Parada serc – zwiastun nowej polskiej komedii na Netflixie. Kiedy premiera?

31.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Parada serc – zwiastun nowej polskiej komedii na Netflixie. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Parada serc to kolejny polski tytuł w bibliotece Netflixa. Platforma właśnie udostępniła jego zwiastun. Znamy też oficjalną datę premiery. Czego możemy się spodziewać po nowej komedii romantycznej?

Parada serc – zwiastun

Trailer filmu Parada Serc przenosi nas do Krakowa, gdzie też trafia główna bohaterka. Jest nią pewna kobieta sukcesu z Warszawy (Anna Próchniak), która, jak głosi oficjalny opis produkcji, nie lubi psów i niechętnie opuszcza stolicę. Tam też poznaje pewnego wdowca (Michał Czernecki), jego syna (Iwo Rajski) i, rzecz jasna, psa, którzy z czasem stają jej się coraz bliżsi; zmieniają też jej perspektywę na to, co w życiu naprawdę ważne.

Parada Serc Netflixa nie jest ekranowym debiutem aktorów. Annę Próchniak mogliśmy zobaczyć już wcześniej w tytułach, takich jak Miasto 44, Bez wstydu czy Oleg. Michał Czernecki może pochwalić się zaś rolami w Wojnie polsko-ruskiej, Planecie singli, Czasie honoru i Juliuszu. Nawet najmłodszy Iwo ma już za sobą pierwsze kroki zawodowe (Sala samobójców. Hejter, Bo we mnie jest seks, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy).

Za scenariusz tytułu odpowiada Wiktor Piątkowski (Wataha, Wojenne dziewczyny). Historię na ekran przeniósł zaś Filip Zylber (Serce nie sługa, Po prostu przyjaźń).

Kolejny polski film w bibliotece Netflixa potwierdza kierunek działań platformy, komunikowany już w zeszłym roku. Przypomnijmy, że Łukasz Kłuskiewicz, ekspert kreatywny ds. treści oryginalnych, wskazywał:

Wierzymy, że produkcje mocno zakorzenione w danej kulturze, jej historii i emocjonalności, mogą być interesujące nie tylko dla widzów lokalnie, ale mają szanse powodzenia na całym świecie. Polscy twórcy potrafią tak przenieść te opowieści na ekran, by były uniwersalne i zrozumiałe dla globalnej publiczności. Chcemy współpracować z polskimi reżyserami, scenarzystami, producentami i innymi utalentowanymi członkami ekip, dawać im pole do rozwoju ich kreatywnych wizji. Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy – widzimy tu ogromny potencjał.

Kiedy premiera Parady serc?

Premiera Parady serc nie każe na siebie zbyt długo czekać – zadebiutuje na Netfliksie już 15 czerwca. Będziecie oglądać?

Źródło: Netflix

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.