Search icon

Philips Hue i Spotify – połączenie muzyki i światła

14.09.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Philips Hue i Spotify – połączenie muzyki i światła
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Philips wprowadziła do oferty nową funkcję oraz nowe produkty serii Hue. Hue to inteligentne oświetlenie, a w ramach dostępnych urządzeń kupić można między innymi źródła światła, czyli żarówki i paski LED oraz różnego rodzaju lampy, czujniki i przełączniki.

Używając produkty Hue można skorzystać z możliwości automatyzacji, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia codzienne życie. Możliwe jest na przykład takie ustawienie, dzięki któremu o danej godzinie światło zacznie się powoli rozjaśniać, co ułatwia obudzenie się.

Połączenie Philips Hue + Spotify

Nowością jest integracja działania produktów marki Philips Hue z muzyką odtwarzaną za pośrednictwem aplikacji Spotify. Funkcja nosi nazwę Philips Hue + Spotify. Dzięki niej emitowane światło odzwierciedla muzykę, którą słychać w głośniach. Tworząc wyświetlany wzór, aplikacja bierze pod uwagę między innymi rytm muzyki, jej tempo, gatunek oraz poziom głośności. Co więcej, w aplikacji Philips Hue możliwe jest modyfikowanie wyświetlanych efektów. Można między innymi zmieniać jasność, kolor oraz intensywność światła.

Jak działa Philips Hue + Spotify

Usługa Philips Hue + Spotify dostępna będzie dla wszystkich użytkowników aplikacji i urządzeń Philips Hue. Do jej działania niezbędne jest posiadanie mostka Hue Bridge oraz oświetlenie Philips Hue. Aby uruchomić nową funkcję należy połączyć konta Philips Hue i Spotify w aplikacji Philips Hue i odtworzyć piosenkę na dowolnym urządzeniu, które zintegrowane jest z danym kontem Spotify.

Kiedy dostępna będzie funkcja Philips Hue + Spotify

Nowa funkcja udostępniana będzie dla użytkowników od pierwszego września 1 września 2021 w aplikacji Philips Hue, w ramach programu wczesnego dostępu. Pojawi się ona w postaci karty o nazwie „Spotify”. Usługa Philips Hue + Spotify powszechnie dostępna będzie od października 2021 roku.

Nowe urządzenia Philips Hue

Do serii urządzeń marki Philips Hue jesienią tego roku dołączy kilka nowych produktów. Będą to cztery lampy gradientowe, żarówki z serii Filament, inteligentne żarówki o większej mocy oraz nowe lampy sufitowe i łazienkowe.

Tuby LED Play gradient

Na uwagę zasługują Tuby LED Play gradient. Ich forma przypomina nieco popularne kiedyś „jarzeniówki”, ale na tym podobieństwo się kończy. Każda tuba wyświetla wiele kolorów światła. Przeznaczone są one do umieszczenia nad lub pod telewizorem i dają efekt podobny do tego, który oferują telewizory Philips Ambilight. Ze względu na to, że tuba montowana jest nad lub pod telewizorem, efekt jest bardziej spektakularny.

Technologia gradientowa dostępna jest także w innych produktach, między innymi w lampach podłogowych i stołowych Philips Hue Signe oraz w gradientowej taśmie LED.

Nowe inteligentne żarówki

Wszystkie żarówki z kolekcji Filament dostępne są teraz w wersji White Ambiance, co pozwala na korzystanie z dowolnego odcienia światła białego. Filament to kolekcja żarówek w stylu retro, w których wyraźnie widoczny jest element, który przypomina żarnik. Dostępne są w jasnościach 1100 i 1600 lumenów, co odpowiada mocy ponad 100W.

Do wyboru masz kilka ciekawych kształtów w stylu retro:

Philips Hue Ambient Spotify
Philips Hue Filament White Ambience

Nowe lampy sufitowe Philips Hue

Do sprzedaży wprowadzono także nowe lampy sufitowe. Dostępne będą nowe panele świetlne Surimu oraz Enrave. Można je wykorzystać w sypialni, kuchni albo w innym dowolnym pokoju. Lampy dostępne są również w wersji wiszącej, która oświetla otoczenie znajdujące się pod nią. Może ona oświetlać na przykład stojący pod nią stół w jadalni. Jesienią pojawią się także lampy Infuse, które tworzą na suficie elegancko wyglądające refleksy świetlne.

Philips Hue Surimu

Nowe lampy łazienkowe Philips Hue

Do oferty trafią reflektory wpuszczane Xamento oraz lampa sufitowa Xamento. Mogą one stworzyć atmosferę odpowiadającą nastrojowi, ponieważ potrafią świeci na miliony barw.

philips hue devere
Philips Hue Devere

Będzie też lampa sufitowa Devere, która świeci białym światłem, ale możliwa jest regulacja jego jasności.

Źródła zdjęć: Philips

Jak wykorzystać nowe technologie do urządzania wnętrz?
Rozszerzona rzeczywistość – czym jest technologia AR?

Mogą Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.