaptacyjne odświeżanie obrazu, prawdopodobnie 120 Hz, a także wysoką rozdzielczość 2K. Na dole znajdziemy oczywiście czytnik linii papilarnych, zintegrowany z wyświetlaczem. Według przecieków ma być ultradźwiękowy i ulepszony względem poprzednich generacji. Ekran OnePlus 13 powinien być też jaśniejszy niż w OnePlus 12. Producent musi jednak uczynić pod tym względem prawdziwy cud – już dzisiejszy flagowiec ma wyświetlacz z jasnością na poziomie 4500 nitów w szczycie.

Kiedy premiera OnePlus 13?

Wszelkie doniesienia dotyczące OnePlus są oczywiście nieoficjalne. Do premiery zostało jeszcze całkiem sporo czasu. W Chinach model ten powinien pojawić się jeszcze w 2024 roku – prawdopodobnie pod koniec roku. Globalna premiera może się natomiast odbyć w styczniu 2025 roku. W podobnych terminach debiutował OnePlus. Z drugiej strony, w sieci znajdziemy też doniesienia o premierze OnePlus 13 jeszcze w październiku.

Cena urządzenia nie jest jeszcze znana. Nie powinna jednak znacznie odbiegać od ceny OnePlusa 12.

Telefony OnePlus

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.