Search icon

Aplikacja Pekapka ułatwi kupowanie biletów na przejazdy PKP Intercity

15.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aplikacja Pekapka ułatwi kupowanie biletów na przejazdy PKP Intercity
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielu podróżnych przekonało się już, jak niewygodne może być kupienie biletu przy pomocy strony internetowej PKP. Dotychczasowy program na smartfony (IC Mobile Navigator) jest w ocenie podróżnych jeszcze gorszy. Alternatywą jest stanie w kolejce do kasy lub znalezienie biletomatu, choć nie wszystkie stacje i dworce kolejowe mają takie maszyny. Na szczęście wkrótce sytuacja ta powinna ulec znacznej poprawie. Aplikacja Pekapka powinna pomóc w wyszukaniu połączenia i szybkim zakupie biletów na pociąg.

Aplikacja Pekapka jeszcze w 2022 roku

Dzisiejsza wersja aplikacji PKP – IC Mobile Navigator – woła o pomstę do nieba. Wypuszczona w 2015 roku aplikacja nijak nie przystaje do dzisiejszych standardów i zapewne nikt nie będzie po niej płakał, gdy odejdzie w zapomnienie. A to może nastąpić całkiem niedługo.

Aplikacja Pekapka będzie estetyczna, wydajna i szybka – zapowiedział to sam wiceprezes PKP Intercity.

Wspomniany Tomasz Gontarz nie kryje faktu, że dotychczasowa aplikacja wymagała zmiany. Funkcjonalności aplikacji Pekapka mają być natomiast bardzo rozbudowane. Przede wszystkim chodzi jednak o to, by wreszcie program do zakupu biletów na pociąg spełniał oczekiwania swoich użytkowników – podróżnych.

Nowa aplikacja Pekapka do zakupu biletów kolejowych

Nowości w aplikacji PKP Intercity

Podstawową funkcją Pekapki jest oczywiście zakup biletów kolejowych na wybrane połączenie. Bilet w formie elektronicznej pokażemy po prostu konduktorowi w momencie kontroli. Oto lista najważniejszych funkcje aplikacji Pekapka:

  • zakup biletów kolejowych na wybrane połączenie
  • zakup biletów dla siebie i dla innych osób
  • możliwość zamiany i rezygnacji z biletu
  • pobieranie faktury VAT
  • wyświetlanie biletów zakupionych w systemie e-IC
  • zamawianie posiłków (dotyczyć będzie wybranych połączeń i pociągów, dotychczas było to możliwe w aplikacji mWars)

Wszystko to zostanie okraszone przyjaznym wyglądem i intuicyjnym sterowaniem.

Premierę aplikacji zapowiedziano na końcówkę 2022 roku.

Aplikacja Pekapka pojawi się zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Znajdziemy ją już niedługo w Sklepie Google Play i App Store. Osoby, które posiadały dotychczas konto w IC Mobile Navigator, mogą liczyć na przeniesienie danych swojego konta do nowej aplikacji.

Nowa aplikacja Pekapka do zakupu biletów

Zapowiedzi wyglądają bardzo dobrze, musimy natomiast poczekać do momentu premiery aplikacji. Wtedy podróżni sami przekonają się, czy nowa aplikacja rzeczywiście jest tak użyteczna.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.