Samsung Galaxy S25 – czy znów każdy model dostanie Snapdragona?

25.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy S25 – czy znów każdy model dostanie Snapdragona?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dopiero co odbyła się premiera Galaxy S24 i pierwsze urządzenia trafiły w ręce użytkowników, a na horyzoncie pojawia się kolejny model. Co wynika z nieoficjalnych doniesień na temat Samsunga Galaxy S25?

Dobre wieści na temat Samsunga Galaxy S25

Patrząc na wygląd Galaxy S23 i Galaxy S24, niewiele się zmieniło. Nowsza generacja otrzymała o 0.1″ większy ekran i nieco inny sposób wykończenia ramek wokół obiektywów. Największą zmianą jest nowe oprogramowanie z Galaxy AI na czele. Zestaw aparatów fotograficznych nie został mocno zmieniony, Samsung postawił jednak na nowy procesor. W modelu z 2023 roku każda wersja otrzymała flagowy układ Qualcomm – Snapdragona 8 Gen 2. Procesor, ogólnie rzecz ujmując, jest świetny i powszechnie chwalony.

Fanów zmartwiła więc wiadomość, że jego następca (Snapdragon 8 Gen 3) trafił jedynie do Galaxy S24 Ultra. Pozostałe modele otrzymały natomiast autorski chipset Samsunga – Exynosa 2400 (przynajmniej w Europie i Polsce). Dla większości użytkowników nie powinno mieć to większego znaczenia – oba układy są bardzo wydajne, choć w przypadku Exynosa część użytkowników informuje o zauważalnym nagrzewaniu się smartfona w czasie pracy na pełnych obrotach. Porównanie procesora Snapdragon 8 Gen 3 do Exynosa 2400 dość jednoznacznie wskazuje na przewagę tego pierwszego.

Świetną wiadomością jest więc informacja o chipsecie, jaki miałby trafić do nadchodzącego Samsunga Galaxy S25. Z nieoficjalnych źródeł wynika bowiem, że możemy znów dostać tak lubiany i ceniony CPU marki Qualcomm. Snapdragon 8 Gen 4 ma się do tego czym pochwalić – taktowanie podniesiono w nim do aż 4 GHz!

Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra

Trzecia generacja „ósemki” ma natomiast taktowanie na poziomie 3,3 GHz, i tak oferując bardzo dobrą wydajność. Skok wydajności znów może być więc naprawdę odczuwalny. Oczywiście, 99% użytkowników prawdopodobnie nie wykorzysta mocy obliczeniowej ani Galaxy S24, ani Galaxy S23, czy nawet Galaxy S22 z 2022 roku.

Często mówimy więc o różnicach widocznych niemal wyłącznie w testach benchmarkowych, czy zauważanych przez najbardziej zaawansowanych użytkowników. Być może większa moc obliczeniowa przyda się natomiast w kontekście kolejnych funkcji AI. Już teraz najnowszy Samsung Galaxy zaproponował ich sporo. Pamiętajmy też, że lepszy procesor oznacza m.in. jeszcze lepszą jakość zdjęć i filmów, czy poprawę pozostałych parametrów urządzenia.

Polecane smartfony z serii Samsung Galaxy S24

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.