Aplikacja PhotoMath – czy jest skuteczna, darmowa i czy działa offline?

01.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Aplikacja PhotoMath – czy jest skuteczna, darmowa i czy działa offline?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Matematyka jest królową nauk, ale dla wielu uczniów i studentów nie jest zbyt łaskawa. Kto nigdy nie cierpiał na lekcjach matematyki i nie drżał ze strachu przed wezwaniem do tablicy? Któż nie spędzał żmudnych godzin nad zadaniem domowym, bez pomysłu jak je rozwiązać?

Na szczęście są już rozwiązania tego problemu – aplikacje matematyczne. Jedną z najbardziej popularnych jest aplikacja PhotoMath. Wprawdzie za nikogo ona nie pójdzie do tablicy, ale jednak pozwoli znacznie ułatwić życie każdego ucznia, czy studenta.

Aplikacja PhotoMath – czym jest i do czego służy?

PhotoMath jest jedną z niewielu tego typu aplikacji na rynku. Program umożliwia automatyczne rozwiązywanie zadań matematycznych. Wystarczy tylko zeskanować równanie aparatem lub po prostu je wpisać i aplikacja zrobi wszystko za nas. To idealne wręcz rozwiązanie do szkoły, jednak nie tylko.

PhotoMath świetnie radzi sobie z mniej oraz bardziej skomplikowanymi zadaniami.

To zaawansowana aplikacja na iOS oraz Android. Mimo wszystko jej obsługa pozostaje bardzo prosta. Można tutaj w zaledwie kilka chwil uzyskać odpowiedź na niemal dowolne równanie. Świetnie radzi sobie z arytmetyką, potęgowaniem czy nawet zadaniami, gdzie jest kilka niewiadomych.

aplikacja photomath

Jak działa PhotoMath?

Aplikacja PhotoMath musi najpierw poznać problem, by go rozwiązać. W tym celu użytkownik skanuje zadanie matematyczne za pomocą aparatu lub wpisuje zadanie ręcznie. Później równanie zostaje wysłane do chmury – tam będzie przetwarzane. W tym celu wykorzystywana jest zaawansowana sieć neuronowa.

Następnie algorytm rozwiązuje problem matematyczny. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że działa on tak, jak prawdziwy ekspert. Po rozwiązaniu zadania można zobaczyć wszystkie kolejne kroki z odpowiednimi opisami. Właśnie to wyróżnia aplikację PhotoMath na tle innych aplikacji do rozwiązywania zadań matematycznych. Oprócz ostatecznego rozwiązania użytkownik otrzymuje także pewną dawkę wiedzy. Teraz gdy nauczyciel zapyta, skąd się wzięło to rozwiązanie, będziesz w stanie wytłumaczyć.

Jakie funkcje oferuje aplikacja PhotoMath ?

Służy ona do rozwiązywania zadań matematycznych. Aplikacja PhotoMath ma jednak znacznie więcej funkcji i zastosowań. Warto o nich wspomnieć. Co więc oferuje aplikacja oprócz standardowego podawania wyniku równania?

  • Opis krok po kroku rozwiązywanego zadania matematycznego – wypisane zostają wszystkie działania oraz zasady, według których wykonywane są dane równania.
  • Powtarzanie materiału – jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o naukę do sprawdzianu, testu czy też po prostu na lekcję. Możesz nie tylko szybko rozwiązać zadanie i sprawdzić, jakie zasady zostały wykorzystane. Aplikacja przekazuje bardzo dużo informacji z dziedziny matematyki – można poznać twierdzenia, wzory czy dodatkowe wytyczne.
  • Sprawdzanie zrobionych samodzielnie zadań – to również bardzo przydatna opcja. PhotoMath pomoże potwierdzić, czy zadania zostały zrobione dobrze. Jeśli pojawią się błędy, opis każdego kroku zdecydowanie pomoże je znaleźć.

Funkcja wykonywania zadań matematycznych obejmuje szeroki zakres materiału. Aplikacja bez problemu radzi sobie z dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem, dzieleniem także w przypadku skomplikowanych ułamków i rozbudowanych równań.

Czy PhotoMath działa bez dostępu do internetu?

Aplikacja wymaga do instalacji i działania stabilnego połączenia z internetem. Smartfon musi mieć stale uruchomioną transmisję danych komórkowych lub Wi-Fi.

Połączenie z internetem jest tutaj konieczne z konkretnego powodu. Aplikacja Photomath online wykonuje wszystkie obliczenia – algorytm oraz sztuczna inteligencja znajdują się w chmurze. Wpisane lub zeskanowane zadanie musi być zawsze wysłane do serwerów. Właśnie tam wykonywane są wszystkie działania, przez co stabilne połączenie z internetem musi być obecne cały czas.

Czy PhotoMath się myli? Jaka jest skuteczność aplikacji w rozwiązywaniu zadań matematycznych?

Aplikacja jest naprawdę dobrym wyborem, jeśli chodzi o rozwiązywanie nawet bardzo skomplikowanych zadań matematycznych. Kalkulator PhotoMath sprawdza się wręcz świetnie. Standardowo algorytm po prostu nie generuje pomyłek. Wszystkie zadania są wykonywane w chmurze przez zaawansowaną sztuczną inteligencję. W zdecydowanej większości problemy zostają perfekcyjnie rozwiązane.

Mimo wszystko warto pamiętać, że pomyłki mogą się przytrafić. Powodują je najczęściej problemy z odczytaniem równania.

Aplikacja najczęściej myli się w ten sposób podczas skanowania pisma odręcznego – drukowane znaki są znacznie lepszym rozwiązaniem. Źle odczytane zadanie matematyczne to najpopularniejszy błąd w tym przypadku.

kalkulator photomath

Standardowe pomyłki się tu raczej nie zdarzają, a jeśli tak, to naprawdę rzadko. To pewne wyjątki od reguły. Aplikacja może dać zły wynik tylko w przypadku skomplikowanych funkcji i równań. Standardowe zadania matematyczne (nawet na poziomie studiów) nie będą większym problemem – PhotoMath wykona potrzebne obliczenia po maksymalnie kilkunastu sekundach.

Czy aplikacja PhotoMath jest darmowa?

Aplikacja jest dostępna zupełnie za darmo dla użytkowników Androida oraz iOS. Standardowa funkcjonalność PhotoMath nie wymaga żadnych opłat. Mimo wszystko deweloperzy uwzględnili także ulepszoną subskrypcję w aplikacji, dzięki czemu możliwości jest jeszcze więcej.

Każdy użytkownik może wykupić PhotoMath Plus. Tę opcję opłaca się w formie comiesięcznej (45 zł) lub rocznej (275 zł). Warto zwrócić uwagę na to, że dodatkowe funkcje nie są konieczne, by funkcjonalność aplikacji była pełna. Mimo wszystko są dość ciekawe. Co oferuje subskrypcja?

  • Rozwiązania oraz wyjaśnienia bogatej gamy podręczników do matematyki – jest tu znacznie więcej informacji o tym, jak rozwiązywać zadania
  • Animowane samouczki do każdego etapu problemu matematycznego – generuje je sztuczna inteligencja i pomagają w wizualizacji zadania.
  • Niestandardowe wskazówki – przydatne informacje, kiedy użytkownik utknie podczas robienia zadania samodzielnie.

Subskrypcja nie jest wymagana do działania aplikacji. Można z niej korzystać także w pełni darmowo.

Może Cię zainteresować:

Fan gier cRPG, klimatycznych uniwersum i dobrej fabuły. Poszukiwacz najlepszego stosunku cena/jakość. Najpierw pisał prace domowe, teraz pisze artykuły. Prywatnie bloger, maruda oraz niepraktykujący pasjonat zdrowego żywienia i sportów walki.