Żabka rozpoczyna współpracę z DPD i umożliwia nadawanie i odbiór przesyłek

06.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Żabka rozpoczyna współpracę z DPD i umożliwia nadawanie i odbiór przesyłek
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

„Mały, wielki sklep”- hasło reklamowe sieci Żabka z pewnością jest dobrze znane większości Polaków. Choć zwykle podobne słowa są zabiegiem marketingowym, w tym przypadku coś jest na rzeczy. We wszystkich sklepach sieci możemy opłacić rachunki, nabyć kupon lub zdrapkę Lotto, zjeść hot-doga, czy napić się kawy. Od pewnego czasu sklepy tej sieci stały się również punktami, gdzie możemy nadać lub odebrać paczki. Teraz uruchomiona została nowa usługa. Paczki DPD w Żabce uzupełniają portfolio dotychczasowo obsługiwanych tam przesyłek.

Już nie tylko DHL i Poczta Polska. Paczki DPD w Żabce

Żabka to sieć licząca grubo ponad 9.000 sklepów. Rozsiane na terenie niemal całej Polski, w większych miastach znajdziemy je niemal „na każdym rogu”. Najwyraźniej włodarze marki postanowili jak najbardziej skorzystać z dużego zasięgu.

Możliwość odebrania paczki DPD w Żabce ma sporo zalet. Nie musimy już przejmować się, że kurier z przesyłką spróbuje ją doręczyć, kiedy nikogo nie będzie w domu. Nie zawsze mamy też w pobliżu dostęp do automatu, gdzie można odebrać przesyłkę. W najgorszym wypadku adresat będzie zmuszony do odebrania przesyłki z odległego miejsca, a czasem paczka wróci do nadawcy.

Paczki DPD w Żabce

Paczki w DPD w Żabce to usługa nowa, ale nie powinna nikogo dziwić. Dotychczas mogliśmy we wszystkich sklepach tej sieci odbierać przesyłki DHL i z Poczty Polskiej.

Kolejna duża firma nawiązuje współpracę z Żabką

DPD jest dziś jedną z największych firm kurierskich. Przesyłki DPD znajdziemy m.in. w wielu sklepach internetowych. Możliwość odbioru ich na wiele sposobów jest więc bardzo korzystne dla kupujących. Z pewnością paczki DPD w Żabce to rozwiązanie wygodne, szybkie i dostępne dla wielu klientów sklepów – jak podkreślił w swojej wypowiedzi Przemysław Tomaszewski, dyrektor do spraw sprzedaży i rozwoju usług Żabki. Sieć jest zdania, że nawet pięć milionów Polaków może skorzystać z nowej usługi.

Żabka DPD paczki

Opcja odebrania i nadania paczek DPD w Żabkach pojawiła się 3 kwietnia 2023 roku. Przy wdrożeniu nowej usługi swój udział miał partner technologiczny – Pointpack S.A. Od tego momentu w każdym sklepie możemy odbierać paczki wysyłane przez:

  • Poczta Polska
  • Pocztex
  • DHL
  • DPD

Jak odebrać lub nadać paczkę DPD w sklepie Żabka?

Odbiór paczki DPD w Żabce jest prosty. Przy kasie musimy podać informacje znajdujące się wiadomości e-mail/SMS otrzymanej po tym, jak przesyłka dotrze do sklepu. Dotyczy to oczywiście paczek wysyłanych DPD, jeśli wybraliśmy konkretną Żabkę jako punkt odbioru. Po potwierdzeniu, że jesteśmy adresatem paczki (posłuży do tego kod odbioru), otrzymamy przesyłkę od kasjera.

Nadanie przesyłki DPD i wysłanie jej do Żabki również jest proste. Po wejściu na stronę DPD (lub na inną, gdzie możemy zamówić kuriera) wpisujemy najpierw parametry paczki. Następnie wypełniamy pola formularza – dane odbiorcy i nadawcy. Zaznaczamy opcję zostawienia przesyłki w punkcie, a z listy (lub na mapie) zobaczymy m.in. sklepy Żabka. Wybieramy jeden z nich i możemy przejść do finalizacji nadania.

Paczki DPD do Żabki

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.