Search icon

Zapowiedź niedrogiego Samsunga Galaxy A14. Będzie hit niskiej półki?

14.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź niedrogiego Samsunga Galaxy A14. Będzie hit niskiej półki?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że kolejne modele z serii Galaxy A są rozwinięciem poprzedników. Nic dziwnego, wiele z nich cieszy się ogromną popularnością i bez wątpienia nakręcają dobre wyniki finansowe Samsunga. Galaxy A to telefony ze średniej półki cenowej, których wygląd wzorowany jest na topowej serii Galaxy S.

Niedawno informowaliśmy o tym, że następca Samsunga Galaxy A53 straci jeden z aparatów. Teraz mamy do przekazania garść informacji o znacznie tańszym urządzeniu. Samsung A14 to jeden z najtańszych modeli w serii, choć dla wielu (mniej wymagających) osób i tak będzie dobrym wyborem.

Samsung A14 – jeden z najtańszych w serii Galaxy A

Następca sprzedawanego obecnie, budżetowego Samsunga Galaxy A13 z pewnością będzie wyglądał do niego podobnie. Także w Galaxy A14 możemy liczyć na obecność dwóch wersji – 4G i 5G. Możemy spodziewać się przyzwoitego aparatu głównego (być może 50 MP jak w A14), dodatkowo W A13 są dwa „oczka” 2 MP – do zdjęć makro i czujnik głębi. Mają znaczenie raczej marketingowe i prawdopodobnie nie pomogą w wykonaniu lepszych zdjęć. Najpewniej właśnie z tego względu konstruktorzy Samsunga zrezygnują w modelu A14 z obiektywu do mierzenia głębi.

Prawdopodobny wygląd - Samsung A14
Samsung Galaxy A14 – prawdopodobny wygląd (źródło: OnLeaks)

Wycięcie ekranu zmieni kształt z Infinity-V na Infinity-U. Będzie bardziej zaokrąglone. Sam aparat do selfie najpewniej pozostanie taki sam – to podstawowy model z matrycą 5 MP.

Samsung A14 dostanie duży ekran TFT LCD – według przecieków OnLeaks to aż 6.8″. Cieszy więc zastosowanie rozdzielczości Full HD+. W budżetowych smartfonach czasem spotykamy rozdzielczość HD+. Wtedy pojedyncze piksele zaczynają być już dość mocno widoczne, a wręcz rażące. Taka rozdzielczość znajdowała się między innymi właśnie w poprzedniku – modelu Samsung Galaxy A13 4G.

Samsung A13
Aktualnie sprzedawany model – Samsung Galaxy A13

Data premiery i cena Samsunga Galaxy A14

Wciąż nie znamy daty oficjalnej premiery Samsunga A14. Zapewne, podobnie jak poprzednik, model będzie dostępny w kilku wariantach:

  • 3+32 GB
  • 4+64 GB
  • 6+128 GB

To właśnie od tego w dużej mierze zależy cena urządzenia. Samsung Galaxy A13 4+64 GB kosztuje niecałe 800 złotych. Niektórzy konkurenci (szczególnie realme, Xiaomi, czy Motorola) oferują w tej cenie nieco lepsze parametry. Samsung jest natomiast gwarantem niezłej jakości wykonania i wyglądu przypominającego dużo droższe modele. Koreański producent zapewnia też dość długie wsparcie – kolejne aktualizacje i łatki zabezpieczeń pojawią się przez co najmniej 3-4 lata od zakupu.

nano google news

Może zainteresują Cię też inne artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.