Pełny zwiastun filmu Pan Samochodzik i Templariusze. Kiedy premiera na Netflix?

28.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pełny zwiastun filmu Pan Samochodzik i Templariusze. Kiedy premiera na Netflix?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix konsekwentnie rozwija ofertę polskich produkcji oryginalnych. Tym razem padło na tytuł “Pan Samochodzik i Templariusze”, którego zwiastun jest już dostępny. Film stanowi adaptację 2. z serii książek przygodowych autorstwa Zbigniewa Nienackiego. Co o nim wiadomo? 

Pan Samochodzik i Templariusze – zwiastun polskiej nowości Netflixa

Wśród polskich zapowiedzi Netflixa na rok 2023 można było dostrzec film “Pan Samochodzik i Templariusze”. Słowa te powoli stają się faktem. W sieci znalazł się już bowiem pełny zwiastun produkcji, w którym widzimy tytułowego bohatera i jego legendarny pojazd. 

Nowość serwisu Netflix przenosi na ekran drugą powieść z cyklu autorstwa Zbigniewa Nienackiego, który debiutował w 1964 roku. Wcześniej próbę jej adaptacji podjęto w formie miniserialu, w którym w postać Pana Samochodzika wcielił się Stanisław Mikulski. 

Bohater jest znanym historykiem sztuki, łowcą skarbów oraz – jak można się domyślić – właścicielem nietuzinkowego samochodu, który towarzyszy mu podczas jego niezwykłych przygód. Tym razem wpada na trop skarbu templariuszy o potężnej mocy, a Wy – zgodnie z zapowiedzią serwisu – już wkrótce będziecie mogli śledzić jego wyprawę. Gra jest warta świeczki. Od powodzenia misji zależy bowiem, czy nie dojdzie do zachwiania równowagi między dobrem i złem na świecie. 

Pan Samochodzik i Templariusze – obsada i twórcy 

Na pierwszym planie “Pan Samochodzik i Templariusze” zobaczycie Mateusza Janickiego – aktora znanego z ról w produkcjach: “M jak miłość”, “Prawo Agaty” oraz “Planeta singli”. Na ekranie partnerują mu m.in. Piotr Sega, Kalina Kowalczuk oraz Olgierd Blecharz.

Film wyreżyserował Antoni Nykowski (“Zoe”) na podstawie scenariusza Bartosza Sztybora (“Cyberpunk: Edgerunners”).

Pan Samochodzik i Templariusze Netflix

Kiedy premiera na Netflix?

Dokładna data premiery “Pan Samochodzik i Templariusze” to 12 lipca 2023 roku.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.