Oppo MR Glass to przepustka do świata wirtualnej rzeczywistości

05.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Oppo MR Glass to przepustka do świata wirtualnej rzeczywistości
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na rynku mamy dziś coraz więcej sprzętu pozwalającego na korzystanie z wirtualnej rzeczywistości. Jednym z najnowszych urządzeń są okulary Oppo MR Glass. Chiński producent stworzył bardzo zaawansowany produkt, który na pokładzie posiada nowatorskie rozwiązania.

Oppo MR Glass – pierwsze okulary VR z obsługą Snapdragon Spaces XR

Dziś okulary do rozszerzonej rzeczywistości ma w swojej ofercie wielu producentów. Rozwiązanie to jest jednak wciąż pewnego rodzaju nowinką technologiczną, nie możemy też mówić o powszechnym korzystaniu z możliwości, jakie daje VR. Z czasem jednak sprzęt zapewne stanie się standardowym wyposażeniem wielu domów i biur. Wszystko za sprawą wciąż dodawanych możliwości.

Chiński producent wkracza do świata rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (Extender Reality) dzięki goglom Oppo MR Glass.

Oppo chce jednak pójść swoją drogą i nieco wyróżnić się wśród konkurencji. Dziś dostępne są na rynku urządzenia z kategorii „okulary AR” (rozszerzona rzeczywistość) lub „okulary VR” (wirtualna rzeczywistość). Oppo MR Glass łączy oba te rozwiązania. „Mieszana rzeczywistość” da twórcom oprogramowania dodatkowe możliwości – a to w końcu dostępne aplikacje i funkcjonalności są najważniejsze.

Okulary OPPO MR Glass

Sercem okularów jest Snapdragon XR2+. Platforma obsługuje Bluetooth Video Pass Trough, podwójne kamery przednie i częstotliwość odświeżania wyświetlanego obrazu 120 Hz. Nie zabrakło też wsparcia dla Snapdragon Spaces XR. To miejsce przeznaczono dla twórców oprogramowania – aplikacji i gier.

Oppo testuje obecnie swój nowy produkt

Dziś Oppo MR Glass trafią wyłącznie na chiński, rodzimy rynek. Co więcej, mogą je kupić jedynie developerzy – twórcy oprogramowania. Sprzęt nazwano z tego powodu Oppo MR Glass Developer Edition. Dopiero gdy technologia „mieszanej rzeczywistości” rozwinie się i powstanie trochę funkcjonalnego oprogramowania, podobny sprzęt trafi do szerokiej sprzedaży. Cena sprzętu pozostaje dziś nieznana.

OPPO MR Glass
OPPO MR Glass

Warto dodać, że pierwsze okulary Oppo MR Glass posiadają możliwość bardzo szybkiego ładowania. Wykorzystano w nich autorską technologię SUPERVOOC. Sygnał z okularów (to, co widzi użytkownik) możemy też wysłać do wyświetlacza, np. do telewizora. Do sterowania służą dwa kontrolery, wyposażone w mnóstwo czujników. Sprzęt potrafi m.in. sprawdzić tętno użytkownika.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.