Search icon

Ostatnie miesiące funkcjonowania Google Hangouts. Później przejdziesz na Google Czat

14.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Ostatnie miesiące funkcjonowania Google Hangouts. Później przejdziesz na Google Czat
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Koniec Google Hangouts nadchodzi wielkimi krokami. Amerykańska firma zapowiedziała już, kiedy nastąpi wyłączenie tej wciąż popularnej platformy do komunikacji. I choć Hangouts nigdy nie nawiązał walki z Messengerem lub WhatsApp, dla części osób z pewnością jest to zła informacja.

Koniec Google Hangouts jeszcze w tym roku

Żadnej firmie nie jest na rękę równoległe utrzymywanie dwóch platform służących do tego samego. O takiej sytuacji możemy natomiast mówić w przypadku Google Hangouts i Google Czat. Ta pierwsza jest starszym rozwiązaniem, a platforma Czat ma ją zastąpić. Dla obecnych użytkowników Hangouts oznacza to konieczność przejścia do usługi Google Czat.

Google rozpoczęło już migrację użytkowników. Dotyczy to zarówno osób posiadających aplikację Hangouts na swoich smartfonach, jak i użytkowników Poczty Gmail. W niej także znajduje się bowiem wbudowany komunikator Hangouts.

Google Hangouts w przeglądarce przestanie działać od listopada tego roku.

W podobnym okresie pożegnamy się także z aplikacją mobilną. Obie usługi zastąpi Google Czat, z którego już dziś można korzystać. Jesienią wszyscy dotychczasowi użytkownicy Hangouts będą więc musieli przejść na nowy komunikator lub znaleźć dla siebie inne rozwiązanie.

Koniec Google Hangouts i migracja na Czat

Google Czat – nowy komunikator dla dotychczasowych użytkowników Hangouts

Co to jest Google Czat? To komunikator, który jest zintegrowany z pakietem Google Workplace. Komunikator wykorzystuje dane przechowywane na Dysku Google, obsługuje też Dokumenty, Arkusze Google, czy Prezentacje. Pozwala łatwo dołączać do wirtualnych spotkań i telekonferencji w usłudze Google Meet.

Google Czat daje możliwość łatwego komunikowanie się z wieloma osobami jednocześnie. Są dwa sposoby: utworzenie pokoju oraz rozmowa grupowa. W porównaniu z czatem grupowym, pokoje dają możliwość dołączania do spotkań nawet w ich trakcie, dodawanie i usuwanie uczestników. W ramach pokoju można też tworzyć wiele wątków, co przypomina w działaniu forum internetowe. Rozmowy przeprowadzane w Pokoju Google Czat są dostępne już po zakończeniu dyskusji. Czaty grupowe znikają z archiwum po 24 godzinach.

Platforma Google Czat jest o wiele bardziej rozbudowana od Hangouts, pozostaje jednak intuicyjna w obsłudze.

Może zainteresują Cię też te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.