Search icon

Oppo Watch Free w Polsce. Czy warto go kupić?

26.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Oppo Watch Free w Polsce. Czy warto go kupić?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

OPPO zdecydowało się w końcu wprowadzić na polski rynek smartwatch, który za granicą był dostępny już od kilku miesięcy. Cena Oppo Watch Free w Polsce może przyciągnąć wielu klientów. Zobaczymy więc, co oferuje ten niedrogi, inteligentny zegarek rodem z Chin.

Oppo Watch Free – ma wszystko, co potrzebne

Co powinien oferować nowoczesny smartwatch, który możemy kupić za niewygórowaną cenę? Przede wszystkim musi mieć zestaw czujników i oprogramowanie, które będą przydatne dla użytkownika. Dzięki nim zegarek zapisuje szczegóły nie tylko treningów, ale także funkcjonowania na co dzień. Taki właśnie jest Oppo Watch Free.

Oppo Watch Free monitoruje sen dzięki funkcji OSleep. Pomiar tętna przyda się natomiast podczas ćwiczeń.

Badanie przebiegu własnego snu pozwala poprawić regenerację organizmu. Pozwala też na wybudzenie osoby noszącej zegarek w najbardziej optymalnym momencie – w fazie płytkiego snu. Gdy ćwiczymy, ważne jest natomiast kontrolowanie swojego pulsu. Mimo iż cena OPPO Watch Free nie jest wygórowana, producent wyposażył ten model w optyczny czujnik SpO2 i optyczny czujnik tętna.

Oppo Watch Free

Pomocnik podczas codziennych treningów

Smartwatch Oppo Watch Free posiada 6-osioy czujnik ruchu. Pozwoli na monitorowanie aktywności fizycznej, zarówno podczas treningu, jak i zwykłej jazdy na rowerze czy nawet spaceru. Producent zapewnia wsparcie dla ponad 100 trybów dla różnych dziedzin sportu. Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie. Wiele z nich może uruchomić się automatycznie – zegarek może bowiem wykryć rozpoczęcie danej aktywności. Zegarek zbiera wtedy dane i zapisuje je w formie statystyk. Dzięki aplikacji mobilnej możemy je analizować na swoim smartfonie.

Zegarek posiada wiele przydatnych funkcji, których użyjemy nie tylko podczas treningów. Umożliwia zdalne sterowanie muzyką w telefonie, odrzucanie połączeń, sprawdzenie pogody, czy funkcje budzika.

Całość jest czytelna dzięki sporemu ekranowi AMOLED o przekątnej 1,64″. Rozdzielczość to całkiem niezłe w tej klasie 456 x 280 pikseli. Bateria 230 mAh może być naładowana w około pół godziny i wystarczy na 14 dni pracy zegarka. Plastikowa obudowa zegarka została uszczelniona – jest wodoszczelna do 5 atmosfer.

Specyfikacja Oppo Watch Free

 • Typ: smartwatch
 • Wymiary: 46,0 mm x 29,7 mm x 10,6 mm
 • Długość paska: 130-205 mm
 • Szerokość paska: 19 mm
 • Waga: 33 g (bez paska – 21 g)
 • Obudowa: plastikowa, wodoszczelność 5 ATM
 • Wyświetlacz: AMOLED, 1,64″, 456 x 280 px, dotykowy
 • Przyciski: brak
 • Bateria: 230 mAh, ładowanie magnetyczne 5V 500 mA
 • Czujniki: pulsoksymetr optyczny (SpO2) wraz ze stałym pomiarem tlenu we krwi, sześcioosiowy akcelerometr, optyczny czujnik tętna, czujnik światła, żyroskop
 • Funkcje: ponad 100 trybów treningu, monitorowanie chrapania, pomiar tętna i tlenu we krwi 24 h, pomiar codziennej aktywności, przypominanie o wstaniu (zmiana pozycji podczas długotrwałego siedzenia), kurs biegania, ćwiczenie „pięciominutowy relaks na stojąco”, chodzenie w pomieszczeniu, powiadomienia o wiadomościach, połączeniach na smartfonie, możliwość odrzucania połączeń, licznik prędkości, budzik, pogoda, sterowanie muzyką na smartfonie, „Znajdź mój telefon”.
 • Kolor: czarny lub waniliowy
 • Zestaw: zegarek, pasek silikonowy, baza ładująca, przewodnik/instrukcja
 • Cena: 399 zł
Oppo Watch Free

Cena Oppo Watch Free w Polsce

Choć Oppo Watch Free był dostępny kilka miesięcy temu na innych rynkach, dopiero teraz wchodzi na polski rynek. Dostępny w dwóch kolorach zegarek jest bardzo dobrze wyceniony. Sugerowana cena Oppo Watch Free w Polsce to 399 złotych.

W podobnej cenie ciężko znaleźć zegarek z tak bogatą funkcjonalnością. Może być więc dobrym wyborem, dla osób szukających niezłego, inteligentnego zegarka. Przyda się zarówno podczas uprawiania sportu, ale i na co dzień. Pomoże poprawić jakość swojego snu. Osoby pracujące w pozycji siedzącej otrzymają natomiast przydatne powiadomienia, a specjalny tryb zegarka pomoże w przeprowadzeniu kilku szybkich ćwiczeń.

nano google news

Zobacz także inne artykuły z kategorii wearables

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.