Oppo idzie na rekord i prezentuje ładowarkę SUPERVOOC o mocy aż 240W!

04.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Oppo idzie na rekord i prezentuje ładowarkę SUPERVOOC o mocy aż 240W!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci sprzętu elektronicznego od pewnego czasu prześcigają ssę w technologiach szybkiego ładowania. O takiej możliwości mówimy zwykle, kiedy nasz smartfon możemy naładować z mocą od 18 do nawet 120 W. W trakcie trwających właśnie targów Mobile World Congress 2022 w Barcelonie Oppo zaprezentowało natomiast technologię umożliwiającą imponujące parametry ładowania. Szybkie ładowanie w Oppo osiągnie nawet 240 W!

Oppo prezentuje ładowanie 240 W

Podczas MWC w Barcelonie Oppo zaprezentowało kilka technologii związanych z bateriami i ich ładowaniem. Pierwszą z nich jest ładowarka 240 W SUPERVOOCTM. Co kryje się pod tą dość skomplikowaną nazwą? Oppo wkrótce wprowadzi do swoich urządzeń możliwość ładowania z mocą nawet 240 W.

W praktyce szybkie ładowanie 240 W oznacza możliwość naładowania baterii 4500 mAh od 1 do 100 % w niecałe 10 minut.

Dotychczasowe technologie szybkiego ładowania stosowane przez większość producentów pozwalały na dość szybkie podładowanie baterii. Czas do pełnego naładowania trwał zwykle kilkadziesiąt minut do półtora godziny, co przy dość dużych ogniwach (3500-5500 mAh) montowanych w większości smartfonów i tak jest świetnym wynikiem. Sprzęt Oppo z baterią 4500 mAh wkrótce być może naładujemy w jedyne 9 minut.

Mimo wielkiej mocy ładowania nie powinniśmy obawiać się o zwiększone zużycie baterii. Oppo zadbało o dodanie aż 13 czujników, które sprawdzą temperaturę smartfona i samej baterii. Dodatkowo w smartfonach wspierających superszybkie ładowanie znajdzie się pięć zabezpieczeń i inteligentny układ kontrolujący parametry prądu.

Superszybkie ładowanie 150 W, które… oszczędza baterię

Dla wielu osób możliwość szybszego naładowania ogniwa w swoim urządzeniu nie jest warte zagrożenia szybszym zużyciem baterii. Odpowiadając na te obawy, poza ładowaniem 240 W Oppo pokazało także nieco wolniejsze, choć wciąż imponująco szybkie.

Ładowanie z mocą 150 W połączono z dodatkową ochroną baterii. Silnik Battery Health Engine pozwala nawet dwukrotnie zwiększyć żywotność baterii.

W przypadku skorzystania z pełni możliwości szybkiej ładowarki 150 W wspierającej Battery Health Engine, baterię naładujemy w 15 minut. W kilka minut będzie natomiast do połowy pełna (parametry dla ogniwa o pojemności 4500 mAh).

Superszybka ładowarka Oppo

Co ciekawe, żywotność baterii może być wydłużona nawet dwukrotnie w porównaniu z poprzednią technologią stosowaną przez Oppo – Flash Charge. Zdaniem producenta po wykonaniu 1600 cykli ładowania bateria wciąż będzie utrzymywała 80% swoich parametrów. Dla większości użytkowników oznacza to kilka lat eksploatacji smartfona.

Jak działa autorski silnik Oppo chroniący baterię? Procesor odpowiada w tym przypadku za zarządzanie jak najbardziej optymalną pracą baterii. Dodatkowo w wydłużeniu żywotności pomagają technologie Battery Healing i Smart Battery Health Algorytm.

Silnik Oppo oszczędzający zużycie baterii

Nowy sposób ładowania zdążył już zadebiutować we flagowym modelu Oppo Find X5 Pro. Chiński producent zademonstrował to na poniższej infografice:

Superszybka ładowarka Oppo

Poza Oppo Find X5 Pro nie wiemy, w jakich smartfonach znajdą się obie wspomniane technologie. We flagowcu zobaczymy ładowanie 240 W. Warto natomiast wspomnieć, że szybkie ładowanie staje się istotne także w innych urządzeniach, niż telefony komórkowe. Podczas trwających w Barcelonie targów MWC Huawei przedstawił laptopa MateBook X Pro, który także posiada opcję szybkiego ładowania. Po naładowaniu go przez 15 minut użytkownik otrzyma możliwość pracy aż przez trzy godziny.

Zobacz także inne artykuły o nowościach ze świata smartfonów

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.